Kréta na kole - letecky do hotelu

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

KRÉTA NA KOLE - 55+ minus

... aktivní dovolená ve Středomoří

... cyklozájezd letecky do hotelu se snídaní či polopenzí

... za teplem a cykloturistikou

Kalendář na rok 2020 bude hotový do listopadu, kdy vypíšeme konkrétní termíny a ceny. Tuto akci většinou pořádáme na v květnu. Záleží ovšem na charterových letech... Rádi si vás zapíšeme mezi zájemce a dáme vědět, jakmile bude jasno.

Letecky z Prahy do 3 hvězdičkového hotelu se snídaní či polopenzí a ještě k tomu za moc pěkné peníze! Kolo s sebou nebo z místní půjčovny. Pohodové trasy do zapomenutých vesnic vnitrozemí jsou sice náročnější, ale o to úžasnější výhledy vás čekají. Podél pobřeží to máte kousek do nádherného Réthymna a kousek dál i do Chanie.

Hotel a tudíž naše základna pro vyjížďky do hor i podél pobřeží je v místech, kde je Kréta nejužší a na jižní pobřeží to máte po silnici jen 35 kilometrů. V dosahu 5 km od hotelu můžete navštívit Historické a folklórní muzeum, Centrum byzantského umění nebo Benátskou pevnost. Velmi snadno se dostanete rovněž do vzdálenějších zajímavých míst ostrova a to díky místní autobusové dopravě, která má ve středisku hned několik zastávek. 

Na Krétu se většinou jezdí za hezkým počasím na jaře, což je optimální doba na rozježdění. Hned několikrát úspěšně vyzkoušené a letos se můžete přidat i vy.

Cyklistiku můžete nakombinovat či nahradit pohodou u hotelového bazénu, na pláži či si najmout auto a poznávat Krétu zpoza volantu. Pěší neodolají a vydají se na krásnou túru světoznámou soutěskou SAMARIA. Kréta také nabízí na silnicích velmi dobrý asfalt, ohleduplné řidiče a takřka nulový provoz na vedlejších silnicích. 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Kréta na kole - letecky do hotelu - mapka

Program zájezdu

NÁVRHY JEDNOTLIVÝCH ETAP (možno kombinovat, či najít nové cesty

 

