Korsika na kole

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE - KORSIKA NA KOLE

... aktivní dovolená

... cykloturistika

... cyklo zájezd do kopců i k moři

Pro rok 2023 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

   Korsika je nejdivočejší, nejrozmanitější, nejdrsnější… no prostě NEJ středomořských ostrovů. Na kousku země se tu střídají rozeklané štíty hor s kótou nad 2.500m, hluboká údolí s vyhlídkovými silničkami, horská sedla s pokřivenými borovicemi, bělostné útesy tyčící se 80m nad blankytným mořem, písečné i skalnaté pláže, horské tůně s osvěžující ledovou vodou, zapomenuté vesničky vnitrozemí i prosluněné přístavy… A všude kolem tak kouzelně zbarvené moře!

   Cyklistika na Korsice je, pravda, o něco náročnější, ale nádhery, které cestou potkáme, stojí za tu námahu. Z přístavního města Bastie se vydáme na západ k pískovcovým skalám Calanches a do městečka Porto, abychom několik následujících dnů kopírovali západní pobřeží, navštívili města Ajaccio, Propriano a Sartene a dojeli až do nejjižnějšího přístavu Korsiky - Bonifacia.

   Východní pobřeží už není tolik zajímavé, proto zajedeme několikrát do vnitrozemí. Jedna z horských prémií bude v sedle Col de Bavella. Kousek odtud se vykoupeme v kaskádovité říčce. Další výlet do hor povede přes městečko Corte až na severní pobřeží a poslední etapou objedeme Cap Corse - severní výběžek Korsiky.

   Cyklistické etapy měří od 60 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Korsika na kole - mapka

Program zájezdu

Program zájezdu - KORSIKA NA KOLE

1. den: Ráno odjezd z Rumburka přes Prahu, Rozvadov, Německo, Rakousko do italského Livorna na trajekt.

2. den: Ráno trajektem do Bastie, koupačka v moři. Busem ještě kousek do vnitrozemí a pak už sedáme na kolo…  Etapa z Francarda nádherným skalnatým údolím do kempu u přehrady Calacuccia.  25km   MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

3. den: Etapa přes sedlo COL DE VERGIO 1477m do PORTA k moři a nádhernými  červenými  skalami CALANCHES.  65km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

 4. den: Etapa podél moře přes rodiště Napoleona - AJACCIO.  Odpoledne pohodová etapa podél pobřeží do kempu poblíž Vergia.  80-117km    MAPKA ETAPY 4A (stačí kliknout)     MAPKA ETAPY 4B (stačí kliknout)

5. den: Kopcovitější dopoledne po D55 nebo D155, možnost prohlídky prehistorických kamenů s ornamenty „Filitosa“ na D57, jinak k moři po D157. Poledne u moře v Olmeto-Plage – 2. pláž, vlevo market a místo pro bus. Odpoledne kratičký dojezd do kempu pod Sartene, který ale jen mineme a namíříme si to do samotného Sartene na prohlídku. Zpátky do kempu už je to pak z kopečka.   65-70km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

6. den: Busem do BONIFACIA – celodenní prohlídka, fakultativní projížďka lodí.  K večeru odjezd směr Col de Bavella. Zájemci mohou samozřejmě celou trasu z Bonifacia po N198 do Porto Veccio nebo přes hory a vesničku Sotta absolvovat na kole.  36km   MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

7. den: Etapa přes nádherné sedlo BAVELLA. ke kaskádovité říčce – koupání a.  cca 7km za sedlem zamkneme kola na mostě a vydáme se proti proudu říčky   POLISHELLU k super kaskádám. Ještě jedno malé stoupání a pak už  sjezd k moři a rovinka do kempu u Ghisonaccie.  94km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

8. den: Možnost dopoledního koupání a etapa vnitrozemím do CORTE.  70km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

9. den: Etapa vnitrozemím na sever přes Ponte Leccia do kempu v St. Florent. Kemp leží přímo u moře.  90 - 100km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

10. den: Okružní etapa -  libovolným způsobem objíždíme či přejíždíme severní výběžek – Cap Corse.  Nocleh opět u moře.  65 - 95km   MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

11. den: Poslední etapa relax, koupání, nákupy… Dopoledne přejezd busem do Bastie a odpolední trajekt a přesun domů.   0 – 45km   MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

12. den: V odpoledních hodinách příjezd do Prahy.

 

Náročnost

Střední až těžší. Trochu si hrábnete, ale stojí to za to. Většina stoupání ale není nijak zabijácká co do sklonu. Volba dobrého tempa a kouzelné výhledy zpoza každé zatáčky jsou dobrým pomocníkem. To se týká základního programu, specielní eurosedlové etapy jsou naplánované výš a dál, aby si i chrti přišli na své.

Kola

 Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd z Rumburka přes Prahu, Rozvadov, Německo, Rakousko do italského Livorna na trajekt. 

2. den: Ráno trajektem do Bastie, koupačka v moři. Busem ještě kousek do vnitrozemí a pak už sedáme na kolo…  Etapa z Francarda nádherným skalnatým údolím do kempu u přehrady Calacuccia.  25km

3. den: Etapa přes sedlo COL DE VERGIO 1477m do PORTA k moři a nádhernými  červenými  skalami CALANCHES.  65km

4. den: Etapa podél moře přes rodiště Napoleona - AJACCIO.  Odpoledne pohodová etapa podél pobřeží do kempu poblíž Vergia.  80-105km 

5. den: Kopcovitější dopoledne po D55 nebo D155, možnost prohlídky prehistorických kamenů s ornamenty „Filitosa“ na D57, jinak k moři po D157. Poledne u moře v Olmeto-Plage – 2. pláž, vlevo market a místo pro bus. Odpoledne kratičký dojezd do kempu pod Sartene, který ale jen mineme a namíříme si to do samotného Sartene na prohlídku. Zpátky do kempu už je to pak z kopečka.   65-70km

6. den: Busem do BONIFACIA – celodenní prohlídka, fakultativní projížďka lodí.  K večeru odjezd směr Col de Bavella. Zájemci mohou samozřejmě celou trasuz Bonifacia po N198 do Porto Veccio nebo přes hory a vesničku Sotta absolvovat na kole.  36km

7. den: Etapa přes nádherné sedlo BAVELLA. ke kaskádovité říčce – koupání a.  cca 7km za sedlem zamkneme kola na mostě a vydáme se proti proudu říčky   POLISHELLU k super kaskádám. Ještě jedno malé stoupání a pak už  sjezd k moři a rovinka do kempu u Ghisonaccie.  94km

8. den: Možnost dopoledního koupání a etapa vnitrozemím do CORTE.  70km

9. den: Etapa vnitrozemím na sever přes Ponte Leccia do kempu v St. Florent. Kemp leží přímo u moře.  90 - 100km 

10. den: Okružní etapa -  libovolným způsobem objíždíme či přejíždíme severní výběžek – Cap Corse.  Nocleh opět u moře.  65 - 95km

11. den: Poslední etapa relax, koupání, nákupy… Dopoledne přejezd busem do Bastie a odpolední trajekt a přesun domů.   0 – 70km

12. den: V odpoledních hodinách příjezd do Prahy.

Doprava

 Pohodlným minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

9x v kempu pod vlastním stanem.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. 

Odjezd

ve 12,00 z Prahy. Nakládání kol od 11,00

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha, Plzeň, Rozvadov dle dohody. Svoz z různých částí Česka rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

v dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 9x nocleh v kempu, trajekt, 1x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy a vinárny.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.