Provence na kole - pohoda z jedné postele

Cykloturistika - Francie - Provence

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - PROVENCE

...  aktivní dovolená pro 55+ i minus :-)

... cykloturistika a pohodlí bungalovů na jednom místě

... cyklo zájezd za krásami sladké jižní Francie

Vybrali jsme pro vás to nejlepší z Francie! Parádní příroda, koupání, vinice, zapomenuté kamenné vesničky... Architektonické skvosty antiky i středověku potkáme na každém rohu. Ubytujeme se v kouzelném městečku Isle sur la Sorgue a budeme moci objevovat malebné vesničky v okolí - Gordes, Rousillon, Fontaine de Vaucluse, Venasque, Oppéde, Menérbes i opatsví Senanque - každý podle svých sil. Při několika etapách si vypomůžeme busem a navštívíme tak i vzdálenější místa. Prohlédneme si tak město Arles se vzpomínkou na Římany a Van Gogha na každém kroku, skalní město Les Baux, antické památky a sanatorium Van Gogha u St. Remy, přírodní rezervaci Camarque s plameňáky a divokými koňmi. Na závěr si necháme královskou etapu na nejvyšší vrchol Provence – Mt. Ventoux 1909m/m a cestou nevynecháme ani turisty zapomenutý kaňon Nesque. Cestou domů se ještě stavíme v Avignonu, kde stojí za návštěvu papežský palác a uličky kolem.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

Po otevření "MAPKA" klikni na symbol cyklisty

1. den: Odjezd v 17,00 z Prahy přes Plzeň, Rozvadov a Německo do Francie.

2. den: Dopoledne příjezd do ORANGE, města z dob Césara. Po prohlídce města buď na kole či busem ještě navštívíme slavné CHATEAUNEUF DU PAPE a přes BEDARRIDES už jen do kempu v L´ISLE LA SORGUE (40km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

3. den: BUS + KOLA: Trochu si pomůžeme autobusem a nablížíme se přes ARLES k světoznámému přírodnímu parku CAMARQUE, který celý objedeme na kolech, přičemž můžeme sledovat hejna pelikánů a mnoho domestikovaných divokých bílých koní.  V ALBARONU si opět naložíme kola a vrátíme se do kempu (72km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

4. den: BUS + KOLA: Znovu zajedeme busem do ARLES, odkud to je na kole již kousek do LES BAUX DE PROVENCE s nádhernou Cathedrale d’Image vytvořenou v původním kamenolomu. Kolem sanatoria, kde se léčil Van Gogh, přijedete na kafe do milého městečka St.REMY. Pak už jen dojedete do kempu a tachometr vám ukáže 58km.  Stejně tak to můžete absolvovat busem a užívat si krásná místa bez zadýchání (58km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

5. den: BUS + KOLA: Busem vás dovezeme k neuvěřitelně zachovalému akvaduktu PONT DU GARD a odtud po prohlídce tohoto zázraku vyrazíte již na kolech přes zajímavá města BEAUCAIRE, TARASCON a BARBENTANE do kempu v  L´ISLE LA SORGUE (68km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

6. den: KOLO: Tento den vás čeká okruh z L´Isle přes kamennou vesničku BORIES, městečko GORDES, zapomenutý klášter SENANQUE a FONTAINE DE VAUCLUSE s průzračnou říčkou vyvěrající ze skály zpět do kempu ISLE SUR LA SORGUE (40-60km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)        

7. den: KOLO: Okruh z L´Isle přes kouzelné vesničky Menerbes, Lacoste a Bonnieux k červeným skalám v Rousillonu a zpět do kempu (71km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

8. den: BUS + KOLA: Pro rafany možnost nablížení busem do VILLES S. AUZON a výjezd na nejznámější koec z TOUR DE FRANCE, věhlasný MONT VENTOUX, zpět přes kaňon NESQUE k busu. Velmi uspokojeni vlastním „nadlidským“ výkonem se vrátíme busem do kempu (71 km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

Kdo si netroufá na ten kopec, si může dát moc hezký cyklookruh z kempu po vesničkách  METHAMIS, MALEMORT, MAZAN, VENASQUE a zpět do kempu (61km).   MAPKA – (Ctrl+klikni) a nebo se projet kaňonem NESQUE a pozvolna se vracet do kempu. (62km)   MAPKA – (Ctrl+klikni) 

9. den: BUS- trhy v Islu, před polednem odjezd do Avignonu. Prohlídka města a Papežského paláce, možnost oběda a odpoledne odjezd směr Čechy.

10. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách

 

Náročnost

 Lehčí až střední. Střední. Cyklistické etapy si sestavíte podle vaší chuti a podle terénu. Autobus vás kromě 3 dní vždy někam popoveze, takže se nemusí bát ani rekreační cyklisté. Když chcete něco vidět, trochu se zapotíte, ale o to bude vaše posezení v hospůdce nebo ve sklípku zaslouženější… Etapa na Mt. Ventoux je výživná a závěrečné stoupání téměř zabijácké, ale pohled na vrchol z hospůdky v Sault je také kouzelným zážitkem a některým bohatě stačí.  

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Pohodlným mikrobusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v bungalovu v kempu v ISLE SUR LA SORGUE. Bungalovy jsou nové, 6 lůžkové s  3 dvoulůžkovými ložnicemi, obývákem a vybavenou kuchyní. Sprcha a WC jsou samozřejmostí. V kempech ani bungalovech nebývá toaletní papír a mycí prostředky na nádobí. Je potřeba si vzít vlastní ložní prádlo či spacák nebo si prádlo doobjednat za příplatek (cca 12,-€/os.). A nebo ve vlastním stanu

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu je vybavená kuchyňka. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. Pro stanaře zajišťujeme PB vařiče, stolky a židle

Program

1. den: Odjezd v 17,00 z Prahy přes Plzeň, Rozvadov a Německo do Francie.

2. den: Dopoledne příjezd do ORANGE, města z dob Césara. Po prohlídce města buď na kole či busem ještě navštívíme slavné CHATEAUNEUF DU PAPE a přes BEDARRIDES už jen do kempu v L´ISLE LA SORGUE (40km).   

3. den: BUS + KOLA: Trochu si pomůžeme autobusem a nablížíme se přes ARLES k světoznámému přírodnímu parku CAMARQUE, který celý objedeme na kolech, přičemž můžeme sledovat hejna pelikánů a mnoho domestikovaných divokých bílých koní.  V ALBARONU si opět naložíme kola a vrátíme se do kempu (72km).  

4. den: BUS + KOLA: Znovu zajedeme busem do ARLES, odkud to je na kole již kousek do LES BAUX DE PROVENCE s nádhernou Cathedrale d’Image vytvořenou v původním kamenolomu. Kolem sanatoria, kde se léčil Van Gogh, přijedete na kafe do milého městečka St.REMY. Pak už jen dojedete do kempu a tachometr vám ukáže 58km.  Stejně tak to můžete absolvovat busem a užívat si krásná místa bez zadýchání (58km).  

5. den: BUS + KOLA: Busem vás dovezeme k neuvěřitelně zachovalému akvaduktu PONT DU GARD a odtud po prohlídce tohoto zázraku vyrazíte již na kolech přes zajímavá města BEAUCAIRE, TARASCON a BARBENTANE do kempu v  L´ISLE LA SORGUE (68km).  

6. den: KOLO: Tento den vás čeká okruh z L´Isle přes kamennou vesničku BORIES, městečko GORDES, zapomenutý klášter SENANQUE a FONTAINE DE VAUCLUSE s průzračnou říčkou vyvěrající ze skály zpět do kempu ISLE SUR LA SORGUE (40-60km).  

7. den: KOLO: Okruh z L´Isle přes kouzelné vesničky Menerbes, Lacoste a Bonnieux k červeným skalám v Rousillonu a zpět do kempu (71km).  

8. den: BUS + KOLA: Pro rafany možnost nablížení busem do VILLES S. AUZON a výjezd na nejznámější koec z TOUR DE FRANCE, věhlasný MONT VENTOUX, zpět přes kaňon NESQUE k busu. Velmi uspokojeni vlastním „nadlidským“ výkonem se vrátíme busem do kempu (71 km).  

Kdo si netroufá na ten kopec, si může dát moc hezký cyklookruh z kempu po vesničkách  METHAMIS, MALEMORT, MAZAN, VENASQUE a zpět do kempu (61km).  A nebo se projet kaňonem NESQUE a pozvolna se vracet do kempu. (62km)    

9. den: BUS- trhy v Islu, před polednem odjezd do Avignonu. Prohlídka města a Papežského paláce, možnost oběda a odpoledne odjezd směr Čechy.

10. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách

Odjezd

25.7.14 (pátek) v 17,00 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 16,15

NÁSTUPNÍ MÍSTA

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň - Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

3.8.14 (neděle) v odpoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Ubytování, doprava osob a kol, dálniční a jiné poplatky,  info a mapové materiály, pojištění léčebných výloh a proti úpadku

Cena neobsahuje

Strava, vinárny a vstupy, povlečení v kempu a závěrečný úklid bungalovů.
Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.