CANAL du MIDI na lodi a na kole

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Tuto parádní akci rok 2018 sice neplánujeme, ale pokud ale máte partu zájemců, rádi se pokusíme ji vtěsnat do kalendáře. Pro 10-16 osob vám připravíme tuto akci na míru.


FRANCIE NA LODI A NA KOLE - CANAL DU MIDI

... aktivní dovolená - nenároročná cykloturistika pro náročné

... cyklo zájezd pro pohodáře za krásami jižní Francie

... na lodi a na kole u Středozemního moře

Jižní Francie je oblíbeným a tradičním krajem, kam se rádi při našich cyklo-toulkách zas a znova vracíme. Tentokrát vás ale zbavíme nepohodlí stavění stanů a stěhování se z kempu do kempu a nabídneme vám bydlení v kajutách na obytné lodi, která nám bude pohyblivou základnou.

Takový způsob cestování máme už prověřený z Burgundska i Holandska a ani oblast kanálu du Midi nenavštívíme poprvé. Máte se opravdu na co těšit! Jen ten přesunu přes Německo a Francii je trochu delší... Zbylých 8 dnů si ale budeme vychutnávat krásy Canalu du Midi a jeho okolí. Canal du Midi má v celé své délce 240km a byl postaven v 70. letech 17. století. Stejně jako všechna obdobná díla po celé Francii, ztratil na své důležitosti v dopravě různorodého zboží v polovině 19. století s příchodem železnice. Dnes je hlavně turistickou atrakcí pro obytné lodě, jako je ta naše.

Z celého Canal du Midi proplujeme jen část, ale tu nejhezčí! V nejbližším okolí se budou rozprostírat vinařské kraje Minervois a Corbieres, na severu lemované vrchovinou Montagne Noire. Hezkými místy na trase jsou např. příjemné provinční město Narbonne nebo opatství Fontfroide, ale i rybník Bages s plameňáky. Za návštěvu stojí i Bézier s velkolepou katedrálou, fénický přístav Agde i jeho významnější soused Sete. Čeká nás i návštěva Katarských hradů - z nich nejznámější Carcassonne.

Cyklistické etapy měří od 0 do 75 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Francie na lodi a na kole - Canal du Midi - mapka

Program zájezdu

1. den: Odjezd dopoledne z Prahy přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie. Nocleh v hotelu typu Formule 1 v Dole.

2. den: Přejezd busem na jih Francie do přístavu Carnon – nalodění. Cestou dle času návštěva antického akvaduktu Pont du Gard.

3. den: Plavba do Frontignanu. 

KOLO - rovinatá etapa do významného přístavního města – Sete, rozloženého z části kolem vodní plochy a zčásti šplhajíc po svazích Mt. Claire. Podél pobřeží a kolem katedrály Maguelone si můžete užít pláží.

Milovníci měst mohou zajet do půvabného starého města - centra Montpellier.

4. den: V brzkých ranních hodinách přeplutí laguny Bassin de Thau do přístavu Marsillan, loď poté pokračuje do Beziers.

KOLO - etapa vede proti proudu řeky Herault do Pezenas – trhovního centra oblasti obklopeného rýžovými poli a poté do původně fénického přístavu Agde, odkud i římané obchodovali s Blízkým východem. Podél kanálu už je to pak jen kousek do Beziers. Večerní prohlídka města.

5. den: Lehce odpočinkový den s proplutím kaskády propustí a vodního mostu u Beziers.

KOLO – kdo nestihl včera, vrátí se kousek do nádherného Beziers a libovolně k moři nebo do kopečků.

6. den: Plavba do Somail.

KOLO - etapa do vinařskéh kraje a kouzelných městeček jako St. Chinian, Roquebrun či ke klášteru Fontcaude. V závěru vede krátké stoupání ke keltsko-římskému sídlišti Oppidum d’Enserune s vyhlídkou do kraje.

7. den: Loď zůstává stát v Somail.

KOLO - etapa do příjemného města Narbonne a možné prodloužení ke klášteru Fontfroide a slanému rybníku Bages, kde jsou často k vidění hejna plameňáků.

8. den: Plavba do Hompsu.

KOLO – opět vinařská etapa do městečka Minerve – centra vinařské oblasti Minervois. Pro náročnější se nabízí parádní okruh vrchovinou Montagne Noire.

