Dovolená Frísko - sever


Frísko se nachází na úplném severu Holandska. Pro místní kraj jsou typické malebné zelené rovinky s pasoucími se stády dobytka a podobnými rustikálně-romantickými výjevy. Sem tam krajinu zpestří tzv. terp , tedy výraznější terénní vlna. Právě odsud také... Zobrazit více

Frísko se nachází na úplném severu Holandska. Pro místní kraj jsou typické malebné zelené rovinky s pasoucími se stády dobytka a podobnými rustikálně-romantickými výjevy. Sem tam krajinu zpestří tzv. terp, tedy výraznější terénní vlna. Právě odsud také pochází jedno z nejstarších plemen evropského koně – fríský kůň.

Tato oblast učaruje především těm, kdo nestojí o tradiční cestu holandskými městy a dávají přednost projížďkám či procházkám po přírodě plné farem, větrných mlýnů a plavebních kanálů pokrytých lekníny třpytícími se ve slunečním svitu.

Vyhlášená jsou také fríská jezera. Některá z nich patří k De Alde Feanen – národnímu parku, otevřenému ve 30. letech 20. století.

Severozápadně od Amsterdamu se nachází hlavní město Fríska, Leeuwarden. Proslavilo se ve středověku a později se tu narodila také slavná orientální tanečnice a špiónka Mata Hari. Kdo by sem zavítal v zimě, tak si může směle vyzkoušet tzv. zimní maratón na bruslích v délce 200 km.


Za návštěvu rozhodně stojí romantický Dokkum s radnicí ze 17. století, Sneek s dosti fotogenickou vodní bránou či Bolsward a jeho majestátní renesanční radnice. Zapomenout nesmíme ani na minimalistický Sloten, nejmenší ze všech fríských měst.

Zobrazit méně

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky


Nebyly nalezeny žádné zajezdy


Zájezdy na klíč z dané oblasti

Holandsko na lodi a na...
Typ zájezdu:

Holandsko na lodi a na kole - sever - FRÍSKO

Holandsko - Frísko - sever | HOLANDSKO NA LODI A NA KOLE - SEVER - FRÍSKO ... aktivní dovolená na holandském venkově ... cykloturistika po rovinkách a cyklostezkách ... cyklo zájezd pro pohodáře Severní provincie Holandska neboli Frísko! Zní to trochu studeně a větr
Na přání
Holandsko na lodi a na...
Typ zájezdu:

Holandsko na lodi a na kole - střed

Holandsko - Střed | HOLANDSKO NA LODI A NA KOLE – STŘED R ovinky, cyklistické stezky, větrné mlýny, poklidné vesničky a historií prodchnutá města – to vše a mnohem víc je Holandsko. Snad jedinou nepříjemností může být občasný protivítr. Před ním se můžete jednoduše ukrýt na naši
Na přání