Korsika na kole

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

13 990,-

FRANCIE - KORSIKA NA KOLE

... aktivní dovolená

... cykloturistika

... cyklo zájezd do kopců i k moři

Pro rok 2020 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

   Korsika je nejdivočejší, nejrozmanitější, nejdrsnější… no prostě NEJ středomořských ostrovů. Na kousku země se tu střídají rozeklané štíty hor s kótou nad 2.500m, hluboká údolí s vyhlídkovými silničkami, horská sedla s pokřivenými borovicemi, bělostné útesy tyčící se 80m nad blankytným mořem, písečné i skalnaté pláže, horské tůně s osvěžující ledovou vodou, zapomenuté vesničky vnitrozemí i prosluněné přístavy… A všude kolem tak kouzelně zbarvené moře!

   Cyklistika na Korsice je, pravda, o něco náročnější, ale nádhery, které cestou potkáme, stojí za tu námahu. Z přístavního města Bastie se vydáme na západ k pískovcovým skalám Calanches a do městečka Porto, abychom několik následujících dnů kopírovali západní pobřeží, navštívili města Ajaccio, Propriano a Sartene a dojeli až do nejjižnějšího přístavu Korsiky - Bonifacia.

   Východní pobřeží už není tolik zajímavé, proto zajedeme několikrát do vnitrozemí. Jedna z horských prémií bude v sedle Col de Bavella. Kousek odtud se vykoupeme v kaskádovité říčce. Další výlet do hor povede přes městečko Corte až na severní pobřeží a poslední etapou objedeme Cap Corse - severní výběžek Korsiky.

   Cyklistické etapy měří od 60 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Korsika na kole - mapka

Program zájezdu

Program zájezdu - KORSIKA NA KOLE

1. den: Ráno odjezd z Rumburka přes Prahu, Rozvadov, Německo, Rakousko do italského Livorna na trajekt.

2. den: Ráno trajektem do Bastie, koupačka v moři. Busem ještě kousek do vnitrozemí a pak už sedáme na kolo…  Etapa z Francarda nádherným skalnatým údolím do kempu u přehrady Calacuccia.  25km   MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

3. den: Etapa přes sedlo COL DE VERGIO 1477m do PORTA k moři a nádhernými  červenými  skalami CALANCHES.  65km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

 4. den: Etapa podél moře přes rodiště Napoleona - AJACCIO.  Odpoledne pohodová etapa podél pobřeží do kempu poblíž Vergia.  80-117km    MAPKA ETAPY 4A (stačí kliknout)     MAPKA ETAPY 4B (stačí kliknout)

5. den: Kopcovitější dopoledne po D55 nebo D155, možnost prohlídky prehistorických kamenů s ornamenty „Filitosa“ na D57, jinak k moři po D157. Poledne u moře v Olmeto-Plage – 2. pláž, vlevo market a místo pro bus. Odpoledne kratičký dojezd do kempu pod Sartene, který ale jen mineme a namíříme si to do samotného Sartene na prohlídku. Zpátky do kempu už je to pak z kopečka.   65-70km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

6. den: Busem do BONIFACIA – celodenní prohlídka, fakultativní projížďka lodí.  K večeru odjezd směr Col de Bavella. Zájemci mohou samozřejmě celou trasu z Bonifacia po N198 do Porto Veccio nebo přes hory a vesničku Sotta absolvovat na kole.  36km   MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

7. den: Etapa přes nádherné sedlo BAVELLA. ke kaskádovité říčce – koupání a.  cca 7km za sedlem zamkneme kola na mostě a vydáme se proti proudu říčky   POLISHELLU k super kaskádám. Ještě jedno malé stoupání a pak už  sjezd k moři a rovinka do kempu u Ghisonaccie.  94km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

8. den: Možnost dopoledního koupání a etapa vnitrozemím do CORTE.  70km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

9. den: Etapa vnitrozemím na sever přes Ponte Leccia do kempu v St. Florent. Kemp leží přímo u moře.  90 - 100km    MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

10. den: Okružní etapa -  libovolným způsobem objíždíme či přejíždíme severní výběžek – Cap Corse.  Nocleh opět u moře.  65 - 95km   MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

11. den: Poslední etapa relax, koupání, nákupy… Dopoledne přejezd busem do Bastie a odpolední trajekt a přesun domů.   0 – 45km   MAPKA ETAPY  (stačí kliknout)

12. den: V odpoledních hodinách příjezd do Prahy.