Busem večerní návštěva nedalekého Carcassonnu.

9. den: Ráno vylodění a postupný přesun směr Čechy s možností návštěvy kouzelného, v hradbách sevřeného Aigues Mortes. Nocleh ve Formuli 1. 

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

 

Náročnost

Lehčí až střední. Příjemně zvlněnou krajinu a krátké základní etapy zvládne každý, kdo se udrží na kole. Samozřejmě si můžete trasy dle libosti prodloužit – zajímavých míst se všude najde dost. Loď za den neupluje víc jak 40km, takže ani etapy nemusí být o moc delší. Navíc se můžete místo na kole povozit i celý den lodí, což je taky příjemný zážitek, zvláště v kombinaci s místním červeným vínem. Kapitán občas potřebuje pomoct při uvazování lodi v propustech - další osoba na palubě se tak hodí…

Doprava

Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo batohy, kufry nejsou vhodné.

Ubytování

7x ve 2- a 3-lůžkových kajutách. Sleva 1500,-Kč/os. při obsazení 3-lůžkové kajuty 3 osobami. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně. Cestou 2x nocleh ve Formuli 1 – 3-lůžkové pokoje.

VYBAVENÍ LODI: 2x 2- a 2x 3-lůžková kajuta, 2x sprcha, 2x WC a 4x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné a malé. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Strava

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo a víno až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Odjezd dopoledne z Prahy přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie. Nocleh v hotelu typu Formule 1 v Dole.

2. den: Přejezd busem na jih Francie do přístavu Carnon – nalodění. Cestou dle času návštěva antického akvaduktu Pont du Gard.

3. den: Plavba do Frontignanu. KOLO - rovinatá etapa do významného přístavního města – Sete, rozloženého z části kolem vodní plochy a zčásti šplhajíc po svazích Mt. Claire. Podél pobřeží a kolem katedrály Maguelone si můžete užít pláží.

Milovníci měst mohou zajet do půvabného starého města - centra Montpellier.

4. den: V brzkých ranních hodinách přeplutí laguny Bassin de Thau do přístavu Marsillan, loď poté pokračuje do Beziers. KOLO - etapa vede proti proudu řeky Herault do Pezenas – trhovního centra oblasti obklopeného rýžovými poli a poté do původně fénického přístavu Agde, odkud i římané obchodovali s Blízkým východem. Podél kanálu už je to pak jen kousek do Beziers. Večerní prohlídka města.

5. den: Lehce odpočinkový den s proplutím kaskády propustí a vodního mostu u Beziers. KOLO – kdo nestihl včera, vrátí se kousek do nádherného Beziers a libovolně k moři nebo do kopečků.

6. den: Plavba do Somail. KOLO - etapa do vinařskéh kraje a kouzelných městeček jako St. Chinian, Roquebrun či ke klášteru Fontcaude. V závěru vede krátké stoupání ke keltsko-římskému sídlišti Oppidum d’Enserune s vyhlídkou do kraje.

7. den: Loď zůstává stát v Somail. KOLO - etapa do příjemného města Narbonne a možné prodloužení ke klášteru Fontfroide a slanému rybníku Bages, kde jsou často k vidění hejna plameňáků.

8. den: Plavba do Hompsu. KOLO – opět vinařská etapa do městečka Minerve – centra vinařské oblasti Minervois. Pro náročnější se nabízí parádní okruh vrchovinou Montagne Noire. Busem večerní návštěva nedalekého Carcassonnu.

9. den: Ráno vylodění a postupný přesun směr Čechy s možností návštěvy kouzelného, v hradbách sevřeného Aigues Mortes. Nocleh ve Formuli 1.  

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Odjezd

pátek v 10oo z Prahy. Nakládání kol od 915.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: PRAHA - u stanice metra B RADLICKÁ. Dále možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. V případě obsazení všech 10ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Příjezd

neděle ve večerních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, 2x nocleh v hotelu Formule 1, polopenze, povlečení, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena neobsahuje

Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi.

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Skvělé cyklovýlety

S námi můžete skutečně všude.

Osobní přístup

A když budete chtít, dostaneme vás i na kopec.

Extrém pro pohodáře

Takovou pohodu můžete zažít i na kole

Velké zážitky a poznání

Není to zadarmo, ale stojí to zato.