Provence na kole - pohoda z jedné postele

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - PROVENCE

...  aktivní dovolená pro 55+ i minus :-)

... cykloturistika a pohodlí bungalovů na jednom místě

... cyklo zájezd za krásami sladké jižní Francie

Vybrali jsme pro vás to nejlepší z Francie! Parádní příroda, koupání, vinice, zapomenuté kamenné vesničky... Architektonické skvosty antiky i středověku potkáme na každém rohu. Ubytujeme se v kouzelném městečku Isle sur la Sorgue a budeme moci objevovat malebné vesničky v okolí - Gordes, Rousillon, Fontaine de Vaucluse, Venasque, Oppéde, Menérbes i opatsví Senanque - každý podle svých sil. Při několika etapách si vypomůžeme busem a navštívíme tak i vzdálenější místa. Prohlédneme si tak město Arles se vzpomínkou na Římany a Van Gogha na každém kroku, skalní město Les Baux, antické památky a sanatorium Van Gogha u St. Remy, přírodní rezervaci Camarque s plameňáky a divokými koňmi. Na závěr si necháme královskou etapu na nejvyšší vrchol Provence – Mt. Ventoux 1909m/m a cestou nevynecháme ani turisty zapomenutý kaňon Nesque. Cestou domů se ještě stavíme v Avignonu, kde stojí za návštěvu papežský palác a uličky kolem.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

1. den: Odjezd v 10,00 z Prahy přes Plzeň, Rozvadov a Německo do Francie. Nocleh ve FORMULI  v Dole.

2. den: Kolem poledne příjezd do ORANGE, města z dob Césara. Po prohlídce města buď na kole či busem ještě navštívíme slavné CHATEAUNEUF DU PAPE a přes BEDARRIDES už jen do ubytování (42km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

3. den: BUS + KOLA: Trochu si pomůžeme autobusem a nablížíme se přes ARLES k světoznámému přírodnímu parku CAMARQUE, který celý objedeme na kolech, přičemž můžeme sledovat hejna pelikánů a mnoho domestikovaných divokých bílých koní.  V ALBARONU si opět naložíme kola a vrátíme se do kempu (54km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

4. den: BUS + KOLA: Znovu zajedeme busem do ARLES, odkud to je na kole již kousek do LES BAUX DE PROVENCE s nádhernou Cathedrale d’Image vytvořenou v původním kamenolomu. Kolem sanatoria, kde se léčil Van Gogh, přijedete na kafe do milého městečka St.REMY. Pak už jen dojedete do kempu a tachometr vám ukáže 58km.  Stejně tak to můžete absolvovat busem a užívat si krásná místa bez zadýchání (57km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

5. den: BUS + KOLA: Busem vás dovezeme k neuvěřitelně zachovalému akvaduktu PONT DU GARD a odtud po prohlídce tohoto zázraku vyrazíte již na kolech přes zajímavá města BEAUCAIRE, TARASCON a BARBENTANE do kempu v  L´ISLE LA SORGUE (77km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

6. den: KOLO: Tento den vás čeká okruh z L´Isle přes kamennou vesničku BORIES, městečko GORDES, zapomenutý klášter SENANQUE a FONTAINE DE VAUCLUSE s průzračnou říčkou vyvěrající ze skály zpět do kempu ISLE SUR LA SORGUE (57km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)        

7. den: KOLO: Okruh z L´Isle přes kouzelné vesničky Menerbes, Lacoste a Bonnieux k červeným skalám v Rousillonu a zpět do kempu (68km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

8. den: BUS + KOLA: Pro rafany možnost nablížení busem do VILLES S. AUZON a výjezd na nejznámější koec z TOUR DE FRANCE, věhlasný MONT VENTOUX, zpět přes kaňon NESQUE k busu. Velmi uspokojeni vlastním „nadlidským“ výkonem se vrátíme busem do kempu (59 km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

Kdo si netroufá na ten kopec, si může dát moc hezký cyklookruh z kempu po vesničkách  METHAMIS, MALEMORT, MAZAN, VENASQUE a zpět k busu a potí s ním do kempu (47km).   MAPKA – (Ctrl+klikni) a nebo se projet kaňonem NESQUE a pozvolna se vracet do kempu. (61km)   MAPKA – (Ctrl+klikni) 

9. den: BUS- trhy v Islu, před polednem odjezd do Avignonu. Prohlídka města a Papežského paláce. Odpoledni odjezd na nocleh ve FORMULI 1 v Dole.

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách. 

