Dovolená Provence


Provence je kraj v jihovýchodním cípu Francie u hranic s Itálií, který poznáte dle jediného slova – levandule. Fialové odstíny levandulových polí a sluncem zalité rokle a kaňony (např. 700 m hluboký Grand Canyon du Verdon) jsou nepřehlédnutelné a nádherně zpestřují krajinu.

Dalším plusem Provence je přítomnost pozůstatků římské kultury v precizních architektonických dílech. Zachovalé římské památky můžete vidět ve městě Arles, a to například amfiteátr, arénu či lázně. Jen hodinu cesty autem od Arles můžete v centru města Orange najít nejzachovalejší provensálské divadlo z dob římské nadvlády. Opominout nelze ani skoro 300 m dlouhý a slavný akvadukt Pont du Gard, který kdysi přiváděl vodu k městu Nimes.

A navštívit Provence a levandulové trhy a nezastavit se v tajuplném Avignonu? To by byla věčná škoda! Starobylý Avignon je místo, kudy kráčela historie – vždyť tu svého času sídlil papež! Milovníci sportu si nenechají ujít výjezd na Mont Ventoux – hora, která patří k ikonám programu cyklistické Tour de France.

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky

CANAL du MIDI na lodi...
Typ zájezdu:

CANAL du MIDI na lodi a na kole

20.9 - 29.9.2019 +1 termínů
Francie - Canal du Midi | FRANCIE na lodi a na kole - CANAL du MIDI ... aktivní dovolená -  nenároročná cykloturistika pro náročné ... cyklo zájezd pro pohodáře za krásami jižní Francie ... na lodi a na kole u Středozemního moře Tuto parádní akci v roce 2019 pořádáme
19 700,-