Azurové pobřeží a Horní Provence na kole - pohoda

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - AZUROVÉ POBŘEŽÍ A HORNÍ PROVENCE

... aktivní dovolená se sklenkou velmi dobrého růžového

... cykloturistika pohořím Esterel

... cyklozájezd za parádní přírodou

... na kole Verdonským Kaňonem

Pro rok 2023 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

Červené skály, šedé korkové duby, zelené keře, azurové moře a to vše provoněné rozmarýnem a borovicemi… 250 milionů let staré červené pohoří Esterel se svažuje do azurového moře a vytváří tak malé divoké plážičky a kouzelné scenérie… Prostředí jako stvořené pro ranní cyklistiku.

Věhlasné a honosné Azurové pobřeží nejsou jen kasina, pláže a luxusní hotely. Je to hlavně nádherná příroda dalšího koutu jižní Francie, který vám nabízíme k projetí a poznání na kole. Díky bydlení na jednom místě a libovolným okružním etapám jde o pohodovou akci pro pohodáře i náročné cyklisty. Busem vás popovezeme k největšímu evropskému KAŇONu VERDON. Kemp je kousek od moře i do červena zbarveného horského masivu l‘ESTEREL, který nabízí nepřeberné množství okruhů.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Francie - Azurové pobřeží a Horní Provence na kole

Program zájezdu

1. den: Odjezd v 19,00 z Prahy, ve 20,30 z Plzně přes Rozvadov, Německo, Rakousko, Itálii do Francie.

2. den: Ranní zastávka v malé italské vesničceVentimiglii, kde se můžeme nasnídat v historickém centru. Potom dojedeme do městečka Mandelieu- la- Napoule a ubytujeme se v příjemném kempinku L´Argentiere, s barem a restaurací, od kterého to máme 800m na písečnou pláž u romantického hradu, kousek do pohoří Esterel a 8km do Cannes, města filmových festivalů.

3. den: BUS a KOLA – pohořím Esterel do Fréjus aSt.Rafael nebo jen na pláž, možnost návratu vlakem, (cca 30 nebo 60km).

4. den: KOLA - lesy mimóz (kvetou bohužel v zimě) vystoupáme do malé vesničky Tanneron s hospůdkami a nádherným výhledem, sjedeme k jezeru St.Cassien(koupání, občerstvení) a zpět přes Les Adrets nebo raději autobusem (25 nebo 50km).

5. den: KOLA a BUS – popojedeme přes Cagnes sur Mer,  kde je muzeum malíře A. Renoira,  St. Paul de Vence, staré vesničky, kterou pro sebe objevili umělci (Fondation Maeght) do Vence, kde si můžeme prohlédnout Matissovu kaply, do malebné vesničkyTourette sur Loup a zpět podél řeky Loup (40km). Pro vrchaře – Col de Vence a Gorges du Loup, kouzelný kaňon, krásná příroda i převýšení - kolem 1000m.

6. den: BUS A KOLA nebo bez kol- prohlídka Nice,návštěva malebné vesničky Éze, kde kromě parfumerií, které vyrábí parfémy pro světové salóny, je úžasný výhled na celé pobřeží.

7. den: KOLA – projedeme krásným rudým pohořímEsterel na malé plážičky za La Trayas, zpět při pobřeží (do 30km) nebo se vydáme do Vieux Cannes, kde od hradu je hezký výhled na město, můžeme pokračovat až do Antibes (Musée Picasso na místním hradě, nedaleko je i zábavný park Marineland), nabízí se i návštěvaVieux Mougins, starého opevněného městečka aGrasse, města parfémů, kterému se přezdívá pro svoji polohu město - balkon.

8. den: BUS a KOLA – celodenní výlet k nejhlubšímu kaňonu v Evropě. Kaňon Verdon si můžeme prohlédnout z kola (cca 50km, převýšení i klesání kolem 750m) nebo z vypůjčených kanoí pro 2-4osoby, koupání v jezeře St.Croix. Večer zastávka v Moustiers St. Marie(občerstvení, výstup ke kapličce).

9. den: v 10h po úklidu a odevzdání bungalovů si ještě užijeme krásný den na Azurovém pobřeží. Ve 20h odjezd autobusem domů.

10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Program cvičení

Od neděle do pátku probíhá ranní kundaliní jóga u moře a večerní pilates a meditace v kempu.

Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 

Náročnost

Lehčí až střední. Cyklistické etapy si sestavíte podle vaší chuti a podle terénu. Autobus nás kromě 2 dní vždy někam popoveze, takže se nemusí bát ani rekreační cyklisté. Navíc lze využít i vlak a místní autobus. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně. 

Kolo:  Doporučujeme trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Silniční kolo je také možné, jen v pohoří Esterel je většina tras po šotolině. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Busem či minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v mobilhomech nebo pod vlastním stanem v kempu Argentiere kousek od pobřeží na jižním okraji Cannes. Bungalovy jsou 4 lůžkové se 2 dvoulůžkovými ložnicemi, obývákem a vybavenou kuchyní, koupelnou, odděleným WC a zařízenou terasou. Je potřeba si vzít vlastní ložní prádlo nebo spacák nebo si ho doobjednat za příplatek (cca 5,-€/os.). Na nejbližší pláž to máte cca 1km a do obchoďáku jen 500m.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu je vybavená kuchyňka. Pro stanaře jsou k dispozici vařiče, stolky a židličky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Odjezd v 19,00 z Prahy, ve 20,30 z Plzně přes Rozvadov, Německo, Rakousko, Itálii do Francie.

2. den: Ranní zastávka v malé italské vesničce Ventimiglii, kde se můžeme nasnídat v historickém centru. Potom dojedeme do městečka Mandelieu- la- Napoule a ubytujeme se v příjemném kempinku L´Argentiere, s barem a restaurací, od kterého to máme 800m na písečnou pláž u romantického hradu, kousek do pohoří Esterel a 8km do Cannes, města filmových festivalů.

3. den: BUS a KOLA – pohořím Esterel do Fréjus a St.Rafael nebo jen na pláž, možnost návratu vlakem, (cca 30 nebo 60km).

4. den: KOLA - lesy mimóz (kvetou bohužel v zimě) vystoupáme do malé vesničky Tanneron s hospůdkami a nádherným výhledem, sjedeme k jezeru St.Cassien (koupání, občerstvení) a zpět přes Les Adrets nebo raději autobusem (25 nebo 50km).

5. den: KOLA a BUS – popojedeme přes Cagnes sur Mer,  kde je muzeum malíře A. Renoira,  St. Paul de Vence, staré vesničky, kterou pro sebe objevili umělci (Fondation Maeght) do Vence, kde si můžeme prohlédnout Matissovu kaply, do malebné vesničky Tourette sur Loup a zpět podél řeky Loup (40km). Pro vrchaře – Col de Vence a Gorges du Loup, kouzelný kaňon, krásná příroda i převýšení - kolem 1000m.

6. den: BUS A KOLA nebo bez kol- prohlídka Nice, návštěva malebné vesničky Éze, kde kromě parfumerií, které vyrábí parfémy pro světové salóny, je úžasný výhled na celé pobřeží.

7. den: KOLA – projedeme krásným rudým pohořím Esterel na malé plážičky za La Trayas, zpět při pobřeží (do 30km) nebo se vydáme do Vieux Cannes, kde od hradu je hezký výhled na město, můžeme pokračovat až do Antibes (Musée Picasso na místním hradě, nedaleko je i zábavný park Marineland), nabízí se i návštěva Vieux Mougins, starého opevněného městečka a Grasse, města parfémů, kterému se přezdívá pro svoji polohu město - balkon.

8. den: BUS a KOLA – celodenní výlet k nejhlubšímu kaňonu v Evropě. Kaňon Verdon si můžeme prohlédnout z kola (cca 50km, převýšení i klesání kolem 750m) nebo z vypůjčených kanoí pro 2-4osoby, koupání v jezeře St.Croix. Večer zastávka v Moustiers St. Marie (občerstvení, výstup ke kapličce).

9. den: v 10h po úklidu a odevzdání bungalovů si ještě užijeme krásný den na Azurovém pobřeží. Ve 20h odjezd autobusem domů.

10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Odjezd

2.9.16 (pátek) v 19,00 od stanice metra B - RADLICKÁ (ulice Kutvirtova). Nakládání kol od 18,30. 

Ve 20,00 nakládání na parkovišti u Benziny u Olympie v Plzni, následně odjezd směr Insbruck.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase (Brno) – Velké Meziříčí - Praha – Plzeň - Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

11.9.16 (neděle) v dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v bungalovu v kempu, cestovní pojištění, poj. CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava, vinárny a vstupy, povlečení v kempu a závěrečný úklid bungalovů.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.