Eurosedla 2000 - Savojky

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE - SAVOJSKÉ ALPY NA KOLE - aktivní dovolená - cykloturistika

cyklo zájezd pro náročné silničáře

Tak se zase vracíme po Švýcarsku a Slovinku do „našich“ cyklistických francouzských velehor. A protože nám roky nikdo neubírá, bylo zapotřebí na vrcholech či sedlech připravit trochu komfortu. Ten nám zajistí světová snobská lyžařská střediska. Netěšte se, nebudeme tam bydlet, dáme tam jen pivko a pojedeme zase dolů – no prostě naše klasika. Historičtí účastníci extremtouráckých EUROSEDEL si budou moci zavzpomínat na sněhovou vichřici na Galibier (letos ho ale pojedeme obráceně) nebo na crossové bloudění kolem Col de la Croix de Fer. Také opětovný výjezd do Alpe-d´Huez určitě rozproudí naše vzpomínky. Dost netradiční ale budou výjezdy do středisek ve slavném lyžařském ráji Les 3 Vallées. Pro nadržené vlčáky bude dostatek možností si odskočit i do vedlejších údolí a sedel, která sice nemáme v programu, ale jsou tak lákavě nablízku. No prostě si na našem skoronovém zájezdu dosyta užijete nádherných údolí, horských sedel a alpských silniček v centru Savojských Alp. Cyklistické etapy měří od 70 do 110 km. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně. Jezdí se nalehko - a v poledne je „někdy“ umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Prohlédněte si fotky a slide show na YouTube - zde klikni

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v kempu, tradiční extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky a kanystry na pitnou vodu.
 

Doprava

Busem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí či kufry.

Ubytování

7 x v kempu pod vlastním stanem.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo a víno je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: V 18,00 odjezd z Prahy přes Plzeň a Rozvadov do Francie..

2. den: Po ranním příjezdu do St. Jean de Maurienne sedáme na kola a na začátek si to dáme kolem Telegraphu 1566m přes slavný Galibier 2646m a Col du Lautaret 2058m do kempu v La Grave. (69km)

3. den: Hned po ránu to vykopnem přes Auris do slavného Alpe d´Huez, odkud znaveni spadnem do kempu v Le Bourg d´Oisans. Cestou si ještě můžete odskočit do lyžařského střediska Les Deux Alpes. (60-85km).

4. den: Dopoledne nás čeká další slavné sedlo Col de la Croix de Fer 2067m a pak už jenom dlouhá údolní etapa do kempu v Modane (99km).

5. den: Na nejdelší etapu se rozcvičíme výjezdem na Col du Mont Cenis 2084m a pak se dlouhým údolím vyšvihneme do nejvyššího sedla Col de l‘Iseran 2764m. Kemp ve Val d´Isere už na vás čeká se zaslouženým pivem (101km).

6. den: Hned po snídani projedeme dalším světoznámým lyžařským střediskem Tignes a vystoupáme až do Col du Palet 2107m. Po sjezdu k řece Isere pokračujeme pohodově do kempu v Bourg St. Maurice. Před tím si ale ještě můžeme trochu zastoupat do dalšího střediska La Rosiere 1850m a ti blbí a silní si dají ještě kousek do sedla Malého Bernarda 2188m (68–84km).

7. den: Dneska to je sice bez sedla, ale zato si vyjedeme do lyžařského centra La Plagne 2000m a kemp v Pralognanu nás čeká ve výšce 1362m (96km).

8. den: Okružní etapa nás zavede do perel slavného trojúdolí - Les 3 Vallées. Poznáte tak zimní střediska Courchevel, Meribel a Motaret (79km).

9. den: Den začneme sjezdem do Salins, odkud nás čeká 38km stoupání do Val Thorens. Po zaslouženém pivku nás čeká krásný 40km sjezd k autobusu v Moutiers (97km). Večer nakládáme a jedeme domů do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Odjezd

27.7. 12 (pátek) v 18,00 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 17,00.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň - Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

5.8. 12 (neděle) v ranních až dopoledních hodinách tamtéž.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.