Provence a Mont Ventoux na kole - Francie

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

JIŽNÍ FRANCIE NA KOLE - PROVENCE - MT. VENTOUX
... slavný vrchol Mt. Ventoux (třeba 3x za 24 hodin)
... hodně aktivní dovolená
... cykloturistika kolem Verdonského kaňonu

Pro rok 2023 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

Tentokrát naší historicky nejúspěšnější akci „PROVENCE NA KOLE“ trochu upravíme, a to tak, že tam vložíme něco extra pro „horská hovada“. Tentokrát do vás nebudeme cpát žádnou historii, ani úžasnou architekturu. Tentokrát vám nabídneme ty pravé přírodní krásy Horní Provence.

Z počátku to bude nejhlubší kaňon celé Evropy, všemi turisty obdivovaný VERDONSKÝ KAŇON. Objedeme jej po obou stranách a dáme si trochu do těla. Poté se přemístíme pod MONT VENTOUX – pravý symbol francouzské cyklistiky. Mnoho z vás tam už určitě bylo, ale my vám nabízíme něco hodně EXTRA (vlastně EXTREM). Pokusíme se jej zdolat ze všech tří stran a to v limitu 24 hodin. Myslíme, že časový limit nebude ten hlavní problém, tak jako bude celkem nastoupaných 4,4 kilometrů. Ani ty sjezdy nebudou při eventuelní nepřízni počasí (MONT VENTOUX znamená v češtině VĚTRNÁ HORA) a nebo v noci ani trochu zadarmo. Na tuhle ptákovinu si vyhradíme 2 a půl dne – to by snad mohlo stačit. Víc se nám už do programu bohužel nevejde... Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

Program

1.DEN Odjezd v 9,00 z Prahy přes Rozvadov, Německo do Francie. Noc ve Formuli 1“ v DOLE.

2.DEN V 6,00 odjezd busem za BARCELONNETTE (La Foux d'Allos) a poté z kopce na kole do kempu v CASTELLANE - Camping Frederic Mistral   60-80 km  NASTOUPÁNO 280m, NAKLESÁNO 1320m  (MAPKA - KLIKNI)

3.DEN KOLO – Nádherná cesta na hraně VERDONSKÉHO KAŇONU se všemi stoupáky i sjezdy k jezeru SAINTE CROIX do kempu v MOUSTIERS Ste. MARIE  62 km NASTOUPÁNO 2430m, NAKLESÁNO 2590m   (MAPKA - KLIKNI)

4.DEN KOLO – Po druhé straně VERDONSKÉHO KAŇONU zpátky do kempu v CASTELLANE  68 km NASTOUPÁNO 2380m, NAKLESÁNO 2230m   (MAPKA - KLIKNI)

5.DEN KOLO - do kempu v GREOUX LES BAINS  81 km  NASTOUPÁNO 1980m, NAKLESÁNO 2390m  (MAPKA - KLIKNI)

6.DEN KOLO - do startovacího kempu  BÉDOIN  - Camping La Garenne  94 km   NASTOUPÁNO 1258m, NAKLESÁNO 1266m  (MAPKA - KLIKNI)

7.-8.DEN KOLO pokusy o výjezd na MONT VENTOUX (blbí a extra silní se pokusí o výjezd 3x na Mont Ventoux za 24 hodin ze všech tří stran - to je ta hrozná blbost, proč tam jedeme) a nebo poježdění v krásném podhůří MONT VENTOUX – záleží na počasí a chuti.  (CELKOVÁ MAPKA).  ( STOUPÁNÍ  A - KLIKNI),    (STOUPÁNÍ  B - KLIKNI),    (STOUPÁNÍ  C - KLIKNI)

9.DEN  V poledne nakládání a odjezd do Prahy. 

10.DEN  Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

 

Náročnost

To snad ani nemusíme komentovat… Výjezdy na Mt. Ventoux jsou výživné a závěrečné stoupání téměř zabijácké. A vy to třeba dáte hned 3x. Pohled na vrchol z hospůdky v Sault je ale taky kouzelným zážitkem… , takže vlastně ani na "Větrnou horu" vůbec nemusíte. Byla by to ale škoda.

Doprava

Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v kempech ve vlastních stanech a 1x v hotelu Formule 1. 

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. K dispozici jsou PB vařiče, stolky a židličky. 3x vám vnutíme společnou a společenskou večeři. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1.DEN Odjezd v 9,00 z Prahy přes Rozvadov, Německo do Francie. Noc ve Formuli 1“ v DOLE.

2.DEN V 6,00 odjezd busem za BARCELONNETTE (La Foux d'Allos) a poté z kopce na kole do kempu v CASTELLANE - Camping Frederic Mistral   60-80 km  NASTOUPÁNO 280m, NAKLESÁNO 1320m  

3.DEN KOLO – Nádherná cesta na hraně VERDONSKÉHO KAŇONU se všemi stoupáky i sjezdy k jezeru SAINTE CROIX do kempu v MOUSTIERS Ste. MARIE  62 km NASTOUPÁNO 2430m, NAKLESÁNO 2590m   

4.DEN KOLO – Po druhé straně VERDONSKÉHO KAŇONU zpátky do kempu v CASTELLANE  68 km NASTOUPÁNO 2380m, NAKLESÁNO 2230m   

5.DEN KOLO - do kempu v GREOUX LES BAINS  81 km  NASTOUPÁNO 1980m, NAKLESÁNO 2390m  

6.DEN KOLO - do startovacího kempu  BÉDOIN  - Camping La Garenne  94 km   NASTOUPÁNO 1258m, NAKLESÁNO 1266m  

7.-8.DEN KOLO pokusy o výjezd na MONT VENTOUX (blbí a extra silní se pokusí o výjezd 3x na Mont Ventoux za 24 hodin ze všech tří stran - to je ta hrozná blbost, proč tam jedeme) a nebo poježdění v krásném podhůří MONT VENTOUX – záleží na počasí a chuti.  

9.DEN V poledne nakládání a odjezd do Prahy. 

10.DEN  Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Odjezd

22.6.18 (pátek) v 9,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 8,15.

Příjezd

1.7.18 (neděle) do půlnoci tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v kempu pod vlastním stanem a 1x v hotelu Formule 1, 1x extremtourácké grilování + 2 další společné večeře, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava mimo 3 plánované večeře, vinárny a vstupy.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.