Kalábrie na kole - Jižní Itálie - letecky do hotelu - 55+ minus

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

15 490,-

JIŽNÍ ITÁLIE NA KOLE - KALÁBRIE - 55+ minus

... cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí

... cykloturistika u moře i do kopců

... pohodovka na kole i na pláži

Nestyďte se, taky jsem nevěděl, kde je Kalábrie. Je to na nártu a chodidle italské boty a je tam hrozně pěkně. Tyrhénské moře by se dalo přirovnat místy ke Karibiku, místy ke Korsice, ale Kalábrie je hlavně sama sebou s nádherným pobřežím a klidným vnitrozemím. S typickou červenou cibulí, cibulovou marmeládou i cibulovou zmrzlinou, která je mimochodem hnusná :-). S všudypřítomnými krásně červenými feferonkami - na talíři i jako dekorace...

Při autobusových zájezdech na Sicílii jsme tuto oblast jenom projížděli a já jsem sliboval, že se sem někdy podíváme. Tentokrát to je v úplně jiných dimenzích =  obrácený EXTREM. Žádná dlouhá doprava, stavění stanů... Letecky jsme tam coby dup, hotel má hned 4 hvězdičky a polopenze je víc než hvězdná :-).

Na kolech si zajedeme do zapomenutých vesniček ve vnitrozemí - každá je samozřejmě na kopci. Čekají tam na vás rozjezdové etapy podél pobřeží do Pizza, s lehkou pomocí vláčku i do  Tropey a na Capo Vaticano s majákem a úchvatnými skalními útesy.

Komu by byla pevnina malá, může trajektem přeplout na Liparské ostrovy a navštívit ostrov Stromboli se stejnojmennou činnou sopkou. Taky se můžete krásně flákat u hotelového bazénu nebo na písečné pláži. Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům.

Cena zájezdu je dotována a vztahuje se na seniory nad 55 let. Každý druhý ale může být mladší! Nemluvě o tom, že většinou máme ve skupině nadbytek starších, takže ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Jižní Itálie - Kalábrie na kole - letecky do hotelu - 55+ minus - mapka

Program zájezdu

 

MOŽNÉ TRASY

1/   38 km  NASTOUPÁNO  359 m       (mapka – klikni)  

2/  62 km  NASTOUPÁNO  1268 m      (mapka – klikni)  

3/  33 km  NASTOUPÁNO   474 m      (mapka – klikni)  

4/  60 km  NASTOUPÁNO   419 m      (mapka – klikni)

5/  56 km  NASTOUPÁNO  878 m     (mapka – klikni)

6/  70 km,  NASTOUPÁNO  1250 m  s použitím vlaku                  (mapka - klikni)

 7/  37 km   NASTOUPÁNO  712 m   (mapka – klikni)

8/  50 km   NASTOUPÁNO  1199 m    (mapka – klikni)

9/  55 km   NASTOUPÁNO  1174 m    (mapka – klikni)  

10/ 75 km   NASTOUPÁNO  1280 m    (mapka – klikni)

11/  95 km   NASTOUPÁNO  2557 m     (mapka – klikni)  

12/  64 km  NASTOUPÁNO  968 m       (mapka – klikni)

13/  89 km  NASTOUPÁNO  1616 m       (mapka – klikni)

14/  85 km  NASTOUPÁNO  1079 m                      (mapka – klikni)

15/  93 km  NASTOUPÁNO  1543 m       (mapka – klikni)

16/  86 km  NASTOUPÁNO  1397 m        (mapka – klikni)

17/  81 km  NASTOUPÁNO  1017 m        (mapka – klikni)

18/  83 km  NASTOUPÁNO  1367 m        (mapka – klikni)

19/  83 km  NASTOUPÁNO  1744 m       (mapka – klikni)

 

… a mnohom dalších

 

BALENÍ KOLA 

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

 Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.
 Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo
b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.
d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.
e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.
f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.
g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.
h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.
ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.
i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.
 

Náročnost Lehká až střední. Záleží jak si naložíte... Zajímavá místa ve vnitrozemí jsou samozřejmě do kopečků, ale nic zabijáckého :-). Podél pobřeží jsou pak etapy rovinatější, ale také frekventovanější.

Program Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti chytřejší mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce... :-).

Kolo Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec! 

DOPRAVA KOL: Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) oběma směry je cca 2.500,-Kč.

PŮJČOVNA KOL: Máme dobré zkušenosti s místní půjčovnou www.bike-calabria.com - horská kola Scott za 80€/týden. Mají i pár silniček a e-kol. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení.

Doprava Letecky Praha - Lamezia Terme - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole.

Odlet a přílet Přesný čas odletu a příletu sdělíme po oznámení od letecké společnosti.

Ubytování 7x ve 2-lůžkových pokojích ve 4 hvězdičkovém hotelu VOI Pizzo Calabro Resort  v klidné lokalitě cca 10km od městečka Pizzo na pobřeží Thyrenského moře.  1-lůžkový pokoj je za příplatek 2.900,-Kč a naopak přistýlka se slevou 500,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví.

VYBAVENÍ HOTELU: V hotelu naleznete recepci, restauraci, bary, bazén typu laguna, bazén s hydromasáží, 2 tenisové kurty, saunu a turecké lázně, obchod, miniklub, směnárnu a Wi-Fi v rámci recepce. Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice.

VYBAVENÍ POKOJE: Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, klimatizací, TV, telefonem, miniledničkou, fénem, trezorem a balkonem či terasou se zahradním nábytkem.

PLÁŽ: Soukromá písčito - oblázková pláž se nachází u resortu. Cesta na pláž vede udržovaným lesíkem příjemnou procházkou nebo lze využít hotelový vláček (cca 700m). Lehátka/křesílka a slunečníky jsou poskytovány zdarma.

Změna hotelu vyhrazena.

Strava 7x bohatá hotelová polopenze v ceně - formou švédských stolů (sklenice vody a vína k večeři).

Cena obsahuje Letenku Praha – Lamezia Terme – Praha (včetně všech tax a poplatků). Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, 1x transport do městečka PIZZO, služby česky/slovensky hovořícího delegáta. Mapové a informační materiály, zákonné pojištění CK pro případ úpadku a vedoucí zájezdu výhradně pro zákazníky CK EXTREM TOUR a 55PLUSMINUS.

Cena neobsahuje Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 375,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola cca 2.500,-Kč. Případná pobytová taxa dle informací na místě.

15 490,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Skvělé cyklovýlety

S námi můžete skutečně všude.

Osobní přístup

A když budete chtít, dostaneme vás i na kopec.

Extrém pro pohodáře

Takovou pohodu můžete zažít i na kole

Velké zážitky a poznání

Není to zadarmo, ale stojí to zato.