1/  Silnice i Horák https://mapy.cz/s/3lSrT  

48 km - NASTOUPÁNO 898m                          

2/ Silnice  https://mapy.cz/s/3lSJX

  65km  - NASTOUPÁNO 1284m   

    Horák https://mapy.cz/s/3lSWl  

69km  - NASTOUPÁNO 1390m   

3/ Silnice  https://mapy.cz/s/3lT7s  

65km - NASTOUPÁNO 1296m 

     Horák  https://mapy.cz/s/3lTfp

64km - NASTOUPÁNO 1250m 

4/ Silnice i Horák https://mapy.cz/s/3lTpq 

40 km - NASTOUPÁNO 633m                 

5/ Silnice  https://mapy.cz/s/3lTxB

55km - NASTOUPÁNO 502m

     Horák https://mapy.cz/s/3lTFB    

50 km - NASTOUPÁNO 467m          

6/ Silnice i Horák  https://mapy.cz/s/3lTQK   

40 km - NASTOUPÁNO 417m   

7/ Horák https://mapy.cz/s/3lTZ6   

99 km - NASTOUPÁNO 1870m 

     Silnice https://mapy.cz/s/3lUa6         

105 km - NASTOUPÁNO 1525m   

8/ Silnice i Horák https://mapy.cz/s/3lUhh 

80 km - NASTOUPÁNO 1369m 

9/ Silnice i Horák  https://mapy.cz/s/3lUZ7   

96 km - NASTOUPÁNO 960m

10/ DO PLAKIAS (JIH) A ZPĚT

      Silnice   https://mapy.cz/s/3lVBm    

85km   - NASTOUPÁNO 2062m

      Horák https://mapy.cz/s/3lVpY   

81km   - NASTOUPÁNO 2104m  

11/Silnice  https://mapy.cz/s/3lVI5    

40km - NASTOUPÁNO 710m 

       Horák  https://mapy.cz/s/3lVMc      

37km - NASTOUPÁNO 750m   

12/ Horák  https://mapy.cz/s/3lVY4    

  43 km  NASTOUPÁNO 750m   

            Silnice  https://mapy.cz/s/3lHY7  

  45 km  - NASTOUPÁNO 750m         

13/ Horák https://mapy.cz/s/3lHWk  

   30 km - NASTOUPÁNO 750m   

14/ Horák  https://mapy.cz/s/3lHVv  -

55km  NASTOUPÁNO 750m    


VÝLET AUTEM DO CHANIE  -  https://mapy.cz/s/3m3Ul -

Celkem 135 km 

VÝLET AUTEM  HERAKLION - KNOSSOS  -  https://mapy.cz/s/3m3UU celkem 135 km 

. . . . a mnoho dalších AUTEM, PĚŠKY či NA KOLE

BALENÍ KOLA

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost 1-5,  to fakt záleží na tom, jak si naložíte. Jak moc si zajedete do kopců nebo si uděláte jen příjemné kolečko kousek od hotelu. Výběr tras a jejich náročnost je čistě na vás na základě doporučení vedoucího zájezdu. Barevné kopie map jsou vám samozřejmě k dispozici.

Program Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce... :-).

Kolo Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec! 

DOPRAVA KOL: Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) oběma směry je cca 3.000,-Kč.

PŮJČOVNA KOL: Jsme v kontaktu s velmi dobrou místní půjčovnou - Olympicbike. V nabídce mají horská, treková, silniční i e-kola. Cena je od 15,-€/den. Půjčovna je kousek od hotelu, takže není problém ani půjčení na jednotlivé dny...

Doprava Letecky Praha - HERAKLION - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole - tedy až na místě :-).

LETECKÁ DOPRAVA - u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Odlet a přílet Přesný čas odletu a příletu sdělíme po oznámení od letecké společnosti.

Ubytování 7x v hotelu Castello Bianco v letovisku Platanias východně od Rethymna. Na pláž je to cca 400 m (hotel pořádá kyvadlovou dopravu) a pouhých cca 300 m od centra střediska. Je výtečným výchozím bodem i pro toulky po blízkém okolí. V bezprostřední blízkosti hotelu se nabízí řada nákupních možností, příjemných taveren, kaváren i barů...

Hotel Castello Bianco tvoří několik 3podlažních budov obklopujících centrální část s bazénem. Jedná se o aparthotel s nabídkou ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastní kuchyňkou. 1-lůžkový pokoj je za příplatek 2.990,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví.

VYBAVENÍ HOTELU:  Hotel s rodinnou atmosférou svým hostům nabízí recepci, vlastní restauraci malé fitness centrum, TV místnost a hernu. Venkovní prostory tvoří hotelový bazén s dětským brouzdalištěm, pool snack barem a prostornou sluneční terasou s lehátky, slunečníky a osuškami (v hotelu zdarma, na pláži za poplatek). WiFi připojení je ve všech prostorách (vč. ubytování) zdarma, parkování před hotelem rovněž. Ředitel hotelu, Janis, je ten samý jako byl v hotelu SILVER BEACH v Kavrosu, na kterého velmi rádi vzpomínáme a který je pro nás zárukou kvality a příjemného prostředí.

Strava Hotelová snídaně v ceně – 7x formou švédských stolů. Večeře je možné přiobjednat za 1.800,-Kč/os. a pobyt a jsou servírované. Obědy za své kdekoliv. Pokoje mají vybavené kuchyňky a v okolí hotelu je výběr restaurací a obchodů.

Cena obsahuje Letenku a letištní taxy, místní transfery do hotelu, 7x ubytování v hotelu, 7x snídaně, mapy a informační materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje Obědy, večeře - možno přiobjednat za 1.800,-Kč, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (cca 3.000,-Kč).

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)