Provence na kole - pohoda z jedné postele

Cykloturistika - Francie - Provence

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - PROVENCE

...  aktivní dovolená pro 55+ i minus :-)

... cykloturistika a pohodlí penzionu na jednom místě

... cyklo zájezd za krásami sladké jižní Francie

... v místě pobytu je k dispozici krásný bazen

Vybrali jsme pro vás to nejlepší z jižní Francie! Parádní příroda, koupání, vinice, zapomenuté kamenné vesničky... Architektonické skvosty antiky i středověku potkáme na každém rohu. Ubytujeme se v blízkosti kouzelného městečka Isle sur la Sorgue a budeme moci objevovat malebné vesničky v okolí - Gordes, Rousillon, Fontaine de Vaucluse, Venasque, Oppéde, Menérbes i opatsví Senanque - každý podle svých sil. Při několika etapách si vypomůžeme busem a navštívíme tak i vzdálenější místa. Prohlédneme si tak město Arles se vzpomínkou na Římany a Van Gogha na každém kroku, skalní město Les Baux, antické památky a sanatorium Van Gogha u St. Remy a také úžasný Pont du Gard. Určitě vás zaujme i návštěva Avignonu, kde stojí za návštěvu papežský palác a uličky kolem. Na závěr si necháme královskou etapu na nejvyšší vrchol Provence – Mt. Ventoux 1909m/m (nepovinně).

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

1. den: Odjezd v 10,00 z Prahy přes Plzeň, Rozvadov a Německo do Francie. Nocleh ve FORMULI  v Dole.

2. den: Kolem poledne příjezd do ORANGE, města z dob Césara. Po prohlídce města buď na kole či busem ještě navštívíme slavné CHATEAUNEUF DU PAPE a přes BEDARRIDES už jen do ubytování (42km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

Následující etapy je možno absolvovat v libovolném pořadí s ohledem na počasí a únavu.

3. den: KOLO: Krásný pohodový severní okruh přes krásná a historická městečka VENASQUE, SAN DIDIER a L´ISLE LA SORGUE (51km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

4. den: BUS + KOLA: Znovu zajedeme busem do antického ARLES, odkud to je na kole již kousek do LES BAUX DE PROVENCE s nádhernou Cathedrale d’Image vytvořenou v původním kamenolomu. Kolem sanatoria, kde se léčil Van Gogh, přijedete na kafe do milého městečka St.REMY. Pak už jen dojedete do kempu.  Stejně tak to můžete absolvovat busem a užívat si krásná místa bez zadýchání (61km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

5. den: BUS + KOLA: Busem vás dovezeme k neuvěřitelně zachovalému akvaduktu PONT DU GARD a odtud po prohlídce tohoto zázraku vyrazíte již na kolech přes papežské město AVIGNON do kempu u  L´ISLE LA SORGUE (65km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

6. den: KOLO: Také vás některý den vás čeká překrásný okruh z L´Isle přes kamennou vesničku BORIES, městečko GORDES, zapomenutý klášter SENANQUE, růžovými skalami v ROUSSILLONu a FONTAINE DE VAUCLUSE s průzračnou říčkou vyvěrající ze skály zpět do kempu ISLE SUR LA SORGUE (68km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

7. den: KOLO: Severovýchodní okruh z L´Isle přes kouzelné vesničky VENASQUE, GORDES, mystické BORIES a FONTAINE DE VAUCLUSE zpět do kempu (53km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

8. den: BUS + KOLA: Pro rafany možnost nablížení busem do VILLES S. AUZON a výjezd na nejznámější koec z TOUR DE FRANCE, věhlasný MONT VENTOUX, zpět přes kaňon NESQUE k busu. Velmi uspokojeni vlastním „nadlidským“ výkonem se vrátíme na kole různými směry a způsoby do kempu.    Varianta A: (75 km).   MAPKA – (Ctrl+klikni) Varianta B: (105km ) MAPKA – (Ctrl+klikni)  Varianta C: (78km) MAPKA – (Ctrl+klikni)

Kdo si netroufá na ten kopec, si může projet kaňonem NESQUE a pozvolna se vracet do kempu. (61km)   MAPKA – (Ctrl+klikni) 

9. den: BUS- trhy v Islu, po poledni odjezd na nocleh ve FORMULI 1 v Dole.

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách. 

