Kréta na kole - letecky do hotelu

  • na kole za historií
  • k moři i do kopečků
  • dobré snídaně v ceně
  • pohoda Středomoří
  • Chanie, Réthymno
  • soutěska Samaria
  • řecká kuchyně
  • recina, olivy, sýry

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

KRÉTA NA KOLE - 55+ minus

Letecky z Prahy do hotelu s vlastní pláží a bazenem, a ještě k tomu za slušné peníze! Cyklotrasy do zapomenutých vesnic vnitrozemí jsou sice náročnější, ale o to úžasnější výhledy vás čekají. Podél pobřeží to máte kousek do do Réthymna  a kousek dál nádherné Chanie .

Na Krétu se většinou jezdí za hezkým počasím na jaře, což je optimální doba na rozježdění. Hned několikrát to máme úspěšně vyzkoušené a letos se můžete přidat i vy. Cyklistika se dá nakombinovat či nahradit pohodou u hotelového bazénu, na pláži či si najmout auto a poznávat Krétu zpoza volantu. Milovníci pěší turistiky neodolají a vydají se na krásnou túru světoznámou soutěskou SAMARIA. Kréta také nabízí na silnicích dobrý asfalt, ohleduplné řidiče a takřka nulový provoz na vedlejších silnicích.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Kréta na kole - letecky do hotelu - mapka

Program zájezdu

NÁVRHY JEDNOTLIVÝCH ETAP

(možno kombinovat, či najít nové cesty...)

1/ MESKLA - KARES - LAKI - ORTHOUNI 52km (mapka - klikni)

2/ AGIA - CHANIA - KATO STALOS - 31km (mapka)

3/ PLATANIAS - VATOLAKKOS - SIRILI - MALEME - 47km (mapka)

4/ KOLIMBARI - AFRATA - GENAKLANA - 62km (mapka)

5/ MESKLA - OMALOS - PRASES - 90km (mapka)

6/ CHANIA - STAVROS - SOUDA - 54km (mapka)

7/ SOUDA - STYLES - PERIVOLIA - 59km (mapka)

8/ STALOS - VATOLAKKOS - NEO CHORIO - SIRILI - 50km (mapka)

9/ THERISO - MESKLA - FOURNES - LOUTRAKI - 71km (mapka)

10/ SKINES - LOUTRAKI - GERANI - 51km (mapka)


Pěšky soutěska SAMARIA - 14,5km (mapka)

Pěšky soutěska Imbros - 6,2km (mapka)

...a mnoho dalších AUTEM, PĚŠKY či NA KOLE

BALENÍ KOLA

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost

1-5, to fakt záleží na tom, jak si naložíte. Jak moc si zajedete do kopců nebo si uděláte jen příjemné kolečko kousek od hotelu. Výběr tras a jejich náročnost je čistě na vás na základě tras z mapy.cz či doporučení vedoucího zájezdu. 

Program

Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce... :-).

Kolo

Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Kola si můžete na místě vypůjčit a nebo si své miláčky dovést.

PŮJČOVNA KOL: Jsme v kontaktu s velmi dobrými místními půjčovnami. V nabídce mají horská, treková, silniční i e-kola. Cena je od 18,-€/den dle druhu kola. S předstihem vám zašleme dotazník k zapůjčení kol pro hormadnou objednávku.

DOPRAVA KOL: Pakliže upřednostňuje to svoje. Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Poplatek za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) oběma směry je cca 3.000,-Kč.

Doprava

Letecky Praha - KRÉTA - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole - tedy až na místě :-).

Odlet a přílet

Jedná se charterové lety, přesný čas vám sdělíme včas před akcí.

Ubytování

7x ve 2-lůžkových hotelových pokojích. Jednolůžkový pokoj je za příplatek 3.500,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Hotel Mari Beach se nachází několik set metrů od letoviska Kavros. Na vlastní pláž je to od hotelového bazénu jední dlouhým skokem :-). Zdarma plážová lehátka a klimatizace na pokojích je samozřejmostí. Tento rodinný tříhvězdičkový leží úplně stranou od veškerého turistického ruchu a je velmi dobře umístěn pro naše cyklistické výlety.

Strava

Snídaně jsou v ceně zájezdu a večeře je možno přiobjednat za 1200,-Kč/os. Na večeře si dle chuti zajdeme také do různých restaurací, hospod či bufáčů v blízkém letovisku Kavros. 

Cena obsahuje

Letenku a letištní taxy, místní transfery do hotelu, 7x ubytování ve dvojlůžkových hotelových pokojích, snídaně, mapy a informační materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Stravu krom snídaní, pobytovou taxu (1-2,-€/os. a den), cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 640,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a příp. poplatek za dopravu kola (cca 3.000,-Kč).
 

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Inex.

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.