 

Náročnost

 Lehčí až střední. Střední. Cyklistické etapy si sestavíte podle vaší chuti a podle terénu. Autobus vás kromě 3 dní vždy někam popoveze, takže se nemusí bát ani rekreační cyklisté. Když chcete něco vidět, trochu se zapotíte, ale o to bude vaše posezení v hospůdce nebo ve sklípku zaslouženější… Etapa na Mt. Ventoux je výživná a závěrečné stoupání téměř zabijácké, ale pohled na vrchol z hospůdky v Sault je také kouzelným zážitkem a některým bohatě stačí.  

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Pohodlným mikrobusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v penzionu poblíž ISLE SUR LA SORGUE. Ubytování je ve dvouložnicových apartmánech s obývákem, kde je ještě rozkládací pohovka pro 2 osoby. Apartman má samostatnou super vybavenou kuchyň. Sprcha a WC jsou samozřejmostí. 

Cestou tam i zpět je v programu skromné ubytování ve FORMULI 1 v městečku Dole.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu je vybavená kuchyňka. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. 

Program

1. den: Odjezd v 10,00 z Prahy přes Plzeň, Rozvadov a Německo do Francie. Nocleh ve FORMULI 1 v městečku Dole.

2. den: Kolem poledne příjezd do ORANGE, města z dob Césara. Po prohlídce města buď na kole či busem ještě navštívíme slavné CHATEAUNEUF DU PAPE a přes BEDARRIDES už jen do kempu v L´ISLE LA SORGUE (40km).   

3. den: BUS + KOLA: Trochu si pomůžeme autobusem a nablížíme se přes ARLES k světoznámému přírodnímu parku CAMARQUE, který celý objedeme na kolech, přičemž můžeme sledovat hejna pelikánů a mnoho domestikovaných divokých bílých koní.  V ALBARONU si opět naložíme kola a vrátíme se do kempu (72km).  

4. den: BUS + KOLA: Znovu zajedeme busem do ARLES, odkud to je na kole již kousek do LES BAUX DE PROVENCE s nádhernou Cathedrale d’Image vytvořenou v původním kamenolomu. Kolem sanatoria, kde se léčil Van Gogh, přijedete na kafe do milého městečka St.REMY. Pak už jen dojedete do kempu a tachometr vám ukáže 58km.  Stejně tak to můžete absolvovat busem a užívat si krásná místa bez zadýchání (58km).  

5. den: BUS + KOLA: Busem vás dovezeme k neuvěřitelně zachovalému akvaduktu PONT DU GARD a odtud po prohlídce tohoto zázraku vyrazíte již na kolech přes zajímavá města BEAUCAIRE, TARASCON a BARBENTANE do kempu v  L´ISLE LA SORGUE (68km).  

6. den: KOLO: Tento den vás čeká okruh z L´Isle přes kamennou vesničku BORIES, městečko GORDES, zapomenutý klášter SENANQUE a FONTAINE DE VAUCLUSE s průzračnou říčkou vyvěrající ze skály zpět do kempu ISLE SUR LA SORGUE (40-60km).  

7. den: KOLO: Okruh z L´Isle přes kouzelné vesničky Menerbes, Lacoste a Bonnieux k červeným skalám v Rousillonu a zpět do kempu (71km).  

8. den: BUS + KOLA: Pro rafany možnost nablížení busem do VILLES S. AUZON a výjezd na nejznámější koec z TOUR DE FRANCE, věhlasný MONT VENTOUX, zpět přes kaňon NESQUE k busu. Velmi uspokojeni vlastním „nadlidským“ výkonem se vrátíme busem do kempu (71 km).  

Kdo si netroufá na ten kopec, si může dát moc hezký cyklookruh z kempu po vesničkách  METHAMIS, MALEMORT, MAZAN, VENASQUE a zpět do kempu (61km).  A nebo se projet kaňonem NESQUE a pozvolna se vracet do kempu. (62km)    

9. den: BUS- trhy v Islu, před polednem odjezd do Avignonu. Prohlídka města a Papežského paláce. Po poledni odjezd na nocleh ve FORMULI 1 v Dole.

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách. 

Odjezd

1.9.2023 (pátek) v 10,00 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 9,15

NÁSTUPNÍ MÍSTA

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň - Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

10.9.2023 (neděle) ve večerních hodinách

Cena obsahuje

Ubytování, doprava osob a kol, dálniční a jiné poplatky, 1x Extrempourácké grilování, info a mapové materiály, a proti úpadku

Cena neobsahuje

Strava, vinárny a vstupy, pojištění léčebných výloh a storna, které pro vás můžeme za 630 kč zařídit.

 

 

 

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.