Kalábrie na kole - Jižní Itálie - letecky do hotelu - 55+ minus

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

15 100,-

JIŽNÍ ITÁLIE NA KOLE - KALÁBRIE - 55+ minus

... cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí

... cykloturistika u moře i do kopců

... pohodovka na kole i na pláži

Kalendář na rok 2020 bude hotový do listopadu, kdy vypíšeme konkrétní termíny a ceny. Tuto akci většinou pořádáme na začátku června a pak v září. Záleží ovšem na charterových letech... Rádi si vás zapíšeme mezi zájemce a dáme vědět, jakmile bude jasno.

Nestyďte se, taky jsem nevěděl, kde je Kalábrie. Je to na nártu a chodidle italské boty a je tam hrozně pěkně. Tyrhénské moře by se dalo přirovnat místy ke Karibiku, místy ke Korsice, ale Kalábrie je hlavně sama sebou s nádherným pobřežím a klidným vnitrozemím. S typickou červenou cibulí, cibulovou marmeládou i cibulovou zmrzlinou, která je mimochodem hnusná :-). S všudypřítomnými krásně červenými feferonkami - na talíři i jako dekorace...

Při autobusových zájezdech na Sicílii jsme tuto oblast jenom projížděli a já jsem sliboval, že se sem někdy podíváme. Tentokrát to je v úplně jiných dimenzích =  obrácený EXTREM. Žádná dlouhá doprava, stavění stanů... Letecky jsme tam coby dup, hotel má hned 4 hvězdičky a polopenze je víc než hvězdná :-).

Na kolech si zajedeme do zapomenutých vesniček ve vnitrozemí - každá je samozřejmě na kopci. Čekají tam na vás rozjezdové etapy podél pobřeží do Pizza či Tropey, o kousek dál je to na na Capo Vaticano s majákem a úchvatnými skalními útesy a s pomocí vláčku se bez problémů podíváte i do Nicotery.

Komu by byla pevnina malá, může trajektem přeplout na Liparské ostrovy a navštívit ostrov Stromboli se stejnojmennou činnou sopkou. Taky se můžete krásně flákat u hotelového bazénu nebo na písečné pláži. Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům.

Cena zájezdu je dotována a vztahuje se na seniory nad 55 let. Každý druhý ale může být mladší! Nemluvě o tom, že většinou máme ve skupině nadbytek starších, takže ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Jižní Itálie - Kalábrie na kole - letecky do hotelu - 55+ minus - mapka

Program zájezdu

MOŽNÉ TRASY

1/  TREK či HORÁK i SILNIČKA - na rozježdění do Pizza a k jeskyni Piedigrotta - 32km - mapka (klikni) 

 2/  TREK či HORÁK -  kratší okruh na úžasnou pláž v Zambrone a vyhlídkovou silničkou zpět - 37km - mapka

 SILNIČKA -  31km - mapka 

 3/  TREK či HORÁK i SILNIČKA - půldenní pohodovka do kopečků nad Briaticem - 22km - mapka

 4/  TREK či HORÁK - ohruh do vnitrozemí do vesničky Zungri a jejího skalního městečka z prehistorických dob - 32km - mapka

 SILNIČKA -  31km - mapka

 5/  TREK či HORÁK  - do krásné Tropey a zpět s koupačkou a vyhlídkou - 43km - mapka

 SILNIČKA -  34km -  mapka

 6/   TREK či HORÁK -  vnitrozemím na výběžek Capo Vaticano a podél pobřeží nebo vláčkem zpět - 75km - mapka

 SILNIČKA -  67km - mapka

 7/  TREK či HORÁK i SILNIČKA  -  vnitrozemím až do Nicotery a libovolně i vlakem zpět - 62km - mapka

 8/   TREK či HORÁK -  přes Pizzo do Přírodní rezervace Serre a přes Vibo Valentia zpět - 56km - mapka

 SILNIČKA - 55km - mapka

 9/  TREK či HORÁK i SILNIČKA -   ještě kousek dál za Pizzo do kopců a kolem jezera - 70km - mapka

10/  TREK či HORÁK i SILNIČKA -  ještě kousek dál za Pizzo do kopců a do vesniček Francavilla Angitola a Filadelfia – 75km  - mapka                           11/  TREK či HORÁK - Hezký okruh po romantických vesničkách - 57km - mapka                  SILNIČKA -  Hezký okruh po romantických vesničkách  - 49 km - mapka                           12/  SILNIČKA -     Hodně dlouhé a do kopců - 109km - mapka

… a mnohom dalších

 

BALENÍ KOLA 

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.
Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo
b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.
d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.
e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.
f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.
g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.
h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.
ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.
i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.
 

