Provence a Mont Ventoux na kole - Francie

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

JIŽNÍ FRANCIE NA KOLE - PROVENCE - MT. VENTOUX
... slavný vrchol Mt. Ventoux (třeba 3x za 24 hodin)
... hodně aktivní dovolená
... cykloturistika kolem Verdonského kaňonu

Tentokrát naší historicky nejúspěšnější akci „PROVENCE NA KOLE“ trochu upravíme, a to tak, že tam vložíme něco extra pro „horská hovada“. Tentokrát do vás nebudeme cpát žádnou historii, ani úžasnou architekturu. Tentokrát vám nabídneme ty pravé přírodní krásy Horní Provence.

Z počátku to bude nejhlubší kaňon celé Evropy, všemi turisty obdivovaný VERDONSKÝ KAŇON. Objedeme jej po obou stranách a dáme si trochu do těla. Poté se přemístíme pod MONT VENTOUX – pravý symbol francouzské cyklistiky. Mnoho z vás tam už určitě bylo, ale my vám nabízíme něco hodně EXTRA (vlastně EXTREM). Pokusíme se jej zdolat ze všech tří stran a to v limitu 24 hodin. Myslíme, že časový limit nebude ten hlavní problém, tak jako bude celkem nastoupaných 4,4 kilometrů. Ani ty sjezdy nebudou při eventuelní nepřízni počasí (MONT VENTOUX znamená v češtině VĚTRNÁ HORA) a nebo v noci ani trochu zadarmo. Na tuhle ptákovinu si vyhradíme 2 a půl dne – to by snad mohlo stačit. Víc se nám už do programu bohužel nevejde... Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

Program

1.DEN Odjezd v 9,00 z Prahy přes Rozvadov, Německo do Francie. Noc ve Formuli 1“ v DOLE.

2.DEN V 6,00 odjezd busem za BARCELONNETTE (La Foux d'Allos) a poté z kopce na kole do kempu v CASTELLANE - Camping Frederic Mistral   60-80 km  NASTOUPÁNO 280m, NAKLESÁNO 1320m  (MAPKA - KLIKNI)

3.DEN KOLO – Nádherná cesta na hraně VERDONSKÉHO KAŇONU se všemi stoupáky i sjezdy k jezeru SAINTE CROIX do kempu v MOUSTIERS Ste. MARIE  62 km NASTOUPÁNO 2430m, NAKLESÁNO 2590m   (MAPKA - KLIKNI)

4.DEN KOLO – Po druhé straně VERDONSKÉHO KAŇONU zpátky do kempu v CASTELLANE  68 km NASTOUPÁNO 2380m, NAKLESÁNO 2230m   (MAPKA - KLIKNI)

5.DEN KOLO - do kempu v GREOUX LES BAINS  81 km  NASTOUPÁNO 1980m, NAKLESÁNO 2390m  (MAPKA - KLIKNI)

6.DEN KOLO - do startovacího kempu  BÉDOIN  - Camping La Garenne  94 km   NASTOUPÁNO 1258m, NAKLESÁNO 1266m  (MAPKA - KLIKNI)

7.-8.DEN KOLO pokusy o výjezd na MONT VENTOUX (blbí a extra silní se pokusí o výjezd 3x na Mont Ventoux za 24 hodin ze všech tří stran - to je ta hrozná blbost, proč tam jedeme) a nebo poježdění v krásném podhůří MONT VENTOUX – záleží na počasí a chuti.  (CELKOVÁ MAPKA).  ( STOUPÁNÍ  A - KLIKNI),    (STOUPÁNÍ  B - KLIKNI),    (STOUPÁNÍ  C - KLIKNI)

9.DEN  V poledne nakládání a odjezd do Prahy. 

10.DEN  Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

 

Náročnost

To snad ani nemusíme komentovat… Výjezdy na Mt. Ventoux jsou výživné a závěrečné stoupání téměř zabijácké. A vy to třeba dáte hned 3x. Pohled na vrchol z hospůdky v Sault je ale taky kouzelným zážitkem… , takže vlastně ani na "Větrnou horu" vůbec nemusíte. Byla by to ale škoda.

Doprava

Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v kempech ve vlastních stanech a 1x v hotelu Formule 1. 

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. K dispozici jsou PB vařiče, stolky a židličky. 3x vám vnutíme společnou a společenskou večeři. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1.DEN Odjezd v 9,00 z Prahy přes Rozvadov, Německo do Francie. Noc ve Formuli 1“ v DOLE.

2.DEN V 6,00 odjezd busem za BARCELONNETTE (La Foux d'Allos) a poté z kopce na kole do kempu v CASTELLANE - Camping Frederic Mistral   60-80 km  NASTOUPÁNO 280m, NAKLESÁNO 1320m  

3.DEN KOLO – Nádherná cesta na hraně VERDONSKÉHO KAŇONU se všemi stoupáky i sjezdy k jezeru SAINTE CROIX do kempu v MOUSTIERS Ste. MARIE  62 km NASTOUPÁNO 2430m, NAKLESÁNO 2590m   

4.DEN KOLO – Po druhé straně VERDONSKÉHO KAŇONU zpátky do kempu v CASTELLANE  68 km NASTOUPÁNO 2380m, NAKLESÁNO 2230m   

5.DEN KOLO - do kempu v GREOUX LES BAINS  81 km  NASTOUPÁNO 1980m, NAKLESÁNO 2390m  

6.DEN KOLO - do startovacího kempu  BÉDOIN  - Camping La Garenne  94 km   NASTOUPÁNO 1258m, NAKLESÁNO 1266m  

7.-8.DEN KOLO pokusy o výjezd na MONT VENTOUX (blbí a extra silní se pokusí o výjezd 3x na Mont Ventoux za 24 hodin ze všech tří stran - to je ta hrozná blbost, proč tam jedeme) a nebo poježdění v krásném podhůří MONT VENTOUX – záleží na počasí a chuti.  

9.DEN V poledne nakládání a odjezd do Prahy. 

10.DEN  Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Odjezd

22.6.18 (pátek) v 9,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 8,15.

Příjezd

1.7.18 (neděle) do půlnoci tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v kempu pod vlastním stanem a 1x v hotelu Formule 1, 1x extremtourácké grilování + 2 další společné večeře, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava mimo 3 plánované večeře, vinárny a vstupy.

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Skvělé cyklovýlety

S námi můžete skutečně všude.

Osobní přístup

A když budete chtít, dostaneme vás i na kopec.

Extrém pro pohodáře

Takovou pohodu můžete zažít i na kole

Velké zážitky a poznání

Není to zadarmo, ale stojí to zato.