Kréta na kole - východ - letecky do hotelu - 55+ minus

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

V nejbližší době tento zájezd sice neplánujeme, ale rádi ho pro vaši skupinku na objednávku uskutečníme.

KRÉTA NA KOLE - VÝCHOD - 55+ minus

... letecky do hotelu s polopenzí

... aktivní dovolená ve Středomoří

... cykloturistika v pohodě i do kopců

... podzimní dohánění nenajetých kilometrů

Letecky z Prahy do 3 hvězdičkového hotelu s polopenzí a ještě k tomu za moc pěkné peníze! Na Krétu se většinou jezdí za hezkým počasím na jaře. Podzim může být trochu větrnější, ale moře je o to teplejší!

Severovýchodní pobřeží v okolí letoviska Malia, kam náš zájezd směřuje, není příliš kopcovité, ale ani nudných a nekonečných rovinek se bát nemusíte. Na kole bez problémů dojedete do přístavního městečka Ajios Nikolaos, do Heraklionu i k minojskému paláci Knóssos. Dalším cílem může být rybářská vesnice Plaka a výběžek Katos. Loďkou se za pár drobných dostanete na ostrov Spinalonga s nedobytnou pevností, která byla později využívána jako stanice a odkladiště malomocných. Ve vnitrozemí na vás čeká plno zapomenutých vesniček s pravoslavnými kostelíky a pro náročnější náhorní planina Lasithi. Neposledním lákadlem je ostrov Kalydon, kam se dostanete po sypané hrázi jen pěšky nebo na kole a kde najdete množství nádherných pláží a lagun. 

Jde v zásadě o klasickou „pobytovku“, kterou si můžete vylepšit poznávacími výlety za památkami a krásami Kréty a my si k tomu ještě přidáme cyklistiku a trochu aktivního pohybu. Tento středomořský ostrov je znám svým teplým podnebím i v zimním období, bohatými kulturními památkami, panenskou přírodou a výbornou turistickou vybaveností. Čekají na vás krásné cyklistické etapy podél pobřeží a pěkné výjezdy do kopců. Taky se můžete flákat na pláži nebo u hotelového bazénu či si najmout auto a poznávat Krétu zpoza volantu.

Kréta také nabízí na silnicích velmi dobrý asfalt, ohleduplné řidiče a takřka nulový provoz na vedlejších silnicích. Ostrov sice patří mezi rozvojové oblasti, ale turismem se intenzivně zabývá už dlouhá léta. Udělají vám vše, co vám na očích uvidí. O jídle se ani nemusíme moc zmiňovat – určitě si pochutnáte na krétských specialitách.

Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů s průvodcem nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům.

TIP: tento zájezd můžete sloučit s následným termínem "Kréta na kole - ZÁPAD". Přesun z východu je zajištěn. Sleva 3.500,-Kč.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

NÁVRHY TRAS:

1/ (MAPKA - KLIKNI)   73KM

2/ (MAPKA - KLIKNI)   72KM 

3/ (MAPKA - KLIKNI)   41KM

4/ (MAPKA - KLIKNI)   98KM

5/ (MAPKA - KLIKNI)   83KM

6/ (MAPKA - KLIKNI)   60KM

7/ (MAPKA - KLIKNI)   74KM

A DALŠÍ A DALŠÍ A DALŠÍ A .........

 

BALENÍ KOLA

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

 Kola

Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. K dispozici jsou hlavně horská kola. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení, ale kdo si chce cyklistiky užít od začátku do konce, doporučujeme přivézt kolo vlastní. Nabídku místní půjčovny si můžete prohlídnout zde: http://www.mtbhub.gr/en/bike-rentals-malia.

Náročnost

1-5, to fakt záleží na tom, jak si naložíte. Jak moc si zajedete do kopců nebo si uděláte jen příjemné kolečko kousek od hotelu. Výběr tras a jejich náročnosti je čistě na vás na základě doporučení vedoucího zájezdu. Barevné kopie map jsou vám samozřejmě k dispozici.

Doprava

Letecky Praha - HERAKLION - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole - tedy až na místě :-).

Přesný čas odletu a příletu sdělíme po oznámení od letecké společnosti.

DOPRAVA KOL: Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte spaciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy. POPLATEK za dopravu kol (nadměrné zavazadlo) oběma směry je 2.500,-Kč - platba předem s doplatkem. Celková váha vašich zavazadel včetně oné krabice s kolem je omezena na 30kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo.

LETECKÁ DOPRAVA - u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Ubytování

7x v hotelu TRITON *** v letovisku MALIA na severovýchodním pobřeží. (GPS 35.297390, 25.421991) se nachází 30km východně od hlavního města Kréty - HERAKLION. Do Malie to je asi 500 metrů a do krásného Agios NIKOLAOS to máte na kole jen 28 km. Ubytováni budete samozřejmě ve dvoulůžkových pokojích a k moři to máte blíž než kamenem dohodíte.

Strava

Hotelová polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů. Obědy za své kdekoliv.

Cena obsahuje

Letenka a letištní taxy, místní transfery do hotelu, 7x ubytování v hotelu, 7x polopenze, mapy a informační materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Obědy, nápoje při večeřích, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 330,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola - 2.500,-Kč.

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Skvělé cyklovýlety

S námi můžete skutečně všude.

Osobní přístup

A když budete chtít, dostaneme vás i na kopec.

Extrém pro pohodáře

Takovou pohodu můžete zažít i na kole

Velké zážitky a poznání

Není to zadarmo, ale stojí to zato.