Eurosedla 2000 na kole - Francouzsko-italské pomezí

Cykloturistika - Francie - Francouzsko-italské pomezíItálie - Eurosedla 2000

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE + ITÁLIE - EUROSEDLA 2000 NA KOLE

... víc než aktivní dovolená

... cykloturistika přes ta nejhezčí horská sedla

... cyklozájezd pro náročné

... potkáme i TOUR de FRANCE

Pro rok 2023 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

… a je to tady zase! Tentokrát opakujeme jednu z nejtěžších akcí historie Extrem Touru „FRANCOUZSKO – ITALSKÉ POMEZÍ“. To je to nejlepší, co lze v Alpách najít. V první části přejedeme nejdivočejší alpská sedla v italském Piemontu. V druhé části vystoupáme na klasická sedla slavné Tour a na úplný závěr si projedeme senzační skalní silnice v okolí Bourg d´Oisans. Tan samý den se potkáme s Tour de France. Zatímco my pojedeme do ALPE d´HUEZ, profíci se budou flákat údolím kolem našeho kempu v Bourg d´Oisans. Celkem nás na zájezdu  čeká 11 dvoutisícových sedel a z toho 4 kopce nad 2500 metrů. Tento díl šíleného ježdění do šílených kopců pro úplné šílence pro nás již v roce 2007 připravil Zbyněk Anděl. Vybral plno nových nádherných horských sedel a několik starých, které jsme v minulých letech již absolvovali. A tenkrát jsme mu za to byli vděčni. No nevím, zda mu budeme děkovat i letos. Opakovaně pojedeme zabijácký Col AGNEL z italské strany, který se samozřejmě nedá vynechat. Já ho asi zase vytlačím a myslím, že nebudu sám. Pro Majku s Ríšou a Lukyho jsme opět zařadili Col de la CROIX de FER – snad ho letos konečně najdou. Na GALIBIERU si opět zavzpomínáme jak nás tam kdysi přivítalo sněžení. Klasicky nejde jen o dlouhá stoupání, ale i o nádherné sjezdy, výhledy, údolí, vesničky a pokec na zastávkovém pivečku. Bude to zase super bomba! Cyklistické etapy měří od 60 do115 km podle profilu trati. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Ne vždy ale bude možno na poledne zajistit autobus – některé horské silnice jsou pro bus uzavřené.  Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Eurosedla 2000 na kole - Francouzsko-italské pomezí

Program zájezdu

1.den: Ve 21,00 odjezd z Prahy přes Rozvadov, Mnichov a Brenner do LOCANA v Itálii (995km).

2.den: KOLO – ráno v LOCANA nástup na kolo a výjezd na takřka neznámé sedlo COLLE DEL NIVOLET (2612m) a sjezd zpět k busu. Odjezd busem do kempu v DEMONTE.  85km   MAPKA  (Ctrl + klikni)

3.den: KOLO - z kempu v Demonte přes Col de la LOMBARDA (2350m) do kempu v St.Etienne de Tinée   68km   MAPKA (zde klikni)

4.den: KOLO - přes Col de la BONETTE (2802m) a Col de LARCHE (1948m) do kempu v Demonte (113km). MAPKA (zde klikni)

5.den: KOLO - přes Passo FAUNIERU (2511m) a Colle SAMPEYRE (2284m) do kempu v Sampeyre (82km). MAPKA (zde klikni)

6.den: KOLO - přes zabijácký Col AGNEL (2748m) a legendární IZOARD (2361) do kempu u Brianconu (92km). MAPKA (zde klikni)

7.den: KOLO - přes Col du LAUTARET(2058) a proslulý Col du GALIBIER (2645m) do kempu v St. Jean (79km). MAPKA (zde klikni)

8.den: KOLO - přes Col de la CROIX de FER (2067m) do kempu v Bourg d´Oisans (59km). MAPKA (zde klikni)

9.den: KOLO - prestižní výjezd do ALPE d´HUEZ a soutěskou Infernet zpět do kempu v Bourgu. Nebo se můžete flákat v údolí a vychutnávat si atmosféru Tour de France, která bude kolem nás ten den projíždět. Nakládání kol a noční přejezd do Čech (50km). MAPKA (zde klikni)

10.den: BUS – přesun do Prahy. Příjezd na Radlickou v dopoledních hodinách (1116km).

 

 

Náročnost

Vysoká… no co si budeme povídat. Procházka růžovým sadem to pro většinu z nás nebude. Kolo je možno občas zaměnit za pohodlnou sedačku v autobuse. Začněte trénovat, neboť s dobrou fyzičkou se kolo lépe tlačí

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Hodně dobré převody doporučujeme doplnit hodně dobrou fyzičkou. Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba, která je na tomto zájezdě snad i povinná!

POZNÁMKA: Pro zvědavé a nedočkavé – vhodná mapa  je Michelin č. 334 (tam je skoro vše – chybí tam jen kousek okolo St. JEAN - de MAURIENNE, to je na 333 a taky tam chybí asi 7Km na silnici S21 ve směru od Col de Larche za Vinadiem do Demonte. Na akci samozřejmě dostanete mapy na jednotlivé etapy, stejně tak odstrašující profily stoupání.

Doprava

Busem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí.

Ubytování

7x v kempu pod vlastním stanem.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin, na jejichž uskladnění jsou v buse k zapůjčení přepravky. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo  je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1.den: Ve 21,00 odjezd z Prahy přes Rozvadov, Mnichov a Brenner do LOCANA v Itálii (995km).

2.den:  KOLO – ráno v LOCANA nástup na kolo a výjezd na takřka neznámé sedlo COLLE DEL NIVOLET (2612m) a sjezd zpět k busu. Odjezd busem do kempu v DEMONTE.  85km

3.den: KOLO - z kempu v Demonte přes Col de la LOMBARDA (2350m) do kempu v St.Etienne de Tinée   68km  

4.den: KOLO - přes Col de la BONETTE (2802m) a Col de LARCHE (1948m) do kempu v Demonte   113km  

5.den: KOLO - přes Passo FAUNIERU (2511m) a Colle SAMPEYRE (2284m) do kempu v Sampeyre   82km  

6.den: přes zabijácký Col AGNEL (2748m) a legendární IZOARD (2361) do kempu u Brianconu   92km  

7.den: KOLO - přes Col du LAUTARET(2058) a proslulý Col du GALIBIER (2645m) do kempu v St. Jean (79km). 

8.den: KOLO - přes Col de la CROIX de FER (2067m) do kempu v Bourg d´Oisans (59km).

9.den: KOLO - prestižní výjezd do ALPE d´HUEZ a soutěskou Infernet zpět do kempu v Bourgu. Nebo se můžete flákat v údolí a vychutnávat si atmosféru Tour de France, která bude kolem nás ten den projíždět. Nakládání kol a noční přejezd do Čech (50km).

10.den: BUS – přesun do Prahy. Příjezd na Radlickou v dopoledních hodinách (1116km).

Odjezd

ve 21oo z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20oo.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody.

Příjezd

v dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v kempu, tradiční Extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky,  stolky, přepravky, kanystry na pitnou vodu.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy a víno.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.