Burgundsko na kole - Cesta vína

Cykloturistika - Francie - Burgundsko

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - BURGUNDSKO

... aktivní dovolená po cestách vévodů i vína

... cykloturistika vinařským krajem Côte-d'Or a Chablis

... cyklozájezd za historií i krásnou krajinou

Pro rok 2021 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

 BURGUNDSKO je a hlavně bylo bohatým krajem na dosah Paříže a přitom na Paříži dlouho nezávislým. Bohatství mu dodávala zvlněná krajina pro vinice jako stvořená. A to burgundští vévodové netušili jak je jejich kraj vhodný pro cyklistiku. Burgundsko nejsou jen kvalitní a světoznámé vinice z dob cisterciáckých klášterů, ale je to i kraj, kde své stopy zanechali Galové, Římané, Vilém Akvitánský, potomci Karla Velikého, burgundští vévodové z královského rodu Valois, Ludvík IX řečený Svatý a další a další. Z burgundských kostelů vyčtete dovednost románských stavitelů a v krásných městech nakouknete do středověku.

Z této kouzelné historické exkurze si samozřejmě odskočíme na světoznámé burgundské vinice. Za bílým vínem zajedeme do oblasti MACONU a hlavně CHABLIS a červené budeme potkávat prakticky všude. Vždyť se budeme pohybovat v oblasti „COTE d´OR“. 

Krom vína a krásných zámků můžeme obdivovat technicky úžasné plavební kanály z 18. století, kterými je Burgundsko prošpikováno. Občas zajedeme do krásných historických měst. Čeká na nás VEZELAY, bohaté vinařské BEAUNE, velkovévodský Dijon a na závěr AUXERRE, jehož historické jádro je památkovou rezervací a patří k nejvýznamnějším historickým místům ve Francii.

A to nepíšeme o nádheře Přírodního Parku MORVAN, kam na kolech na jeden den také zajedeme. A koho by tato kouzelná příroda nudila, určitě najde vhodný relax v nějakém vinném sklípku.

Cyklistické etapy měří od 40 do 99km podle terénu. Autobus při přejezdech z kempu do kempu v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Burgundsko na kole - Cesta vína - mapka

Program zájezdu

Po otevření "MAPKY" klikni na symbol cyklisty

1. den: Odjezd z Prahy Ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk do Francie.

2. den: Ranní dojezd busem do kempu v CHALON SUR SAONE a vyložení kol.

KOLA: Pohodová okružní etapa částečně po cyklostezce vedoucí po bývalé železniční trati (nebojte, nedrncá to). Navštívíte krásná městečka TOURNUS, BRANCION, CORMATIN, BUXY a GIVRY. Nocleh v  CHALON SUR SAONE (až 89 km).   MAPKA – (Ctrl + klikni)

3. den: KOLA: Po cyklostezce podél kanálu CENTRAL do CHAGNY a dále mezi slavnými vinicemi CHASSAGNET MONTRACHET, MEURSAULT, POMMARD a další až do slavného centra burgundského vinařství BEAUNE (55km).   MAPKA (zde klikni)

4. den: KOLA: Okružní etapa přes další slavná vinařství cestou GRAND CRU. Víno ochutnáte např. v SAVIGNY, ALEX CORTON, NUITS-ST. GORGES, CLOS DE VOUGEOT a GEVREY CHAMBERTIN. Pár kilometrů navíc vás zavede do bývalého sídla burgundských vévodů, do DIJONU. Odtud zpět do BEAUNE (70 - 95 km).   MAPKA (zde klikni)

5. den: KOLA: Přes zahrady v BARBIREY, zámky COMMARIN a CHAILY do SAULIEU (84 km).   MAPKA (zde klikni) 

6. den: KOLA: Přes romantický lesopark MORVAN s možností koupání a návštěvou zámku CHASTELUX do krásného městečka VEZELAY. Odtud již z kopce do CLAMECY u kanálu NIVERNAIS (85 km).   MAPKA (zde klikni)

7. den: KOLA: Po pohodové cyklostezce podél kanálu NIVERNAIS až do hlavního města této oblasti AUXERRE (56 km).   MAPKA (zde klikni)

8. den: KOLA: Okružní etapa přes JOIGNY (dobrovolně nepovinně) k úžasnému cisterciáckému klášteru v PONTIGNY a dále přes oblast nejslavnějšího bílého vína – CHABLIS (mmj. se pije k ústřicím). Návrat do AUXERRE a prohlídka města (62 – 94 km).   MAPKA (zde klikni)

9. den: KOLA: Krátký okruh přes poklidná vinařská městečka IRANCY a CHITRY zvlněnou krajinou zpátky do Auxerre a do kempu. Balení, nakládání kol, nákupy burgundského vína a k večeru návštěva historického města DIJON a v noci odjezd do Čech.  (40 km)   MAPKA (zde klikni)

10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

 

Náročnost

Lehčí až střední. Příjemně zvlněná krajina a krátké základní etapy jsou výhodou akce, kterou zvládne každý, kdo se udrží na kole. Samozřejmě si můžete trasy dle libosti prodloužit – zajímavých míst se všude najde dost.

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Busem či minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo batohy, vhodné nejsou kufry.

Ubytování

7x ve vlastních stanech v kempech.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost, židličky a stolky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Odjezd z Prahy Ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk do Francie.

2. den: Ranní dojezd busem za MACON a vyložení kol.

KOLA: Po cyklostezce ke klášteru v CLUNY a přes zámek v CORMATIN a krásná městečka BUXY a GIVRY do CHALON SUR SAONE (74 km).

3. den: KOLA: Po cyklostezce podél kanálu CENTRAL do CHAGNY a dále mezi slavnými vinicemi CHASSAGNET MONTRACHET, MEURSAULT, POMMARD a další až do slavného centra burgundského vinařství BEAUNE (55 km).

4. den: KOLA: Okružní etapa přes další slavná vinařství cestou GRAND CRU. Víno ochutnáte např. v SAVIGNY, ALEX CORTON, NUITS-ST. GORGES, CLOS DE VOUGEOT a GEVREY CHAMBERTIN. Pár kilometrů navíc vás zavede do bývalého sídla burgundských vévodů, do DIJONU. Odtud zpět do BEAUNE (70 - 95 km).

5. den: KOLA: Přes zahrady v BARBIREY, zámky COMMARIN a CHAILY do SAULIEU (84 km).

6. den: KOLA: Přes romantický lesopark MORVAN s možností koupání a návštěvou zámku CHASTELUX do krásného městečka VEZELAY. Odtud již z kopce do CLAMECY u kanálu NIVERNAIS (85 km).

7. den: KOLA: Po pohodové cyklostezce podél kanálu NIVERNAIS až do hlavního města této oblasti AUXERRE (56 km).

8. den: KOLA: Okružní etapa přes JOIGNY (dobrovolně nepovinně) k úžasnému cisterciáckému klášteru v PONTIGNY a dále přes oblast nejslavnějšího bílého vína – CHABLIS (mmj. se pije k ústřicím). Návrat do AUXERRE a prohlídka města (62 – 94 km).

9. den: KOLA: Krátký okruh přes poklidná vinařská městečka IRANCY a CHITRY zvlněnou krajinou zpátky do Auxerre a do kempu. Balení, nakládání kol, nákupy burgundského vína a k večeru návštěva historického města DIJON a v noci odjezd do Čech.  (40 km)

10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Odjezd

pátek ve 2100 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 2000.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody.

Příjezd

neděle v ranních až dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, extremtourácké grilování, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy, vinárny a nevinně vinné sklepy.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.