Zámky na Loiře na kole

Cykloturistika - Francie - Zámky na Loiře

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - ZÁMKY NA LOIŘE

... aktivní dovolená v centru francouzské historie

... cykloturistika po rovinkách a cyklostezkách

... cyklozájezd pro pohodáře i rodinky

Pro rok 2021 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

Velmi nenáročnou a pohodovou cyklistiku můžete zažít v malebném údolí řeky Loiry, jejíž břehy jsou lemovány věhlasnými hrady a zámky jako CHENONCEAUX, BLOIS, TOURS, CHAMBORD a mnohé další.

Tato lokalita patří hned po Paříži a Provence k nejnavštěvovanějším. V rovinaté krajině jen zřídka budete muset překonávat i ty sebemenší kopečky, snad jen některý ze zámků se vyvyšuje nad své okolí na vrcholku nad řekou. Budete si moci projít nezapomenutelné zahrady ve VILLANDRECH, udiví vás asi, že v klášteře FONTEVRAUD je pohřben se svým otcem anglický král Richard Lví Srdce, navštívíte místo posledního odpočinku Leonarda da Vinci a v neposlední řadě si krom vodního zámku CHENONCEAU projdete spletité chodby největšího zámku na Loiře – CHAMBORDU.

Cyklistické etapy měří od 40 do 65 km. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně. V průběhu etapy bude dostatek času na posezení v restauracích ať na kafíčko, vínko či celý oběd a hlavně návštěvu zámků. Jezdí se samozřejmě nalehko . Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Francie - Zámky na Loiře na kole - mapka

Program zájezdu

Po otevření "MAPKY" klikněte na symbol cyklisty

1. den: Odjezd dopoledne z Prahy do Francie. Dle času návštěva katedrály v Remeši a nocleh v hotelu F1.

2. den: Přejezd na letiště a vyzvednutí leteckých účastníků, kteří ten den absolvují let Praha - Paříž. Přesunu do cílové oblasti – cca 400km. Ubytování v kempu u Montsoreau. Dle času a chuti, možnost první etapy v okolí nebo návštěva zajímavostí cestou.

3. den: BUS: Přesun k velmi zajimavým zeleninovým zámeckým zahradám ve VILLANDRY – možno i na kole (50 km). KOLO: zpátky do hotýlku přes hrad v LANGEAIS, pohádkový zámek USSE a CHINON – opevněný hrad, podhradí a hrázděné domky. (60 km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

4. den: KOLO: okružní etapa přes klášter ve FONTEVRAUD a zámek  BRÉZÉ do města SAUMUR  Okruh samozřejmě kdykoliv možno zkrátit. (30-70km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

5. den: Přesun busem do místa druhého noclehu u Cheverny. Cestou zastávka a prohlídka vodního zámku v AZAY LE RIDEAU, a místa posledního odpočinku Leonarda da VINCI – AMBOISE.  KOLO či BUS: libovolnou cestou z Amboise do Cheverny. (45 km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

6. den: BUS: popovezeme se k zámku vystavěném na mostě přes řeku Cher – CHENONCEAU. Možno opět na kole. (40 km)   KOLO: zpátky do Cheverny přes hrad CHAUMONT a jeho jízdárnu i parádní botanickou zahradu. (55km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

7. den: KOLO: okružní etapa s královskou odměnou - zámek CHAMBORD, ke kterému přijedete po cyklostezkách krásným lesoparkem. (40 km).   MAPKA – (Ctrl + klikni)

BUS: Večerní návštěva BLOIS – iluminační představní na nádvoří zámku.

8. den: KOLO: okruh do města BLOIS, kde se najde dost zajímavostí i na celý den. Zpátky opět lesoparkem kolem Chambordu. (40 – 60 km)   MAPKA – (Ctrl + klikni)

9. den: Přesun busem do Paříže a odlet do Prahy. Pro ostatní pokračování v přesunu busem do Čech.

