Zámky na Loiře na kole

Cykloturistika - Francie - Zámky na Loiře

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - ZÁMKY NA LOIŘE

... aktivní dovolená v centru francouzské historie

... cykloturistika po rovinkách a cyklostezkách

... cyklozájezd pro pohodáře i rodinky

Pro rok 2023 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

Velmi nenáročnou a pohodovou cyklistiku můžete zažít v malebném údolí řeky Loiry, jejíž břehy jsou lemovány věhlasnými hrady a zámky jako CHENONCEAUX, BLOIS, TOURS, CHAMBORD a mnohé další.

Tato lokalita patří hned po Paříži a Provence k nejnavštěvovanějším. V rovinaté krajině jen zřídka budete muset překonávat i ty sebemenší kopečky, snad jen některý ze zámků se vyvyšuje nad své okolí na vrcholku nad řekou. Budete si moci projít nezapomenutelné zahrady ve VILLANDRECH, udiví vás asi, že v klášteře FONTEVRAUD je pohřben se svým otcem anglický král Richard Lví Srdce, navštívíte místo posledního odpočinku Leonarda da Vinci a v neposlední řadě si krom vodního zámku CHENONCEAU projdete spletité chodby největšího zámku na Loiře – CHAMBORDU.

Cyklistické etapy měří od 40 do 65 km. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně. V průběhu etapy bude dostatek času na posezení v restauracích ať na kafíčko, vínko či celý oběd a hlavně návštěvu zámků. Jezdí se samozřejmě nalehko . Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Francie - Zámky na Loiře na kole - mapka

Program zájezdu

Po otevření "MAPKY" klikněte na symbol cyklisty

1. den: Odjezd dopoledne z Prahy do Francie. Dle času návštěva katedrály v Remeši a nocleh v hotelu F1.

2. den: Přejezd na letiště a vyzvednutí leteckých účastníků, kteří ten den absolvují let Praha - Paříž. Přesunu do cílové oblasti – cca 400km. Ubytování v kempu u Montsoreau. Dle času a chuti, možnost první etapy v okolí nebo návštěva zajímavostí cestou.

3. den: BUS: Přesun k velmi zajimavým zeleninovým zámeckým zahradám ve VILLANDRY – možno i na kole (50 km). KOLO: zpátky do hotýlku přes hrad v LANGEAIS, pohádkový zámek USSE a CHINON – opevněný hrad, podhradí a hrázděné domky. (60 km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

4. den: KOLO: okružní etapa přes klášter ve FONTEVRAUD a zámek  BRÉZÉ do města SAUMUR  Okruh samozřejmě kdykoliv možno zkrátit. (30-70km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

5. den: Přesun busem do místa druhého noclehu u Cheverny. Cestou zastávka a prohlídka vodního zámku v AZAY LE RIDEAU, a místa posledního odpočinku Leonarda da VINCI – AMBOISE.  KOLO či BUS: libovolnou cestou z Amboise do Cheverny. (45 km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

6. den: BUS: popovezeme se k zámku vystavěném na mostě přes řeku Cher – CHENONCEAU. Možno opět na kole. (40 km)   KOLO: zpátky do Cheverny přes hrad CHAUMONT a jeho jízdárnu i parádní botanickou zahradu. (55km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

7. den: KOLO: okružní etapa s královskou odměnou - zámek CHAMBORD, ke kterému přijedete po cyklostezkách krásným lesoparkem. (40 km).   MAPKA – (Ctrl + klikni)

BUS: Večerní návštěva BLOIS – iluminační představní na nádvoří zámku.

8. den: KOLO: okruh do města BLOIS, kde se najde dost zajímavostí i na celý den. Zpátky opět lesoparkem kolem Chambordu. (40 – 60 km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

9. den: Přesun busem do Paříže a odlet do Prahy. Pro ostatní pokračování v přesunu busem do Čech.

