Kréta na kole - východ - letecky do hotelu - 55+ minus

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

KRÉTA na kole - VÝCHOD - 55+ minus

... letecky do hotelu se snídaní v ceně

... večeře možno přikoupit

... aktivní dovolená ve Středomoří

... cykloturistika v pohodě i do kopců

Letecky z Prahy do stylových studií příjemného hotýlku kousek od Heraklionu a ještě k tomu za moc pěkné peníze! Není proč váhat!

Severovýchodní pobřeží v okolí letoviska Analipsi, kam náš zájezd směřuje, není příliš kopcovité, ale ani nudných a nekonečných rovinek se bát nemusíte. Na kole bez problémů dojedete do Heraklionu i k minojskému paláci Knóssos. Už trochu dál to máte do přístavního městečka Ajios Nikolaos. Dalším cílem můžou být letoviska Limenas a Malia a místní nádherné pláže. Ve vnitrozemí na vás čeká plno zapomenutých vesniček s pravoslavnými kostelíky a pro náročnější náhorní planina Lasithi. 

Jde v zásadě o klasickou „pobytovku“, kterou si můžete vylepšit poznávacími výlety za památkami a krásami Kréty a my si k tomu ještě přidáme cyklistiku a trochu aktivního pohybu. Tento středomořský ostrov je znám svým teplým podnebím i v zimním období, bohatými kulturními památkami, panenskou přírodou a výbornou turistickou vybaveností. Čekají na vás krásné cyklistické etapy podél pobřeží a pěkné výjezdy do kopců, velmi dobrý asfalt, ohleduplní řidiči a takřka nulový provoz na vedlejších silnicích. Taky můžete relaxovat na pláži nebo u hotelového bazénu či si najmout auto či skútr a poznávat Krétu zpoza volantu. O jídle se ani nemusíme moc zmiňovat – určitě si pochutnáte na krétských specialitách.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

NÁVRHY TRAS:

1/ https://mapy.cz/s/lujogefoze  59KM

2/https://mapy.cz/s/pulepuredu    38KM

3/ https://mapy.cz/s/cesobozepe  65KM

4/ https://mapy.cz/s/ludojogoro  47KM

5/ https://mapy.cz/s/bukafovahu  44KM

6/ https://mapy.cz/s/gacagejoma  42KM

7/ https://mapy.cz/s/nuronuboro  41KM

8/ https://mapy.cz/s/larelobetu  33KM

9/ https://mapy.cz/s/kukutegudu  45KM

10/ https://mapy.cz/s/gutujebaco  69KM

11/ https://mapy.cz/s/nugudelude  60KM

12/ https://mapy.cz/s/pufatajaze  79KM

A další a další a další...

Bikeři najdou plno horských cest ve vnitrozemí k úplnému vyblbnutí... :-)


BALENÍ KOLA

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost

Střední, ale dá se odlehčit i přidat - to fakt záleží na vás, a na tom jak si naložíte. Jak moc si zajedete do kopců nebo si uděláte jen příjemné kolečko kousek od hotelu... Výběr tras a jejich náročnosti je čistě na vás na základě doporučení vedoucího zájezdu. Barevné kopie map jsou vám samozřejmě k dispozici.

Program 

Samostatné či skupinové ježdění po námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 99 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce :-). Jednotlivé trasy najdete pod odkazem "Itinerář + mapka".

Kola

Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Terén se najde pro všechny druhy kol. Základní etapy jsou po silnicích, ale průzkumným výpravám do terénu se meze nekladou. Jen pozor na soukromé cesty a hlídací psy! Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

PŮJČOVNA KOL: Máme doporučenou kvalitní půjčovnu a jejich nabídku najdete zde: Cycling CretaKola nám dopraví až do hotelu. Nabídka běžného horáka se pohybuje od 20,-€/den a při delší výpůjčce se cena přiměřeně snižuje. Pro náročnější jsou k dispozici celopéra, e-kola, silničky atd. Včas vám zašleme dotazník a kola objednáme hromadně.

LETECKÁ PŘEPRAVA KOL: Kolo je třeba zabalit do krabice, pakliže nemáte speciální obal. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Váhový limit je 15Kg. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava

Letecky Praha - HERAKLION - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole - tedy až na místě :-).

Přesný čas odletu a příletu sdělíme po oznámení od letecké společnosti.

Ubytování

7x v hotelu MARIA v letovisku Analipsi na severovýchodním pobřeží. Hotel se nachází 20km východně od hlavního města Kréty - HERAKLION. Ubytováni budete samozřejmě ve dvoulůžkových pokojích a k moři to máte 350m.

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s fénem a kuchyňským koutem. Pokoje mají možnost jedné přistýlky. Klimatizace a trezor jsou za poplatek.

Jednolůžkový pokoj je na vyžádání a za příplatek 3.000,-Kč. Jste-li sám či sama a na jednolůžáku netrváte, pokusíme se k vám najít spolunocležníka - pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Naopak přistýlka je možná se slevou 900,-Kč.

Změna hotelu vyhrazena.

Strava

V ceně je 7x snídaně - formou švédských stolů. Večeře je možné přiobjednat za 2.300,-Kč/os. V blízkém okolí je dostatečná nabídka taveren a restaurací, kam můžete zajít nebo se stavit někde cestou. Případně si můžete nakoupit a udělat nějakou tu dobrotu i v kuchyňce na pokoji.

Cena obsahuje

Letenka a letištní taxy, místní transfery do hotelu, 7x ubytování v hotelu, 7x snídaně, mapy a informační materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava krom snídaní - večeře možno dokoupit za 2.300,-Kč/os., pobytová taxa, cestovní pojištění - rádi zajistíme včetně pojištění storna za 550,-Kč/os., individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola - 3.000,-Kč.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Inex.

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)