Slovinsko (a trochu Chorvatska) na kole

  • moře i hory
  • jeskyně a řeky
  • Jadran i Alpy
  • Slovinský kras, Soča
  • historický Kabarit
  • Lipicáni...
  • středomořská kuchyně
  • burek, žganci...

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

SLOVINSKO (a trochu CHORVATSKO) NA KOLE

... aktivní dovolená s polopenzí

... cykloturistika z postýlky

... cyklo zájezd za parádní přírodou a jeskyněmi obzvlášť

To, že se Slovinsko nachází ve střední Evropě, má přístup ke Středozemnímu moři a na podstatné části jeho severních hranic se nachází Alpy - jmenovitě Julské Alpy, Savinjské Alpy, Karavanky a Pohorje - samozřejmě víte. Ne každý ale ví, že je to skutečně nádherná země a zvláště jeho jihozápadní část svými krásami vévodí. Budete se moci kochat nádhernými řekami, roklinami a jeskyněmi, rozkládajícími se mezi Středozemním mořem a Lublaní. Velmi důležitou součástí našeho zájezdu jsou samozřejmě jeskyně Slovinského krasu. Nesmíte vynechat jedny z nejkrásnějších jeskyní Evropy - Škocjanské a Postojnské jeskyně. Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus veze všechny věci - jezdí se nalehko.  Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1. den: Noční odjezd z Prahy na Rakosko - Slovinské pomezí, poblíž Tarvisia. (mapka - klikni)

2. den: Ráno vyložení kol u italské UGOVIZZA a odtud KOLO:  do ubytování v historickém KABARITu (62 km).  (mapka - klikni)

3. den: KOLO: podél divoké raftové řeky SOČA do hezkého městečka NOVA GORICA. Ubytování na krásné místě mimo město. (52 km)   (mapka)

4. den: KOLO: Krásnou údolní krajinou k "jeskynnímu" městečku POSTOJNA, v jehož blízkosti strávíme 2 noci. Cestou nutno také navštívit PREDJAMSKÝ GRAD. Přijedeme do oblasti nejznámějších slovinských jeskyní. (69 km)   (mapka)

5. den: KOLO: Okružní etepa – kolem pohoří JAVORNIKI. Určitě si nechat čas na prohlídku jeskyní  poblíž našeho kempu v Pivka Jama. (58 km)   (mapka)

6. den: KOLO: Centrálním Krasem přes hřebčín Lipicánů do MATAVUN, kde na nás čeká prohlídka nedalekých Škocjanských jeskyní (Unesco). Odtud se přepravíme busem k moři do CHORVATSKA. (KOLO 55km).  (mapka)

7. den: KOLO: Okružní severní etapa s mnoha možnostmi koupání v JADRANu. (55 km)    (mapka)

8. den: KOLO: Okružní jižní etapa s mnoha možnostmi koupání v JADRANu. (55 km)    (mapka)

9. den: KOLO: Dopolední poflakování se u moře a kolem poledne odjezd do ČECH. Příjezd do PRAHY v pozdních večerních až nočních hodinách.

 

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Náročnost

Lehčí, maximálně střední – záleží na výběru trasy i větru. Lehce zvlněný terén a libovolné okružní etapy napovídají, že akci zvládne každý, kdo má chuť se na kole svézt. Délka etap je přiměřená eventuelnímu koupání či návštěvě jeskyní.

Doprava

Mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v  postelích v penzionech, hotelu či chatkách v kempu.

Strava

Extremtourácká polopenze (nikdo na našich zájezdech ještě nezhubnul). Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Noční odjezd z Prahy na Rakosko - Slovinské pomezí, poblíž Tarvisia.

2. den: Ráno vyložení kol u italské UGOVIZZA a odtud KOLO:  do ubytování v historickém KABARITu (62 km).  

3. den: KOLO: podél divoké raftové řeky SOČA do hezkého městečka NOVA GORICA. Ubytování na krásné místě mimo město. (52 km)

4. den: KOLO: Krásnou údolní krajinou k "jeskynnímu" městečku POSTOJNA, v jehož blízkosti strávíme 2 noci. Cestou nutno také navštívit PREDJAMSKÝ GRAD. Přijedeme do oblasti nejznámějších slovinských jeskyní. (69 km)

5. den: KOLO: Okružní etepa – kolem pohoří JAVORNIKI. Určitě si nechat čas na prohlídku jeskyní poblíž našeho kempu v Pivka Jama. (58 km)

6. den: KOLO: Po návštěvě hřebčína v LIPICI centrálním Krasem do MATAVUN, kde na nás čeká prohlídka nedalekých Škocjanských jeskyní (Unesco). Odtud se přepravíme busem k moři do CHORVATSKA. (KOLO 55km).

7. den: KOLO: Okružní severní etapa s mnoha možnostmi koupání v JADRANu. (55 km) 

8. den: KOLO: Okružní jižní etapa s mnoha možnostmi koupání v JADRANu. (55 km) 

9. den: KOLO: Dopolední poflakování se u moře a kolem poledne odjezd do ČECH. Příjezd do PRAHY v pozdních večerních hodinách.

Odjezd

19.8.2023  (sobota) ve 23,00 v noci z Prahy od stanice metra B – ČERNÝ MOST Nakládání kol od 22,15

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha, České Budějovice dle dohody. Návrat ale přes Brno.

Příjezd

27.8.2023  (neděle) v pozdních večerních až nočních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v posteli, polopenze, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. 

Cena neobsahuje

Vstupy, vinárny a cestovní pojištění (590,-Kč/os.), které vám rádi zařídíme.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.