Kréta na kole - letecky do hotelu

  • na kole za historií
  • k moři i do kopečků
  • pohoda Středomoří
  • fakult. polopenze
  • Réthymno, Chanie
  • soutěska Samaria
  • řecká kuchyně
  • recina, olivy, sýry

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

17 800,-

KRÉTA NA KOLE - 55+ minus

Letecky z Prahy do hotelu s vlastní pláží a bazenem, a ještě k tomu za slušné peníze! Cyklotrasy do zapomenutých vesnic vnitrozemí jsou sice náročnější, ale o to úžasnější výhledy vás čekají. Podél pobřeží to máte kousek do nádherné Chanie .

Na Krétu se většinou jezdí za hezkým počasím na jaře, což je optimální doba na rozježdění. Hned několikrát to máme úspěšně vyzkoušené a letos se můžete přidat i vy. Stejně tak vás na tento krásný řecký ostrov zveme i na podzim. Cyklistika se dá nakombinovat či nahradit pohodou u hotelového bazénu, na pláži či si najmout auto a poznávat Krétu zpoza volantu. Milovníci pěší turistiky neodolají a vydají se na krásnou túru světoznámou soutěskou SAMARIA. Kréta také nabízí na silnicích dobrý asfalt, ohleduplné řidiče a takřka nulový provoz na vedlejších silnicích.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Kréta na kole - západní pobřeží u Chanie

Program zájezdu

NÁVRHY JEDNOTLIVÝCH ETAP

(možno kombinovat, či najít nové cesty...)

1/ MESKLA - LAKI - KARANOS – KOUFOS  50KM   (mapka)   

2/ AGIA - CHANIA  41KM   (mapka)  

3/ PLATANIAS - MALEME - SPILI - VATOLAKKOS – AGIA  44KM   (mapka)  

4/ KOLIMBARI - AFRATA - GENAKLANA – CHRISAVGI  44KM   (mapka)  

4b/ KOLIMBARI - AFRATA – DELIANA – GLOSA - LOUTRAKI  75KM   (mapka)  

5/ MESKLA - OMALOS - PRASES – SKINES  90KM   (mapka)  

6/ CHANIA - STAVROS - SOUDA 70KM   (mapka)  

7/ SOUDA - STYLES - PERIVOLIA 64KM   (mapka) 

8/ STALOS - VATOLAKKOS - NEO CHORIO - SIRILI 43KM   (mapka)  

9/ THERISO - MESKLA - FOURNES - VATOLAKKOS - LOUTRAKI 72KM   (mapka)  

9b/ THERISO - MESKLA – ZOUNAKI  75KM   (mapka)  

10/ AGIA - SKINES - LOUTRAKI - GERANI  48KM   (mapka)  

11/ THERISA - MALAXA   71KM   (mapka)  

12/ KISSAMOS - NEO CHORIO  72KM    (mapka)  

13/ HORÁK - POLOOSTROV RODOPOU  73KM   (mapka)  

14/ PŮJČOVNA - KOLOMBARI - AGIA  43KM   (mapka)  

15/ MANOLIOPOULO - KOUFOS - AGIA - AGIA MARINA  37KM   (mapka)    

16/ OMALOS - SOUGIA 78KM   (mapka)  

Pěšky SOUTĚSKA SAMARIA 15KM   (mapka)  

 

Náročnost

1-5, to fakt záleží na tom, jak si naložíte. Jak moc si zajedete do kopců nebo si uděláte jen příjemné kolečko kousek od hotelu. Výběr tras a jejich náročnost je čistě na vás na základě tras z mapy.cz či doporučení vedoucího zájezdu. V případě vypůjčení elektrokol není co řešit.

Program

Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce... :-).

Kolo

Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Kola si můžete na místě vypůjčit a nebo si své miláčky dovést.

PŮJČOVNA KOL: Jsme v kontaktu s velmi dobrými místními půjčovnami. V nabídce mají horská, treková, silniční i e-kola. Cena je od 18,-€/den dle druhu kola. S předstihem vám zašleme dotazník k zapůjčení kol pro hormadnou objednávku.

DOPRAVA KOL: Pakliže upřednostňuje to svoje. Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Poplatek za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) oběma směry je cca 3.000,-Kč.

Doprava

Letecky Praha - KRÉTA - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole - tedy až na místě :-).

Odlet a přílet

Jedná se o charterové lety, přesný čas vám sdělíme včas před akcí.

Ubytování

7x ve 2-lůžkových hotelových studiích s kompletně vybavenou kuchyňkou a samozřejmě s kompletním sociálním vybavením. Jednolůžkový pokoj je za příplatek 3.500,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. KOSTAKIS BEACH APARTMENS se nachází západně od Chanie, poblíž známého střediska Agia Marina.  Na vlastní pláž je to od hotelového bazénu jední dlouhým skokem :-). Zdarma plážová lehátka a klimatizace na pokojích je samozřejmostí. 

Strava

Snídaně nejsou v ceně zájezdu a je možno přiobjednat za 1500,-Kč/os. Celá polopenze se pak dá přikoupit za 4.500,-Kč/os.. Snídaně i večeře jsou formou bufetu.
Na večeře si jinak dle chuti zajdeme také do různých restaurací, hospod či bufáčů všude okolo. Samozřejmě si snídaně i večeře můžete připravit ve studiu v komplet vybavené vlastní kuchyňce. Možnosti nákupů jsou v blízém okolí.

Cena obsahuje

Letenku a letištní taxy, místní transfery do hotelu, 7x ubytování ve dvojlůžkových hotelových pokojích, mapy a informační materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Stravu, pobytovou taxu (1-2,-€/os. a den), cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 630,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a příp. poplatek za dopravu kola (cca 3.000,-Kč).

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Inex.

 

17 800,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.