 

Náročnost

 Lehčí až střední. Cyklistické etapy si sestavíte podle vaší chuti a podle terénu. Autobus vás kromě 3x někam popoveze, takže se nemusí bát ani rekreační cyklisté. Když chcete něco vidět, trochu se zapotíte, ale o to bude vaše posezení v hospůdce nebo ve sklípku zaslouženější… Nepovinná etapa  na Mt. Ventoux je výživná a závěrečné stoupání téměř zabijácké, ale pohled na vrchol z hospůdky v Sault je také kouzelným zážitkem a některým bohatě stačí.  

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Pohodlným mikrobusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy, plastové kufry nejsou výhodou.

Ubytování

7x v penzionu poblíž ISLE SUR LA SORGUE. Ubytování je ve dvouložnicových apartmánech s obývákem, kde je ještě rozkládací pohovka pro 2 osoby. Apartman má samostatnou super vybavenou kuchyň. Sprcha a WC jsou samozřejmostí. 

Cestou tam i zpět je v programu skromné ubytování ve FORMULI 1 v městečku Dole.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu je vybavená kuchyňka. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. 

Program

1. den: Odjezd v 10,00 z Prahy přes Plzeň, Rozvadov a Německo do Francie. Nocleh ve FORMULI  v Dole.

2. den: Kolem poledne příjezd do ORANGE, města z dob Césara. Po prohlídce města buď na kole či busem ještě navštívíme slavné CHATEAUNEUF DU PAPE a přes BEDARRIDES už jen do ubytování (42km).  

Následující etapy je možno absolvovat v libovolném pořadí s ohledem na počasí a únavu.

3. den: KOLO: Krásný pohodový severní okruh přes krásná a historická městečka VENASQUE, SAN DIDIER a L´ISLE LA SORGUE (51km).   

4. den: BUS + KOLA: Znovu zajedeme busem do antického ARLES, odkud to je na kole již kousek do LES BAUX DE PROVENCE s nádhernou Cathedrale d’Image vytvořenou v původním kamenolomu. Kolem sanatoria, kde se léčil Van Gogh, přijedete na kafe do milého městečka St.REMY. Pak už jen dojedete do kempu.  Stejně tak to můžete absolvovat busem a užívat si krásná místa bez zadýchání (61km).   

5. den: BUS + KOLA: Busem vás dovezeme k neuvěřitelně zachovalému akvaduktu PONT DU GARD a odtud po prohlídce tohoto zázraku vyrazíte již na kolech přes papežské město AVIGNON do kempu u  L´ISLE LA SORGUE (65km).   

6. den: KOLO: Také vás některý den vás čeká překrásný okruh z L´Isle přes kamennou vesničku BORIES, městečko GORDES, zapomenutý klášter SENANQUE, růžovými skalami v ROUSSILLONu a FONTAINE DE VAUCLUSE s průzračnou říčkou vyvěrající ze skály zpět do kempu ISLE SUR LA SORGUE (68km).  

7. den: KOLO: Severovýchodní okruh z L´Isle přes kouzelné vesničky VENASQUE, GORDES, mystické BORIES a FONTAINE DE VAUCLUSE zpět do kempu (53km).   

8. den: BUS + KOLA: Pro rafany možnost nablížení busem do VILLES S. AUZON a výjezd na nejznámější koec z TOUR DE FRANCE, věhlasný MONT VENTOUX, zpět přes kaňon NESQUE k busu. Velmi uspokojeni vlastním „nadlidským“ výkonem se vrátíme na kole různými směry a způsoby do kempu.    Varianta A: (75 km).    Varianta B: (105km )  Varianta C: (78km) 

Kdo si netroufá na ten kopec, si může projet kaňonem NESQUE a pozvolna se vracet do kempu. (61km)   

9. den: BUS- trhy v Islu, po poledni odjezd na nocleh ve FORMULI 1 v Dole.

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách. 

Odjezd

20.9.2024 (pátek) v 10,00 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 9,15

NÁSTUPNÍ MÍSTA

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň - Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

29.9.2024 (neděle) ve večerních hodinách

Cena obsahuje

Ubytování, doprava osob a kol, dálniční a jiné poplatky, info a mapové materiály, a pojištění proti úpadku

Cena neobsahuje

Strava, vinárny a vstupy, pojištění léčebných výloh a storna, které pro vás můžeme za 680 kč zařídit.

 

 

 

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.