Provence na kole

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Tuto parádní akci rok 2018 sice neplánujeme, ale pokud ale máte partu zájemců, rádi se pokusíme ji vtěsnat do kalendáře. Pro 10-16 osob vám připravíme tuto akci na míru.


PROVENCE NA KOLE - JIŽNÍ FRANCIE

... aktivní dovolená z pohodlí bungalovu nebo s romantikou pod stan

... cykloturistika mezi zapomenutými vesničkami i nezapomenutelnými městy

... cyklozájezd i za přírodními krásami jižní Francie

Provence pro vás připravujeme snad už postopadesátéčtvrté a i tentokrát víme, že nabízíme to nejlepší z Francie. Jenom dva kempy - jenm jedno stěhování, přitom velký výběr tras - to je to, co vás naláká na naší historicky nejúspěšnější akci „PROVENCE NA KOLE“.

Parádní příroda, koupání, vinice, zapomenuté kamenné vesničky stejně jako i architektonické skvosty antiky i středověku potkáme na každém rohu. A že není lepšího způsobu poznávání cizích krajů, než ze sedla bicyklu vás přesvědčíme mezi takovými krásami, jako je antický akvadukt Pont du Gard, město Arles, hrady v Tarasconu a Beaucaire, skalní město Les Baux, středověké vesničky Gordes, Rousillon či Venasque, turisty zapomenutý kaňon Nesque a na závěr papežský palác v Avignonu.

Ti odvážnější určitě vyjedou i na perlu Tour de France a nejvyšší horu Provence - Mt. Ventoux 1912m/m.  Víc se nám už do programu bohužel nevejde...

Cyklistické etapy měří od 40 do 99km podle terénu. Autobus při přejezdu z kempu do kempu v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko a etapu je možné zkrátit popovezením se s busem. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

  

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Provence na kole - Jižní Francie - mapka

Program zájezdu

 

Po otevření „MAPKA“ klikni na symbol cyklisty

 

1. den: Odjezd v 10,00 z Prahy přes Rozvadov, Německo do Francie. Nocleh ve „Formuli 1“ v DOLE

2. den: Dopoledne dojezd k antickému akvaduktu Pont du Gard a NA KOLE do kempu u Arles (40-50km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

 3. den:

KOLA - okruh přírodní rezervací Camarque nebo příjemně prolenošený den v Arles nebo taky bláznivá jízda proti větru až ke Středozemnímu moři (50-80-100km).   

A) 92km – ne pro silničku   MAPKA – (Ctrl+klikni)

B) 107km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

C) 48km  MAPKA – (Ctrl+klikni)

4. den: KOLA – okruh ke středověkému hradu a skalnímu městečku Les Baux, návštěva v původním kamenolomu umístěné obrazárny – Cathedrale d’Image. Cestou antické památky. (40-70km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

5. den: KOLA - přes hrady Tarascon a Beaucaire a antické památky u St. Rémy do Isle sur la Sorgue (60-80km).

A) 71km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

B) 62 km   MAPKA – (Ctrl+klikni)

6. den: KOLA - okruh přes kamenné stavby Bories, městečko Gordes, zapomenutý klášter Senanque a Fontaine de Vaucluse s průzračnou říčkou vyvěrající ze skály zpět do Isle sur la Sorgue (40-60km).    MAPKA – (Ctrl+klikni)

7. den: KOLA – okruh přes kouzelné vesničky Menerbes, Lacoste a Bonnieux k červeným skalám v Rousillonu a zpět do kempu (71km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

8. den: BUS - pro zájemce možnost nablížení busem do Villes s. Auzon a NA KOLE pokus o výjezd na věhlasný Mont Ventoux, zpět přes kaňon Nesque a středověké vesničky (71 km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

Nebo KOLA - okruh po vesničkách  Methamis, Malemort, Mazan, Venasque a zpět do kempu (61km).   MAPKA – (Ctrl+klikni)

9. den: BUS do Avignonu. Prohlídka města a Papežského paláce a v podvečer odjezd do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách

 

Náročnost

Lehčí až střední. První půlku zájezdu strávíme v rovinaté oblasti Arles a Camarque a poté se přesuneme do kopečků. Každá zajímavá vesnička je jako naschvál na vršku. Když chcete něco vidět, trochu se zapotíte… Etapa na Mt. Ventoux je výživná a závěrečné stoupání téměř zabijácké, ale pohled na vrchol z hospůdky v Sault je taky kouzelným zážitkem… 

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v bungalovu nebo pod vlastním stanem v kempu a 1x v hotelu Formule 1. Bungalovy jsou 4-6 lůžkové s 2-3 ložnicemi, obývákem a vybavenou kuchyní. Sprcha a WC jsou samozřejmostí. V kempech ani bungalovech nebývá toaletní papír a mycí prostředky na nádobí. V bungalovech je v prvním kempu ložní prádlo v ceně. Jde ale o jednorázové papírové ložní prádlo z ne moc příjemného materiálu (ale jde to). Výhodou zas je, že si ho z jednoho kempu můžete odvézt do dalšího. Ve druhém kempu není ložní prádlo v ceně - možno doobjednat za příplatek (cca 8,-€/os.) nebo si s sebou vzít vlastní (třeba spacák).

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu je vybavená kuchyňka. Pro stanaře jsou k dispozici PB vařiče – je jich dostatek, stolky, židličky a kanystry na pitnou vodu. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Odjezd v 10,00 z Prahy přes Rozvadov, Německo do Francie. Nocleh ve „Formuli 1“ v DOLE

2. den: Dopoledne dojezd k antickému akvaduktu Pont du Gard a NA KOLE do kempu u Arles (40-50km).   

 3. den:

KOLA - okruh přírodní rezervací Camarque nebo příjemně prolenošený den v Arles nebo taky bláznivá jízda proti větru až ke Středozemnímu moři (50-80-100km).   

A) 92km – ne pro silničku  

B) 107km  

C) 48km  

4. den: KOLA – okruh ke středověkému hradu a skalnímu městečku Les Baux, návštěva v původním kamenolomu umístěné obrazárny – Cathedrale d’Image. Cestou antické památky. (40-70km).   

5. den: KOLA - přes hrady Tarascon a Beaucaire a antické památky u St. Rémy do Isle sur la Sorgue (60-80km).

A) 71km  

B) 62 km  

6. den: KOLA - okruh přes kamenné stavby Bories, městečko Gordes, zapomenutý klášter Senanque a Fontaine de Vaucluse s průzračnou říčkou vyvěrající ze skály zpět do Isle sur la Sorgue (40-60km).  

7. den: KOLA – okruh přes kouzelné vesničky Menerbes, Lacoste a Bonnieux k červeným skalám v Rousillonu a zpět do kempu (71km).  

8. den: BUS - pro zájemce možnost nablížení busem do Villes s. Auzon a NA KOLE pokus o výjezd na věhlasný Mont Ventoux, zpět přes kaňon Nesque a středověké vesničky (71 km).  

Nebo KOLA - okruh po vesničkách  Methamis, Malemort, Mazan, Venasque a zpět do kempu (61km).  

9. den: BUS do Avignonu. Prohlídka města a Papežského paláce a v podvečer odjezd do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách

Odjezd

pátek v 10,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 9,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň - Rozvadov dle dohody. Svoz z jiných míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

neděle kolem poledního tamtéž.

Cena obsahuje 

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v bungalovu či stanu v kempu a 1x v hotelu Formule 1, 1x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena neobsahuje 

Strava, vinárny a vstupy, povlečení v 2. kempu a závěrečný úklid bungalovů.

 

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.