Azurové pobřeží a Horní Provence na kole

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Tuto parádní akci rok 2018 sice neplánujeme, ale pokud ale máte partu zájemců, rádi se pokusíme ji vtěsnat do kalendáře. Pro 10-16 osob vám připravíme tuto akci na míru.

FRANCIE NA KOLE - AZUROVÉ POBŘEŽÍ A HORNÍ PROVENCE

... aktivní dovolená se sklenkou velmi dobrého růžového

... cykloturistika z pustiny do civilizace a naopak

... cyklozájezd za parádní přírodou

Věhlasné a honosné Azurové pobřeží nejsou jen kasina, pláže a luxusní hotely. Je to hlavně nádherná příroda dalšího koutu jižní Francie, který vám nabízíme k projetí a poznání na kole. Tento zájezd patří díky kopcům mezi náročnější, ale zvládnutelné akce. Hned ze začátku vás zahltíme nezapomenutelnými pohledy na největší evropský KAŇON VERDON z obou jeho břehů, poté se přes malebné vesničky Horní Provence přesuneme k moři, kde do červena zbarvený horský masiv l‘ESTEREL nabízí nepřeberné množství okruhů, ale ani silnička vinoucí se po pobřeží vás v žádném případě nezklame.

Rušnou oblast kolem Cannes a Nice objedeme busem a na kola nasedneme až v dalším nádherném kaňonu podél říčky VESUBIE. Odtud se spustíme k turistickému lákadlu NICE, v jehož okolí strávíme dva závěrečné dny v přilehlých kopcích a vesničkách, kde se zastavil čas a my si vychutnáme atmosféru zapomenutých časů v kavárnách a hospůdkách. Samozřejmě neopomineme ani MONTE CARLO, MONACO a samotné NICE.

Cyklistické etapy měří od 50 do 80 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžeš uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Francie - Azurové pobřeží a Horní Provence na kole - mapka

Program zájezdu

Po otevření „MAPKA“ klikni na symbol cyklisty

1. den: V 17,00 odjezd z Prahy přes Plzeň, Němeco a Itálii do Francie.

2. den: Podle času cyklo-etapa na rozježdění nebo dojezd busem až do kempu před VERDONSKÝM KAŇONEM. (0 – 58 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
3. den: Na kole podél VERDONSKÉHO KAŇONU po severním okraji - POINT SUBLIME, městečko MOUTIERS ST. MARIE, jezero ST. CROIX. (74 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
4. den: Etapa po jižní straně kaňonu – D19, městečka COMPS, BERGEMON a CALLAS a hlavně množství parádních výhledů. (72km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
5. den: Na kole až k moři do ST. RAPHAEL a FREJUS. Variant je několik, ale neměli byste minout městečka Fayance a Bagnols. Koupání v moři 300m od kempu ve Frejus. (50 – 80km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)  
6. den: Nádherný  okruh pohořím L‘ESTEREL prohlídka CANNES či ST. TROPEZ. (65km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
7. den: Okruh za policajty ze St.TROPEZ, zpočátku podél vody a pak trochu do kopečků zpátky domŮ FREJUS.   (87 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
8. den: Přejezd busem nad NICE ke KAŇONU VESUBIE (Pont Durandy), etapa dle výběru podél KAŇOU VESUBIE a zpět směr NICE do kempu v PEILLON. (75 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
9. den: Přes kouzelné městečko PEILLE do MONTE CARLA a MONACA – prohlídka, podél pobřeží do NICE – prohlídka + koupání. Přecpané a chaotické Monte Carlo se dá objet přes Eze. Večer nakládání kol a odjezd směr Praha. (50-60 km)   MAPKA - (Ctrl+klikni)
10. den: Kolem poledne příjezd do Prahy.

 

Náročnost

Tato akce patří ke středně náročným. I když budete často stoupat, ani si toho nevšimnete, neboť bude neustále na co koukat.

Kolo:  Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Poznámka

Vzhledem ke spíše přírodní náplni zájezdu neutratíte téměř nic za vstupné. Další náklady záleží na vašem apetitu a peněžence. Pro nedočkavce doporučujeme mapu Michelin č. 334 a 341. Ostatní samozřejmě dostanou na zájezdu barevné kopie pro jednotlivé dny.

Doprava

Busem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v kempech pod vlastním stanem.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo a víno je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: V 17,00 odjezd z Prahy přes Plzeň, Němeco a Itálii do Francie.
2. den: Podle času cyklo-etapa na rozježdění nebo dojezd busem až do kempu před VERDONSKÝM KAŇONEM. (0 – 58 km)
3. den: Na kole podél VERDONSKÉHO KAŇONU po severním okraji - POINT SUBLIME, městečko MOUTIERS ST. MARIE, jezero ST. CROIX. (74 km)
4. den: Etapa po jižní straně kaňonu – D19, městečka COMPS, BERGEMON a CALLAS a hlavně množství parádních výhledů. (72km)
5. den: Na kole až k moři do ST. RAPHAEL a FREJUS. Variant je několik, ale neměli byste minout městečka Fayance a Bagnols. Koupání v moři 300m od kempu ve Frejus. (50 – 80km)
6. den: Nádherný  okruh pohořím L‘ESTEREL prohlídka CANNES či ST. TROPEZ. (65km)
7. den: Okruh za policajty ze St.TROPEZ, zpočátku podél vody a pak trochu do kopečků zpátky domŮ FREJUS.   (87 km)
8. den: Přejezd busem nad NICE ke KAŇONU VESUBIE (Pont Durandy), etapa dle výběru podél KAŇOU VESUBIE a zpět směr NICE do kempu v PEILLON. (75 km) 
9. den: Přes kouzelné městečko PEILLE do MONTE CARLA a MONACA – prohlídka, podél pobřeží do NICE – prohlídka + koupání. Přecpané a chaotické Monte Carlo se dá objet přes Eze. Večer nakládání kol a odjezd směr Praha. (50-60 km) 
10. den: Kolem poledne příjezd do Prahy.

Odjezd

pátek v 17,00 od stanice metra B - RADLICKÁ (ulice Kutvirtova). Nakládání kol od 16,00.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha - Plzeň - Rozvadov  dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

neděle kolem poledne tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v kempu, pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění CK proti krachu, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály, vedoucí zájezdu a tradiční extremtourácké grilování. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena neobsahuje

Strava, víno a žetony v kasinu.

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.