10.den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Náročnost

Prakticky nulová. Hvězdicovité výlety a množství zajímavostí na každém kilometru nabízejí mnoho variant tras od mini okruhu až po parádní etapy. Díky pohodovým trasám je akce vhodná i pro rodinky a menší děti. Jen doporučujeme vzít s sebou kamarády, sourozence… aby se děcka po etapě lépe zabavila a vám zbyl čas i na posezení u vínka.

Doprava

Pohodlným minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

LETECKY: Přesun do Francie možno zkrátit leteckou variantou Praha – Paříž - Praha (není v ceně). Minibus vás v sobotu vyzvedne na letišti, stejně jako vás tam odveze v sobotu v den odletu. Letenky jsou individuální a jejich cena se liší dle volných míst a doby zakoupení – čím dřív, típ levnější… Cena časově vyhovujících spojů se pohybuje od 3.000,-Kč/os. výše.

Ubytování

1x v hotelu Formule1 ve 2-3lůžkových pokojích se společnými sociálkami na chodbě (neplatí pro letecké účastníky) a 7x v kempu ve vlastním stanu.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. V buse jsou k dispozici vařiče, židličky a stolky.

Program

1. den: Odjezd dopoledne z Prahy do Francie. Dle času návštěva katedrály v Remeši a nocleh v hotelu F1.

2. den: Přejezd na letiště a vyzvednutí leteckých účastníků, kteří ten den absolvují let Praha - Paříž. Přesunu do cílové oblasti – cca 400km. Ubytování v kempu u Montsoreau. Dle času a chuti, možnost první etapy v okolí nebo návštěva zajímavostí cestou.

3. den: BUS: Přesun k velmi zajimavým zeleninovým zámeckým zahradám ve VILLANDRY – možno i na kole (50 km). KOLO: zpátky do hotýlku přes hrad v LANGEAIS, pohádkový zámek USSE a CHINON – opevněný hrad, podhradí a hrázděné domky. (60 km)

4. den: KOLO: okružní etapa přes klášter ve FONTEVRAUD a zámek  BRÉZÉ do města SAUMUR – hrad nad řekou, historické centrum, sklepy perlivého vína a žampionů, muzeum miniatur… Zpátky je to jednoduché podél řeky. Okruh samozřejmě kdykoliv možno zkrátit. (30-70km)

5. den: Přesun busem do místa druhého noclehu u Cheverny. Cestou zastávka a prohlídka vodního zámku v AZAY LE RIDEAU, a místa posledního odpočinku Leonarda da VINCI – AMBOISE. Prohlídka města, zámku i Clos Lucé, kde da Vinci strávil své poslední roky. KOLO či BUS: libovolnou cestou z Amboise do Cheverny. (45 km)

6. den: BUS: popovezeme se k zámku vystavěném na mostě přes řeku Cher – CHENONCEAU. Možno opět na kole. (40 km)

KOLO: zpátky do Cheverny přes hrad CHAUMONT a jeho jízdárnu i parádní botanickou zahradu. (55km)

7. den: KOLO: okružní etapa s královskou odměnou - zámek CHAMBORD, ke kterému přijedete po cyklostezkách krásným lesoparkem. (40 km).

BUS: Večerní návštěva BLOIS – iluminační představní na nádvoří zámku.

8. den: KOLO: okruh do města BLOIS, kde se najde dost zajímavostí i na celý den. Nebo dle chuti dále podél řeky po pěkné vyhlídkové cyklostezce na SV třeba až do Muides sur Loire. Zpátky opět lesoparkem kolem Chambordu. (40 – 60 km)

9. den: Přesun busem do Paříže a odlet do Prahy. Pro ostatní pokračování v přesunu busem do Čech.

10.den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Odjezd

pátek v 10,00 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání od 9,00.

Příjezd

neděle v odpoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje 

Doprava včetně kol a zavazadel do Francie a zpět, služby doprovodného mikrobusu, 8x nocleh (1x Formule 1 a 7x stan), cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy a vinárny. A samozřejmě případná letenka.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.