Kaňony jižní Francie na kole

Cykloturistika - Francie - Kaňony jižní Francie

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

FRANCIE NA KOLE - KAŇONY JIŽNÍ FRANCIE

... aktivní dovolená v kraji zvaném Ceveny

... cykloturistika po kouzelných silničkách

... cyklozájezd za parádní přírodou

Pro rok 2021 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

Kouzelnou trasu za přírodní krásou jižní Francie, a Languedocu obzvlášť, jsme několikrát prozkoušeli a neustále ji vylepšujeme. Z nejúspěšnější akce roku 2001, kdy jsme objeli skoro všechny kaňony jihu Francie, jsme vybrali klidnější a méně turističtější část. Z celkového rozmachu jsme se soustředili na západní oblast okolo kaňonu Tarn a kraj zvaný Ceveny. Jde o velmi příjemné, středně náročné poježdění v nádherné přírodě bez rušivých elementů jako jsou velká města a frekventované silnice. Letos jsme vybrali kemp v centru toho nej…, kde strávíme závěrečné 3 noci a bude tak víc času na prozkoumání okolí. Úmorný přesnu do oblasti jsme navíc přerušili pohodlným přenocováním v hotelu a to jak cestou tam, tak i domů.

Většina názvů míst, kterými při tomto nádherném zájezdu projedeme, vám asi moc neřekne, ale po návratu budou určitě spojeny s parádními a nejen cyklistickými zážitky. Pro začátek tu máme celkem známý kaňon Ardéšský s romantickým koupáním pod skalním obloukem Pont du Arc. Pak už ale navazují místa turisty neobsypaná: kaňony la Dourbie, du Trevezel, la Sereyrede, la Jonte a na závěr bonbónek ve formě kaňonu du Tarn. Sem patří samozřejmě také překrásná sedla či vyhlídkové kopce - např. Col Sereyrede a Mont Aigoual hned vedle. Nesmíme zapomenout ani na skvostnou krápníkovou jeskyni Grotte des Demoiselles nebo majestátní skalní útvar Cirque de Navacelles.

Cyklistické etapy měří od 60 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Kaňony jižní Francie na kole

Program zájezdu

Po otevření „MAPKA“ klikni na symbol cyklisty

1. den: Odjezd z Prahy v 18,00 přes Rozvadov, Norimberk do Francie. 

2. den: V ranních hodinách dojezd busem do St. Remez a již na kolech k Pont d’Arc, kde začíná Ardéšský kaňon. KOLO - nádherná vyhlídková silnice na hraně kaňonu až do St. Martin a dále ke kaskádám Sautadet. Po úžasné koupačce kousek do kempu v Goudargues. 75km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

3. den: KOLO - pohodová a odpočinková etapa přes St. Ambroix, kolem historického železničního mostu do Chamborigaud. 55-80km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

4. den: KOLO – směr hornické městečko le Grand-Combe libovolnou trasou přes hory a doly do Lasalle. 65-80km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

5. den: KOLO - přes St. Hippolyte ke Grotte des Demoiselles - jedné z nejkrásnějších jeskyní Evropy. Odtud do kempu v Le Vigan (Cavaillac). 50-80km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

6. den: KOLO - okružní vyjížďka přes nádherný a impozantní Cirques de Navacelles a přes Alzon zpět do kempu. 75km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

7. den: KOLO – vrcholová etapa přes Col Sereyrede a Mont Aigoual do Meyrueis. 55-70km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

8. den: KOLO – královský okruh kaňony Tarn a Jonte přes romantické a dost turistické St. Enimie a zpět do kempu v Meyrueis. 85km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

9. den: KOLO – libovolný okruh kaňonem Dourbie a Trevezel a opět zpět do kempu v Meyrueis. 60-90km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

10. den: KOLO – poslední a odpočinková etapa do Ispagnacu. V kempu osprchování a naložení kol. Večer odjezd do Prahy. (55 km)   MAPKA – (Ctrl+klikni)

11. den: V dopoledních hodinách příjezd do Prahy.

 

Náročnost

Tato akce patří ke středně náročným. I když budete často stoupat, ani si toho nevšimnete, neboť bude neustále na co koukat. V posledním kempu zůstaneme hned 3 noci, volba odpočinku, kratšího či naopak náročnějšího okruhu je jen na vás.

Kolo

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Poznámka

Vzhledem ke spíše přírodní náplni zájezdu neutratíte téměř nic za vstupné. Další náklady záleží na vašem apetitu a peněžence.

Doprava

Pohodlným minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

8x v kempu pod vlastním stanem.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Odjezd z Prahy v 18,00 přes Rozvadov, Norimberk do Francie.

2. den: V ranních hodinách dojezd busem do St. Remez a již na kolech k Pont d’Arc, kde začíná Ardéšský kaňon. KOLO - nádherná vyhlídková silnice na hraně kaňonu až do St. Martin a dále ke kaskádám Sautadet. Po úžasné koupačce kousek do kempu v Goudargues. 75km

3. den: KOLO - pohodová a odpočinková etapa přes St. Ambroix, kolem historického železničního mostu do Chamborigaud. 55-80km

4. den: KOLO – směr hornické městečko le Grand-Combe libovolnou trasou přes hory a doly do Lasalle. 65-80km

5. den: KOLO - přes St. Hippolyte ke Grotte des Demoiselles - jedné z nejkrásnějších jeskyní Evropy. Odtud do kempu v Le Vigan (Cavaillac). 50-80km

6. den: KOLO - okružní vyjížďka přes nádherný a impozantní Cirques de Navacelles a přes Alzon zpět do kempu. 75km

7. den: KOLO – vrcholová etapa přes Col Sereyrede a Mont Aigoual do Meyrueis. 55-70km

8. den: KOLO – královský okruh kaňony Tarn a Jonte přes romantické a dost turistické St. Enimie a zpět do kempu v Meyrueis. 85km

9. den: KOLO – libovolný okruh kaňonem Dourbie a Trevezel a opět zpět do kempu v Meyrueis. 60-90km

10. den: KOLO – poslední a odpočinková etapa do Ispagnacu. V kempu osprchování a naložení kol. Večer odjezd do Prahy.   (55 km)  

11. den: V dopoledních hodinách příjezd do Prahy.

Odjezd

ve čtvrtek 18,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání od 17,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha - Plzeň – Rozvadov  dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

v neděli dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 8x nocleh v kempu, 1x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy a vinárny.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.