Burgundsko na kole - Cesta zámků a vína

Cykloturistika - Francie - Burgundsko

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - BURGUNDSKO

... aktivní dovolená po cestách vévodů i vína

... cykloturistika vinařským krajem Côte-d'Or a Chablis

... cyklozájezd za historií i krásnou krajinou

 BURGUNDSKO je a hlavně bylo bohatým krajem na dosah Paříže a přitom na Paříži dlouho nezávislým. Bohatství mu dodávala zvlněná krajina pro vinice jako stvořená. A to burgundští vévodové netušili jak je jejich kraj vhodný pro cyklistiku. Burgundsko nejsou jen kvalitní a světoznámé vinice z dob cisterciáckých klášterů, ale je to i kraj, kde své stopy zanechali Galové, Římané, Vilém Akvitánský, potomci Karla Velikého, burgundští vévodové z královského rodu Valois, Ludvík IX řečený Svatý a další a další. Z burgundských kostelů vyčtete dovednost románských stavitelů a v krásných městech nakouknete do středověku.

Z této kouzelné historické exkurze si samozřejmě odskočíme na světoznámé burgundské vinice. Za bílým vínem zajedeme do oblasti MACONU a hlavně CHABLIS a červené budeme potkávat prakticky všude. Vždyť se budeme pohybovat v oblasti „COTE d´OR“. 

Krom vína a krásných zámků můžeme obdivovat technicky úžasné plavební kanály z 18. století, kterými je Burgundsko prošpikováno. Občas zajedeme do krásných historických měst. Čeká na nás VEZELAY, bohaté vinařské BEAUNE, velkovévodský Dijon a na závěr AUXERRE, jehož historické jádro je památkovou rezervací a patří k nejvýznamnějším historickým místům ve Francii.

Cyklistické etapy měří od 40 do 78km podle terénu. Autobus při přejezdech z noclehu do noclehu v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a je možno si s ním z počátku kousek popojet. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy Ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk do Francie.

2. den: Ranní dojezd busem za MACON do CLUNY a vyložení kol.

KOLA: Od kláštera v CLUNY po cyklostezce podél kanálu CENTRAL a přes zámek v CORMATIN a krásná městečka BUXY a GIVRY do noclehu ve vinařské oblati poblíž Chagny (placatých 67 km).    MAPKA – (Ctrl + klikni)

3. den: KOLA: Okružní etapa mezi slavnými vinicemi CHASSAGNET MONTRACHET, MEURSAULT, POMMARD a další až do slavného centra burgundského vinařství BEAUNE  a po ochutnávkách zpět do CHAGNY. (44km).   MAPKA (zde klikni)

4. den: KOLA: Krátká a pohodová etapa přes krásný zámek v SULLY do historické městečka AUTUN. Zde na vojenské škole studoval mmj. Napoleon. (50 km).   MAPKA (zde klikni)

5. den: KOLA: Další nabližovací etapa vás pohodovou krajinou přivede do dalšího historického města AVALLON (všechna města v Burgunsku jsou historická :-)) Avallon je tradiční zastávka poutníků do Santiaga de Compostela. (78 km).   MAPKA (zde klikni) 

6. den: KOLA: Zajížďkou přes nádherné a velmi malebné město NOYERS, kde určitě doporučuji oběd v některé úžasné restauraci či vinárně. Po dobrém obědě a užívání si starého města to již jen kousek ke známému burgundskému vodnímu kanálu NIVERNAIS a do noclehu v CRAVANTu. (59 km).   MAPKA (zde klikni)

7. den: KOLA: Okružní etapa po pohodové cyklostezce podél kanálu NIVERNAIS až do skutečně nádherného hlavního města této oblasti AUXERRE  a milou krajinou zpět. (53km).   MAPKA (zde klikni)

