Slovinsko na kole

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

SLOVINSKO NA KOLE

... aktivní dovolená

... cykloturistika

... cyklo zájezd za parádní přírodou a jeskyněmi obzvlášť

Pro rok 2021 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

To, že se Slovinsko nachází ve střední Evropě, má přístup ke Středozemnímu moři a na podstatné části jeho severních hranic se nachází Alpy - jmenovitě Julské Alpy, Savinjské Alpy, Karavanky a Pohorje - samozřejmě víte. Ne každý ale ví, že je to skutečně nádherná země a zvláště jeho jihozápadní část svými krásami vévodí. Budete se moci kochat nádhernými řekami, roklinami a jeskyněmi, rozkládajícími se mezi Středozemním mořem a Lublaní. O pěkném koupání v Bledském i Bohinjském jezeře se ani nemusíme rozepisovat. Najdeme si chvilku k návštěvě hlavního města Lublaně, kde mmj. najdeme rozsáhlé oblasti navržené známým slovinským architektem Jožem Plečnikem, který působil i v Praze.

Velmi důležitou součástí našeho zájezdu jsou samozřejmě jeskyně Slovinského krasu. Nesmíte vynechat jedny z nejkrásnějších jeskyní Evropy - Škocjanské a Postojnské jeskyně.

Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus veze všechny věci - jezdí se nalehko – a při přejezdových etapách je v poledne nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Slovinsko na kole - mapka

Program zájezdu

1. den: Večerní odjezd z Prahy

2. den: Ranní příjezd do kempu v Bledu. KOLO: do údolí Radovny a k soutěsce Vintgar. Večerní a odpolední individuální prohlídka Bledu.

3. den: KOLO: kolem Sávy Dolinky do oblasti Bohinjského jezera. Celkem max 70km, dle zvolení trasy. Kemp v Bohinjské Bistrici,

4. den: KOLO: Okružní etapa v okolí Bohinjskeho jezera, dojezd k jednomu z nejhezčích vodopádů Slovinska – Savica (cca 20 min pěšky), možnost výjezdu lanovkou na vyhlídkový kopec Vogel.  45 km.

5. den: BUS: Přejezdový den – busem do Ljublany, prohlídka a poté do Postojny - po prohlídce krásné jeskyně - do blízkého kempu v Pivka Jama, kde se nachází další zajímavá jeskyně.

6. den: KOLO: Centrálním Krasem přes Predjamski Grad do Škoflje, poté prohlídka nedalekých Škocjanských jeskyní (Unesco), nocleh v kempu v Škoflje. 55km.

7. den: KOLO: Přes Lipicu (světoznámý hřebčín) do Ozeljanu. Přes vinice Vipavské kotliny, stará města Sežana, Branik a zejména Štanjel. Možná dopomoc busu. Kemp v Ozeljan.  62km.

8. den: KOLO: Přes vrchovinu Trnovského Gozdu kolem hradu Kromberk do údolí Soči. Dále údolím Julských Alp po Napoleonově cestě do horského střediska Bovec.  82km.

9. den: KOLO: Výjezd na nejvyšší silniční sedlo Slovinska - Vršič. Bude zajištěn podpůrný bus. Kdo vyjede, toho čeká krásný sjezd do 

10. den: KOLO: Příjezd do Čech v ranních hodinách.
 

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Náročnost

Lehčí, maximálně střední – záleží na výběru trasy i větru. Lehce zvlněný terén a libovolné okružní etapy napovídají, že akci zvládne každý, kdo má chuť se na kole svézt. Trochu náročnější bude jen poslední stoupání na sedlo Vršič, které se ale dá absolvovat busem.

Doprava

Mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v kempu pod vlastním stanem.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Večerní odjezd z Prahy

2. den: Ranní příjezd do kempu v Bledu, ubytování. KOLO: do údolí Radovny a k soutěsce Vintgar (celkem max 50, většinou rovina). Večerní a odpolední individuální prohlídka Bledu (hrad, poutní kostel na ostrově, promenáda...).

3. den: KOLO: kolem Sávy Dolinky do oblasti Bohinjského jezera. Celkem max 70km, dle zvolení trasy, taktéž možnost volby kopců. Kemp v Bohinjské Bistrici,

4. den: KOLO: Okružní etapa v okolí Bohinjskeho jezera, dojezd k jednomu z nejhezčích vodopádů Slovinska – Savica (cca 20 min pěšky), možnost výjezdu lanovkou na vyhlídkový kopec Vogel. Celkem 45 placatých km.

5. den: BUS: Přejezdový den – busem do Ljublany, prohlídka a poté do Postojny - po prohlídce krásné jeskyně - do blízkého kempu v Pivka Jama, kde se nachází další zajímavá jeskyně. Případná projížďka na kole okolím Pivky po dojezdu do kempu.

6. den: KOLO: Centrálním Krasem přes Predjamski Grad do Škoflje, poté prohlídka nedalekých Škocjanských jeskyní (Unesco), nocleh v kempu v Škoflje. Zvlněný terén vám nabídne 55km.

7. den: KOLO: Přes Lipicu (světoznámý hřebčín) do Ozeljanu. Přes vinice Vipavské kotliny, stará města Sežana, Branik a zejména Štanjel. Možná dopomoc busu. Kemp v Ozeljan s možností nákupu domácí pálenky a vína. Zvlněná krajina nabídne hezkých 62km.

8. den: KOLO: Přes vrchovinu Trnovského Gozdu kolem hradu Kromberk do údolí Soči. Dále nejkrásnějším údolím Julských Alp po Napoleonově cestě do horského střediska Bovec. Dlouhých, ale krásných 82km.

9. den: KOLO: Výjezd na nejvyšší silniční sedlo Slovinska - Vršič. Bude zajištěn podpůrný bus. Kdo vyjede, toho čeká krásný sjezd do Krajnske Gory. Přebalení a naložení kol. Večerní odjezd domů.

10. den: KOLO: Příjezd do Čech v ranních hodinách.

Odjezd

v pátek ve 23,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 22,15

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha, České Budějovice dle dohody. Svoz z různých částí Česka rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

v neděli v odpoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh ve stanu, 1x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystr na pitnou vodu.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy, vinárny

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.