 

Náročnost  Střední až těžší. Trochu si hrábnete, ale stojí to za to. Většina stoupání ale není nijak zabijácká co do sklonu. Volba dobrého tempa a kouzelné výhledy zpoza každé zatáčky jsou dobrým pomocníkem. To se týká základního programu, specielní eurosedlové etapy jsou naplánované výš a dál, aby si i chrti přišli na své.

Kola  Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd z Rumburka přes Prahu, Rozvadov, Německo, Rakousko do italského Livorna na trajekt. 

2. den: Ráno trajektem do Bastie, koupačka v moři. Busem ještě kousek do vnitrozemí a pak už sedáme na kolo…  Etapa z Francarda nádherným skalnatým údolím do kempu u přehrady Calacuccia.  25km

3. den: Etapa přes sedlo COL DE VERGIO 1477m do PORTA k moři a nádhernými  červenými  skalami CALANCHES.  65km

4. den: Etapa podél moře přes rodiště Napoleona - AJACCIO.  Odpoledne pohodová etapa podél pobřeží do kempu poblíž Vergia.  80-105km 

5. den: Kopcovitější dopoledne po D55 nebo D155, možnost prohlídky prehistorických kamenů s ornamenty „Filitosa“ na D57, jinak k moři po D157. Poledne u moře v Olmeto-Plage – 2. pláž, vlevo market a místo pro bus. Odpoledne kratičký dojezd do kempu pod Sartene, který ale jen mineme a namíříme si to do samotného Sartene na prohlídku. Zpátky do kempu už je to pak z kopečka.   65-70km

6. den: Busem do BONIFACIA – celodenní prohlídka, fakultativní projížďka lodí.  K večeru odjezd směr Col de Bavella. Zájemci mohou samozřejmě celou trasuz Bonifacia po N198 do Porto Veccio nebo přes hory a vesničku Sotta absolvovat na kole.  36km

7. den: Etapa přes nádherné sedlo BAVELLA. ke kaskádovité říčce – koupání a.  cca 7km za sedlem zamkneme kola na mostě a vydáme se proti proudu říčky   POLISHELLU k super kaskádám. Ještě jedno malé stoupání a pak už  sjezd k moři a rovinka do kempu u Ghisonaccie.  94km

8. den: Možnost dopoledního koupání a etapa vnitrozemím do CORTE.  70km

9. den: Etapa vnitrozemím na sever přes Ponte Leccia do kempu v St. Florent. Kemp leží přímo u moře.  90 - 100km 

10. den: Okružní etapa -  libovolným způsobem objíždíme či přejíždíme severní výběžek – Cap Corse.  Nocleh opět u moře.  65 - 95km

11. den: Poslední etapa relax, koupání, nákupy… Dopoledne přejezd busem do Bastie a odpolední trajekt a přesun domů.   0 – 70km

12. den: V odpoledních hodinách příjezd do Prahy.

Doprava Pohodlným minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování  9x v kempu pod vlastním stanem.

Strava Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. 

Odjezd

ve 12,00 z Prahy. Nakládání kol od 11,00

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha, Plzeň, Rozvadov dle dohody. Svoz z různých částí Česka rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

v dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje  Veškerá doprava osob a kol, 9x nocleh v kempu, trajekt, 1x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena neobsahuje  Strava, vstupy a vinárny.

13 990,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)