Azurové pobřeží a Horní Provence na kole

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Tuto parádní akci rok 2018 sice neplánujeme, ale pokud ale máte partu zájemců, rádi se pokusíme ji vtěsnat do kalendáře. Pro 10-16 osob vám připravíme tuto akci na míru.

FRANCIE NA KOLE - AZUROVÉ POBŘEŽÍ A HORNÍ PROVENCE

... aktivní dovolená se sklenkou velmi dobrého růžového

... cykloturistika z pustiny do civilizace a naopak

... cyklozájezd za parádní přírodou

Věhlasné a honosné Azurové pobřeží nejsou jen kasina, pláže a luxusní hotely. Je to hlavně nádherná příroda dalšího koutu jižní Francie, který vám nabízíme k projetí a poznání na kole. Tento zájezd patří díky kopcům mezi náročnější, ale zvládnutelné akce. Hned ze začátku vás zahltíme nezapomenutelnými pohledy na největší evropský KAŇON VERDON z obou jeho břehů, poté se přes malebné vesničky Horní Provence přesuneme k moři, kde do červena zbarvený horský masiv l‘ESTEREL nabízí nepřeberné množství okruhů, ale ani silnička vinoucí se po pobřeží vás v žádném případě nezklame.

Rušnou oblast kolem Cannes a Nice objedeme busem a na kola nasedneme až v dalším nádherném kaňonu podél říčky VESUBIE. Odtud se spustíme k turistickému lákadlu NICE, v jehož okolí strávíme dva závěrečné dny v přilehlých kopcích a vesničkách, kde se zastavil čas a my si vychutnáme atmosféru zapomenutých časů v kavárnách a hospůdkách. Samozřejmě neopomineme ani MONTE CARLO, MONACO a samotné NICE.

Cyklistické etapy měří od 50 do 80 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžeš uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Francie - Azurové pobřeží a Horní Provence na kole - mapka

Program zájezdu

Po otevření „MAPKA“ klikni na symbol cyklisty

1. den: V 17,00 odjezd z Prahy přes Plzeň, Němeco a Itálii do Francie.

2. den: Podle času cyklo-etapa na rozježdění nebo dojezd busem až do kempu před VERDONSKÝM KAŇONEM. (0 – 58 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
3. den: Na kole podél VERDONSKÉHO KAŇONU po severním okraji - POINT SUBLIME, městečko MOUTIERS ST. MARIE, jezero ST. CROIX. (74 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
4. den: Etapa po jižní straně kaňonu – D19, městečka COMPS, BERGEMON a CALLAS a hlavně množství parádních výhledů. (72km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
5. den: Na kole až k moři do ST. RAPHAEL a FREJUS. Variant je několik, ale neměli byste minout městečka Fayance a Bagnols. Koupání v moři 300m od kempu ve Frejus. (50 – 80km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)  
6. den: Nádherný  okruh pohořím L‘ESTEREL prohlídka CANNES či ST. TROPEZ. (65km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
7. den: Okruh za policajty ze St.TROPEZ, zpočátku podél vody a pak trochu do kopečků zpátky domŮ FREJUS.   (87 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
8. den: Přejezd busem nad NICE ke KAŇONU VESUBIE (Pont Durandy), etapa dle výběru podél KAŇOU VESUBIE a zpět směr NICE do kempu v PEILLON. (75 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
9. den: Přes kouzelné městečko PEILLE do MONTE CARLA a MONACA – prohlídka, podél pobřeží do NICE – prohlídka + koupání. Přecpané a chaotické Monte Carlo se dá objet přes Eze. Večer nakládání kol a odjezd směr Praha. (50-60 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
10. den: Kolem poledne příjezd do Prahy.

 

Náročnost

Tato akce patří ke středně náročným. I když budete často stoupat, ani si toho nevšimnete, neboť bude neustále na co koukat.

Kolo:  Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Poznámka

Vzhledem ke spíše přírodní náplni zájezdu neutratíte téměř nic za vstupné. Další náklady záleží na vašem apetitu a peněžence. Pro nedočkavce doporučujeme mapu Michelin č. 334 a 341. Ostatní samozřejmě dostanou na zájezdu barevné kopie pro jednotlivé dny.

Doprava

Busem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v kempech pod vlastním stanem.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo a víno je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: V 17,00 odjezd z Prahy přes Plzeň, Němeco a Itálii do Francie.
2. den: Podle času cyklo-etapa na rozježdění nebo dojezd busem až do kempu před VERDONSKÝM KAŇONEM. (0 – 58 km)
3. den: Na kole podél VERDONSKÉHO KAŇONU po severním okraji - POINT SUBLIME, městečko MOUTIERS ST. MARIE, jezero ST. CROIX. (74 km)
4. den: Etapa po jižní straně kaňonu – D19, městečka COMPS, BERGEMON a CALLAS a hlavně množství parádních výhledů. (72km)
5. den: Na kole až k moři do ST. RAPHAEL a FREJUS. Variant je několik, ale neměli byste minout městečka Fayance a Bagnols. Koupání v moři 300m od kempu ve Frejus. (50 – 80km)
6. den: Nádherný  okruh pohořím L‘ESTEREL prohlídka CANNES či ST. TROPEZ. (65km)
7. den: Okruh za policajty ze St.TROPEZ, zpočátku podél vody a pak trochu do kopečků zpátky domŮ FREJUS.   (87 km)
8. den: Přejezd busem nad NICE ke KAŇONU VESUBIE (Pont Durandy), etapa dle výběru podél KAŇOU VESUBIE a zpět směr NICE do kempu v PEILLON. (75 km) 
9. den: Přes kouzelné městečko PEILLE do MONTE CARLA a MONACA – prohlídka, podél pobřeží do NICE – prohlídka + koupání. Přecpané a chaotické Monte Carlo se dá objet přes Eze. Večer nakládání kol a odjezd směr Praha. (50-60 km) 
10. den: Kolem poledne příjezd do Prahy.

Odjezd

pátek v 17,00 od stanice metra B - RADLICKÁ (ulice Kutvirtova). Nakládání kol od 16,00.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha - Plzeň - Rozvadov  dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

neděle kolem poledne tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v kempu, pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění CK proti krachu, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály, vedoucí zájezdu a tradiční extremtourácké grilování. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena neobsahuje

Strava, víno a žetony v kasinu.

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)