Náročnost Lehká až střední. Záleží jak si naložíte... Zajímavá místa ve vnitrozemí jsou samozřejmě do kopečků, ale nic zabijáckého :-). Podél pobřeží jsou pak etapy rovinatější, ale také frekventovanější.

Program Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Pohodáři mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce... :-).

Kolo Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec! 

DOPRAVA KOL: Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) oběma směry je cca 2.500,-Kč.

PŮJČOVNA KOL: Máme dobré zkušenosti s místní půjčovnou www.bike-calabria.com - horská kola Scott za 80€/týden. Mají i pár silniček a e-kol nebo kvalitnější mtb KTM. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení.

Doprava Letecky Praha - Lamezia Terme - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole.

Odlet a přílet Přesný čas odletu a příletu sdělíme po oznámení od letecké společnosti.

Ubytování

- 6.-13.6., 19.-26.9. a 26.9.-3.10. ve 4**** hotelu Green Garden Club u městečka Briatico na pobřeží Tyrhenského moře. Pokoje jsou rozesety v příjemné zahradě v max 1-patrových budovách. 2-lůžkové pokoje s možností 1-2 přistýlek (sleva 500,-Kč), 1-lůžkový pokoj je za příplatek 2.500,-Kč.

VYBAVENÍ HOTELU: recepce, restaurace, bar, bazén, multifunkční hřiště... Wi-Fi v rámci recepce za poplatek. Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice.

VYBAVENÍ POKOJE: Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, klimatizací, TV, telefonem, miniledničkou, fénem, trezorem a balkonem či terasou.

PLÁŽ: Soukromá písčitá pláž se nachází jen přes silničku, tedy 100-300m od pokoje. Lehátka a slunečníky jsou poskytovány zdarma.

- 12.-19.9. ve 3*** hotelu Sciabache v Zambrone na pobřeží Tyrhenského moře (jen 5km od jarního hotelu). Ve středomořské zahradě s mnoha palmami a barevnými květinami najdete řadu nízkých domků, jejichž pokoje jsou prakticky zařízené. 2-lůžkové pokoje s možností 1-2 přistýlek (sleva 1.000,-Kč), 1-lůžkový pokoj je za příplatek 2.730,-Kč.

VYBAVENÍ HOTELU: recepce, restaurace, bar u bazénu, venkovní bazén s rozsáhlou hydromasážní částí (nutná koupací čepice), terasa s lehátky a slunečníky (zdarma), Wi-Fi ve společných prostorech (zdarma), amfiteátr, zahrada, malá ZOO, doprava do města Tropea, Pizzo a Capo Vaticano (na objednávku, za poplatek).

VYBAVENÍ POKOJE: balkon nebo terasa, minilednička, TV, koupelna s WC, fén, trezor (za poplatek), klimatizace, telefon

PLÁŽ: Soukromá bílá písečná pláž s menšími oblázky se nachází přibližně 300 metrů od rezidence. Hostům jsou k dispozici lehátka a slunečníky zdarma. Vstup do moře je prudší.

Změna hotelu vyhrazena.

Strava 7x bohatá hotelová polopenze v ceně - formou švédských stolů (sklenice vody a vína k večeři).

Cena obsahuje Letenku Praha – Lamezia Terme – Praha (včetně všech tax a poplatků), transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí. Mapové a informační materiály, zákonné pojištění CK pro případ úpadku a vedoucí zájezdu výhradně pro zákazníky CK EXTREM TOUR a 55PLUSMINUS.

Cena neobsahuje Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola cca 3.000,-Kč. Případná pobytová taxa dle informací na místě.

15 100,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)