8. den: KOLA: Okružní etapa přes nejslavnější francouzké centrum bílého vína CHABLIS (mmj. se pije k ústřicím)  k úžasnému cisterciáckému klášteru v PONTIGNY. Návrat do noclehu v Cravant třeba přes Auxerre. (65 – 75 km).   MAPKA (zde klikni)

9. den: KOLA: Krátký přesun přes třeba znovu přes historické NOYERS k zámku v ANCY LE FRAN. (40 km)   MAPKA (zde klikni). Tam naložíma kola, a vyrazíme naším minibusem k městu vévodů a tudíž hlavnímu městu Burdundska - DIJON. Po nákupu Dijonské hořčice a burgundského vína v pozdních večerních hodinách odjezd do ČECH.   

10. den: Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

 

Náročnost

Lehčí až střední. Příjemně zvlněná krajina a krátké základní etapy jsou výhodou akce, kterou zvládne každý, kdo se udrží na kole. Samozřejmě si můžete trasy dle libosti prodloužit – zajímavých míst se všude najde dost.

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Elektrokola samozřejmě užijí také. Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo batohy, vhodné nejsou kufry.

Ubytování

7x v penzionech či chatkách.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V každém ubytování jsou v apartmanech či chatkách samozřejmě slušně vybavené kuchyně. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Odjezd z Prahy Ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk do Francie.

2. den: Ranní dojezd busem za MACON do CLUNY a vyložení kol.

KOLA: Od kláštera v CLUNY po cyklostezce podél kanálu CENTRAL a přes zámek v CORMATIN a krásná městečka BUXY a GIVRY do noclehu ve vinařské oblati poblíž Chagny (placatých 67 km).    

3. den: KOLA: Okružní etapa mezi slavnými vinicemi CHASSAGNET MONTRACHET, MEURSAULT, POMMARD a další až do slavného centra burgundského vinařství BEAUNE  a po ochutnávkách zpět do CHAGNY. (44km).   

4. den: KOLA: Krátká a pohodová etapa přes krásný zámek v SULLY do historické městečka AUTN. Zde na vojenské škole studoval mmj. Napoleon. (50 km).  

5. den: KOLA: Další nabližovací etapa vás pohodovou krajinou přivede do dalšího historického města AVALLON (všechna města v Burgunsku jsou historická :-)) Avallon je tradiční zastávka poutníků do Santiaga de Compostela. (78 km).  

6. den: KOLA: Zajížďkou přes nádherné a velmi malebné město NOYERS, kde určitě doporučuji oběd v některé úžasné restauraci či vinárně. Po dobrém obědě a užívání si starého města to již jen kousek ke známému burgundskému vodnímu kanálu NIVERNAIS a do noclehu v CRAVANTu. (59 km).   

7. den: KOLA: Okružní etapa po pohodové cyklostezce podél kanálu NIVERNAIS až do skutečně nádherného hlavního města této oblasti AUXERRE  a milou krajinou zpět. (53km).   

8. den: KOLA: Okružní etapa přes nejslavnější francouzké centrum bílého vína CHABLIS (mmj. se pije k ústřicím)  k úžasnému cisterciáckému klášteru v PONTIGNY. Návrat do noclehu v Cravant třeba přes Auxerre. (65 – 75 km).   

9. den: KOLA: Krátký přesun přes třeba znovu přes historické NOYERS k zámku v ANCY LE FRAN. (40 km) . Tam naložíma kola, a vyrazíme naším minibusem k městu vévodů a tudíž hlavnímu městu Burdundska - DIJON. Po nákupu Dijonské hořčice a burgundského vína v pozdních večerních hodinách odjezd do ČECH.   

10. den: Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

Odjezd

pátek ve 2100 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 2000.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody.

Příjezd

neděle v ranních až dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, ubytování, dálniční a jiné poplatky, 1x Extremtourácké grilování, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy, vinárny a cestovní pojištění včetně storna, které pro vás rádi za 630,-kč zařídíme.

 

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.