Benátská laguna na lodi - BIENALE

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Když chceme poznat Benátky, město Marca Pola, vystavěné na vodě, nemůžeme tam přece přijet autem. Tak tam přijíždí každej trouba. Protože už máme letité zkušenosti s plavbou obytnými loďmi v Holandsku a Francii, rozhodli jsme se, že vám Benátky a okolí ukážeme trochu jinak a to od moře. V září 2011 jsme to vyzkoušeli a zjistili, že kola jsou spíše na obtíž. Je toho tolik k vidění v Benátkách i okolí a tak málo hezkých tras, že vás radši povozíme na lodi a zbytek si projdete pěšky. Kola si ale můžete za drobný příplatek vypůjčit v loděnice.

Benátská laguna o rozloze zhruba 50x12 km je a není souvislá vodní plocha. Členité břehy, mnoho opuštěných ostrůvků, plochy zeleného rákosí na mělčinách, dřevěné chatrče na kůlech, ostrovní kláštery a hřbitovy, malebné rybářské vesnice s přístavy na dlouhé kose oddělující lagunu od moře, nekonečné řady dřevěných kůlů vytyčujících plavební trasy...

To vše vytváří romantickou nepřehlednost. A jako perla uprostřed - Benátky, zázrak architektury a vodního stavitelství. Fantastičnost polohy, honosné paláce, kostely a mramorová nábřeží financované po staletí z výnosného námořního obchodu, ohromí dnes především ty, kteří do Benátek směřují po vodě. Naší stálou základnou vlastně bude celá Benátská laguna, kde postupně navštívíme rybářskou vesnici na ostrově BURANO, 10 km severně od Benátek. Klidnou atmosféru tu umocňují všudypřítomné krajky, které se zde ve všech podobách vyrábějí a prodávají. Dalším cílem bude ostrov MURANO, kde se od 1291 vyrábí Benátské sklo. Určitě zde navštívíme muzeum skla. Ať navštívíme městečka JESOLO, ALTINO, PORTEGRANDI, ST.ERASMO, PELLESTRINA, ST. PIETRO či ALBERONI, všude narazíme na historii tvořenou Římany i bohatými Benátčany. Když pomineme BENÁTKY jako tu největší bombu zájezdu, tak vás určitě nadchne přístavní městečko CHIOGGIA se svou úžasnou atmosférou. Nezapomeňte si vzít plavky, bude i koupačka. Kapitán si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Itálie - Benátská laguna na lodi - mapka

Program zájezdu

 

Doprava

Minibusem. Doporučujeme tašky nebo batohy, kufry nejsou vhodné.

Ubytování

7x ve 2-lůžkových kajutách. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně.

VYBAVENÍ LODI: Na lodi jsou 4 dvojlůžkové kajuty 3x sprcha, 3x WC a 4 x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné a malé. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Strava

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně přivezená z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč.

Odjezd

1.6.2024 (sobota) ve 04,00 z Brna dle určení a přání skupiny.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Brno – Vídeň dle dohody. V případě obsazení všech 8 míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Příjezd

8.6.2024 (sobota) ve velmi nočních hodinách tamtéž. 

Případně můžeme vymyslet ještě nějaký krátkodobý program cestou zpět. Pak by byl příjezd 9.6.2024 v brzkých ranních hodinách 

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, polopenze, povlečení, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena neobsahuje

Obědy, cestovní pojištění se stornem, které vám ale za 630kč/osobu rádi zařídíme, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi.

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.