10.den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Náročnost

Prakticky nulová. Hvězdicovité výlety a množství zajímavostí na každém kilometru nabízejí mnoho variant tras od mini okruhu až po parádní etapy. Díky pohodovým trasám je akce vhodná i pro rodinky a menší děti. Jen doporučujeme vzít s sebou kamarády, sourozence… aby se děcka po etapě lépe zabavila a vám zbyl čas i na posezení u vínka.

Doprava 

Pohodlným minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

LETECKY: Přesun do Francie možno zkrátit leteckou variantou Praha – Paříž - Praha (není v ceně). Minibus vás v sobotu vyzvedne na letišti, stejně jako vás tam odveze v sobotu v den odletu. Letenky jsou individuální a jejich cena se liší dle volných míst a doby zakoupení – čím dřív, típ levnější… Cena časově vyhovujících spojů se pohybuje od 3.000,-Kč/os. výše.

Ubytování

1x v hotelu Formule1 ve 2-3lůžkových pokojích se společnými sociálkami na chodbě (neplatí pro letecké účastníky) a 7x v kempu ve vlastním stanu.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. V buse jsou k dispozici vařiče, židličky a stolky.

Program

1. den: Odjezd dopoledne z Prahy do Francie. Dle času návštěva katedrály v Remeši a nocleh v hotelu F1.

2. den: Přejezd na letiště a vyzvednutí leteckých účastníků, kteří ten den absolvují let Praha - Paříž. Přesunu do cílové oblasti – cca 400km. Ubytování v kempu u Montsoreau. Dle času a chuti, možnost první etapy v okolí nebo návštěva zajímavostí cestou.

3. den: BUS: Přesun k velmi zajimavým zeleninovým zámeckým zahradám ve VILLANDRY – možno i na kole (50 km). KOLO: zpátky do hotýlku přes hrad v LANGEAIS, pohádkový zámek USSE a CHINON – opevněný hrad, podhradí a hrázděné domky. (60 km)

4. den: KOLO: okružní etapa přes klášter ve FONTEVRAUD a zámek  BRÉZÉ do města SAUMUR – hrad nad řekou, historické centrum, sklepy perlivého vína a žampionů, muzeum miniatur… Zpátky je to jednoduché podél řeky. Okruh samozřejmě kdykoliv možno zkrátit. (30-70km)

5. den: Přesun busem do místa druhého noclehu u Cheverny. Cestou zastávka a prohlídka vodního zámku v AZAY LE RIDEAU, a místa posledního odpočinku Leonarda da VINCI – AMBOISE. Prohlídka města, zámku i Clos Lucé, kde da Vinci strávil své poslední roky. KOLO či BUS: libovolnou cestou z Amboise do Cheverny. (45 km)

6. den: BUS: popovezeme se k zámku vystavěném na mostě přes řeku Cher – CHENONCEAU. Možno opět na kole. (40 km)

KOLO: zpátky do Cheverny přes hrad CHAUMONT a jeho jízdárnu i parádní botanickou zahradu. (55km)

7. den: KOLO: okružní etapa s královskou odměnou - zámek CHAMBORD, ke kterému přijedete po cyklostezkách krásným lesoparkem. (40 km).

BUS: Večerní návštěva BLOIS – iluminační představní na nádvoří zámku.

8. den: KOLO: okruh do města BLOIS, kde se najde dost zajímavostí i na celý den. Nebo dle chuti dále podél řeky po pěkné vyhlídkové cyklostezce na SV třeba až do Muides sur Loire. Zpátky opět lesoparkem kolem Chambordu. (40 – 60 km)

9. den: Přesun busem do Paříže a odlet do Prahy. Pro ostatní pokračování v přesunu busem do Čech.

10.den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Odjezd 

pátek v 10,00 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání od 9,00.

Příjezd

neděle v odpoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje 

Doprava včetně kol a zavazadel do Francie a zpět, služby doprovodného mikrobusu, 8x nocleh (1x Formule 1 a 7x stan), cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje 

Strava, vstupy a vinárny. A samozřejmě případná letenka.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)