Dovolená Korsika


Korsika – jeden ze čtyř největších ostrovů ve Středozemním moři – se proslavila plážemi s bělostným pískem a poklidnými mořskými vlnami sargasovo-tyrkysové barvy, které ji omývají. Okolo 40 % rozlohy celého ostrova tvoří národní park Korsika. Tady rozhodně nejde jen o vábničku na turisty, tohle je skutečná příroda!

Hlavním kulturním centrem jihu ostrova je město Ajaccio, rodiště Napoleona Bonaparteho. Okouzluje středověkým půvabem. Na severu ostrova leží moderní přístav Bastia. Ve vnitrozemí ostrova nalezneme zase Corte s dominantním středověkým hradem. Na jihu pak perla ostrova – pirátský přístav Bonifacio.

Na Korsice naleznete borovicové, cypřišové a dubové lesy, malebné zátoky a pískovcové skály vhodné ke koupání. Dále kopce a pohoří pokrytá typickými makchiemi (křoviskami). Z nejvyšší hory Korsiky Monte Cinto lze při dobré viditelnosti dohlédnout do Marseille či do italského Říma. Ověřte si to na vlastní oči!

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky

Korsika na kole -...
Typ zájezdu:

Korsika na kole - EUROSEDLA

10.6 - 21.6.2020
Typ zájezdu:
Francie - Korsika | FRANCIE - KORSIKA NA KOLE ... cyklo zájezd do kopců i k moři ... na kole křížem krážem ostrovem ... víc než aktivní dovolená :-) Korsika je nejdivočejší, nejrozmanitější, nejdrsnější… no prostě NEJ středomořských ostrovů
13 990,-