Dovolená Zámky na Loiře


Loira je nejdelší řeka ve Francii a měří úctyhodných 1013 km. V malebné oblasti řeky mezi městy Orléans a Angers se nachází něco, co obdivují lidé z celého světa – 120 zámků v goticko-renesančním stylu. Jde o místa radovánek a slavností středověkých šlechticů a dnešních romantiků.

Oblast zámků na Loiře je ve světě známá i jako poslední místo, kde např. spočinul renesanční génius Leonardo da Vinci nebo anglický král Richard Lví Srdce. Obdivovat tu můžete nádherné zahrady u zámku Villandry či monumentálnost zámku Chambord. A zkuste se schválně vymotat z největšího francouzského bludiště u zámku Valencay. Vydejte se do této neuvěřitelné krajiny s námi!

K městu Orléans se ještě sluší zmínit, že zde stojí také slavná gotická katedrála sv. Kříže, kde vitráže katedrály vyprávějí životní příběh Johanky z Arku. Mezi další známá města u řeky Loiry patří kulturní centra Nantes nebo Saint-Etienné.

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky

Zámky na Loiře na kole
Typ zájezdu:

Zámky na Loiře na kole

1.1 - 31.12.2020
Francie - Zámky na Loiře | FRANCIE NA KOLE - ZÁMKY NA LOIŘE ... aktivní dovolená v centru francouzské historie ... cykloturistika po rovinkách a cyklostezkách ... cyklozájezd pro pohodáře i rodinky Kalendář na rok  2020  bude hotový do listopadu, kdy vypíšeme konkr
od 10 490,-