Kréta na kole - letecky do apartmánů

  • na kole za historií
  • k moři i do kopečků
  • pohoda Středomoří
  • aktivní dovolená
  • Chanie, Réthymno
  • soutěska Samaria
  • řecká kuchyně
  • recina, olivy, sýry

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

14 490,-

KRÉTA NA KOLE - 55+ minus

Letecky z Prahy do apartmánů v blízkosti pláží a ještě k tomu za moc pěkné peníze! Cyklotrasy do zapomenutých vesnic vnitrozemí jsou sice náročnější, ale o to úžasnější výhledy vás čekají. Podél pobřeží to máte kousek do nádherné Chanie a kousek dál i do Réthymna.

Na Krétu se většinou jezdí za hezkým počasím na jaře, což je optimální doba na rozježdění. Hned několikrát to máme úspěšně vyzkoušené a letos se můžete přidat i vy. Cyklistika se dá nakombinovat či nahradit pohodou u hotelového bazénu, na pláži či si najmout auto a poznávat Krétu zpoza volantu. Milovníci pěší turistiky neodolají a vydají se na krásnou túru světoznámou soutěskou SAMARIA. Kréta také nabízí na silnicích dobrý asfalt, ohleduplné řidiče a takřka nulový provoz na vedlejších silnicích.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Kréta na kole - letecky do hotelu - mapka

Program zájezdu

NÁVRHY JEDNOTLIVÝCH ETAP (možno kombinovat, či najít nové cesty

1/ MESKLA - KARANOS - LAKI - ORTHOUNI 

https://mapy.cz/s/hadozepere 51KM  

2/ AGIA - CHANIA - KATO STALOS 

https://mapy.cz/s/bacuzecote 35KM

 3/ PLATANIAS - MALEME - SPILI - VATOLAKKOS 

https://mapy.cz/s/pulalopeju 45KM

4/ KOLIMBARI - AFRATA - GENAKLANA 

https://mapy.cz/s/kupaseseto 52KM

 5/ MESKLA - OMALOS - PRASES 

https://mapy.cz/s/lujenepele 85KM 

 6/ CHANIA - STAVROS - SOUDA 

https://mapy.cz/s/nuzokakame 60KM

 7/ SOUDA - STYLES - PERIVOLIA 

https://mapy.cz/s/holabolesu 64KM

 8/ STALOS - VATOLAKKOS - NEO CHORIO - SIRILI 

https://mapy.cz/s/jevurelomo 47KM

 9/ THERISO - MESKLA - FOURNES - LOUTRAKI 

https://mapy.cz/s/puzecasuzo 71KM

 10/ SKINES - LOUTRAKI - GERANI 

https://mapy.cz/s/cofumabume 49KM

 Pěšky SOUTĚSKA SAMARIA 

https://mapy.cz/s/bojotekufa 15KM

. . . . a mnoho dalších AUTEM, PĚŠKY či NA KOLE

BALENÍ KOLA

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost

1-5, to fakt záleží na tom, jak si naložíte. Jak moc si zajedete do kopců nebo si uděláte jen příjemné kolečko kousek od hotelu. Výběr tras a jejich náročnost je čistě na vás na základě tras z mapy.cz či doporučení vedoucího zájezdu. 

Program

 Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce... :-).

Kolo

Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Kola si můžete na místě vypůjčit a nebo si své miláčky dovést.

PŮJČOVNA KOL: Jsme v kontaktu s velmi dobrými místními půjčovnami. V nabídce mají horská, treková, silniční i e-kola. Cena je od 18,-€/den dle druhu kola. S předstihem vám zašleme dotazník k zapůjčení kol pro hormadnou objednávku.

DOPRAVA KOL: Pakliže upřednostňuje to svoje. Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Poplatek za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) oběma směry je cca 3.000,-Kč.

Doprava

Letecky Praha - KRÉTA - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole - tedy až na místě :-).

Odlet a přílet

15.5.2022   Praha - Heraklion  04:55 - 08:45

22.5.2022   Heraklion - Praha  09:35-11:25

Jedná se charterové lety, takže přesný čas vám sdělíme včas před akcí.

Ubytování

7x ve 2-lůžkových apartmánech hotelu Epis v letovisku AGIA MARINA západně od Chanie. Na pláž je to cca 200m a k hotelovému bazénu 2-20m :-). V bezprostřední blízkosti hotelu se nabízí řada nákupních možností, příjemných taveren, kaváren i barů...

Jedná se o aparthotel s nabídkou ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastní kuchyňkou. Jednolůžkový pokoj je za příplatek 2.990,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví.

Strava

 Není v ceně a ani není nijak organizována. Snídani si uvaříme v našich kuchyňkách a na večeře si dle chuti zajdeme do různých restaurací, hospod či bufáčů. V době Covidové se nabídka švédských stolů prakticky po celém světě zhoršila, a proto jsme zvolili tento způsob stravování. Pokoje mají vybavené kuchyňky a v okolí hotelu je velký výběr restaurací a obchodů.

Cena obsahuje

Letenku a letištní taxy, místní transfery do hotelu, 7x ubytování v apartmánech, mapy a informační materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Stravu, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a příp. poplatek za dopravu kola (cca 3.000,-Kč).

Navýšení ceny

 Očekáváme navýšení palivového poplatku od letecké společnosti. Dáme obratem vědět jeho výši, která by neměla přesáhnout 1.000,-Kč/os. Doufáme, ale, že bude mnohem nižší ne-li nulová :-)

Poznámka

 Garantem zájezdu je CK Inex.


14 490,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.