Holandsko na lodi

  • historická města
  • romantická plavba
  • Amsterdam, Haarlem
  • Gouda, Utrecht...
  • přístavy v centru
  • ryby, pivo, sýry...
  • ... bez stěhování
  • ...s polopenzí

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

16 900,- 21 900,-

HOLANDSKO NA LODI – STŘED

Rovinky, větrné mlýny, poklidné vesničky a historií prodchnutá města – to vše a mnohem víc je Holandsko. Snad jedinou nepříjemností může být občasný vítr. Před ním se můžete jednoduše ukrýt na naši pohyblivou základnu – obytnou loď - a v klidu si vychutnat plavbu po kouzelných kanálech.

Po léta vyzkoušený a osvědčený program nabízí ideální trasu jak pro milovníky historických měst, tak pro zajímavou plavbu! Luxusní loď Olympia má kajuty bez paland, je velmi prostorná a nechybí posezení na horní palubě. Samozřejmě je to stále loď a vše se musí vejít do 15 m délky a necelých 5 m šířky. 

10-místná loď vám poskytne veškeré pohodlí - dvoulůžkové kajuty, sprchy, toalety a hlavně kuchyň. Na prohlídku měst můžete vyrazit pěšky z přístaviště - vždy kotvíme v dosahu, ne-li v samotném centru. A že za to města na naší trase stojí, o tom není vůbec pochyb.

Prvním z nich bude Gouda – království sýrů, poté Utrecht s pohádkovou atmosférou, Amsterdam s 6800 chráněnými památkami či Harlem s nejkrásnějším historickým centrem a na závěr si necháme Leiden a Haag. Okolí řeky Vecht z Utrechtu až do Muidenu se dá jet i na kolečkových bruslích. Plavbu si pak užijete jak při proplouvání centrem Utrechtu, tak na řece Vecht nebo přes vnitřní moře do Volendamu (dle povětrnostních podmínek).

Kulturní zážitky ale dostatečně proložíme i koupáním v moři a jezerech, ochutnávkou vynikajících holandských sýrů a jinou odpočinko-labužnickou činností. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Prohlédněte si fotoknihu ze zájezdu.

Máme pro vás i pár tipů na typické suvenýry:-).

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Ústí n.L., Drážďany, Essen do Holandska

2. den: Dopoledne nalodění se a vyplutí přes Alphen do Goudy - prohlídka města sýrů

3. den: plavba z Goudy, zastávka v Oudewateru s vahou na čarodějnice a odpolední plavba do Utrechtu, města se zajímavými kanály a nábřežími

4. den: plavba centrem Utrechtu, nejhezčí holandskou řekou Vecht, spojující Utrecht a Muiden, která je lemovaná letními sídly kupců z Amsterdamu se zastávkou v Loenenu

5. den: dle povětrnostních podmínek plavba přes vnitřní moře na poloostrov s městečkem Marken a do více než živého přístavního městečka Volendam

6. den: možnost návštěvy sýrových trhů v Edamu a plavba či cesta místním autobusem do Amsterdamu s večerní prohlídkou města a čtvrti červených luceren

7. den: možnost návštěvy Amsterdamu, hlavního města vystavěného na dubových pilotech, v případě cesty vlakem do nedalekého Haarlemu celodenní volný program a dle chuti návštěva muzeí, brusíren diamantů, trhů... anebo polední plavba do Haarlemu, s večerní prohlídkou města

8. den: plavba podél pobřeží na Kaagská jezera

9. den: celodenní volný program s možnosti návštěvy univerzitního Leidenu, královského Den Haagu, Madurodamu – parku miniatur Holandska nebo třeba pláže. Večer odjezd do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Doprava

Minibusem pro 16 os. s polohovatelnými sedačkami.

LETECKÁ DOPRAVA: Fakultativně možno využít letu do Amsterdamu. Cena zpáteční letenky se pohybuje od 2.500,-Kč výše - záleží na termínu a včasném nákupu. Z Amsterdamu pak jezdí vlak do Warmondu (loděnice) či Goudy (1. nocleh).

Ubytování

ve 2-lůžkových kajutách. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně. Při objednání a obsazení celé lodi v plném počtu 10 osob – sleva 500,-Kč/os. Doporučujeme tašky, které snadno přizpůsobíte omezeným úložným prostorám na lodi. Kufry ani tašky s pevnou konstrukcí vhodné nejsou.

VYBAVENÍ LODI: 5x dvoulůžková kajuta bez paland, 1x sprcha, 2x WC. Další soc. zařízení je často k dispozici v přístavu. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte porosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Strava

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech šmrcnutá světovou kuchyní ;-). Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč.

Odjezd

Vždy ve čtvrtek ve 21,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Ústí n.L. - Drážďany dle dohody.

Příjezd

Vždy v sobotu v ranních hodinách tamtéž.

V ceně je

Veškerá doprava osob, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, polopenze, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

V ceně není

Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu vám rádi zajistíme (720,-Kč/os.)

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

 

16 900,- 21 900,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.