Rakouská jezera na kole - Salcbursko

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

RAKOUSKÁ JEZERA NA KOLE

... aktivní dovolená v nádherné přírodě

... cykloturistika z postele a s večeřemi

... cyklozájezd pro pohodáře i MTB šílence

Po několika povedených akcích v nádherné oblasti rakouských jezer, kde najdete tu pravou odpočinkovou pohodu, vám pro změnu nabízíme to samé! Letos budeme opět po troše únavy z kol uléhat do postýlek! To znamená pohodový pobyt na břehu jezera MONDSEE a libovolné možnosti výletů do okolí. Na své si přitom přijdou jak silničáři, tak milovníci terénu a horských kol.

Z poklidného noclehu můžete každodenně vyjíždět po značených cyklostezkách a pohodových silničkách do nádherné krajiny plné romantických jezer. Čekají vás malebné pohledy na jezera Fuschlsee, Wolfgangsee, Mondsee, Attersee, Traunsee a Hallstättersee. U posledně jmenovaného stojí za návštěvu krásné historické městečko Hallstatt. Nedaleko Mondsee je i lázeňské město Bad Ischl s cukrárnami, kavárnami a nezbytnou promenádou. A nad Unterachem se tyčí vrchol Schafbergu v jehož okolí se najde i několik pěkných pěších turistických tras.

Ne každý Rakušan je zarputilý odpůrce Temelína a domácky přátelskou atmosféru budete potkávat na každém kroku či šlápnutí do pedálů. Oblast Salzkammergut, Attergau a Tennengau patří mezi rakouskou cykloturistickou klasiku.

Hvězdicové etapy z jednoho místa dávají možnost volby najetých kilometrů, takže tento zájezd je vhodný i pro méně pilné cyklisty a rodinky. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Doporučené a vše obsahující etapy měří 40-80 kilometrů. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Rakouská jezera na kole - Solnohradsko - mapka

Program zájezdu

Návrhy tras

KOLEM  MONDSEE   25 KM  MAPKA - (zde klikni)

 

KOLEM  MONDSEE   A  IRRSEE (ZELLERSEE)  48 KM   MAPKA - (zde klikni)

 

KOLEM  MONDSEE   A  FUSCHLSEE  63 KM MAPKA - (zde klikni)

 

KOLEM  WOLFGANGSEE  47 KM   MAPKA - (zde klikni) 

 

KOLEM  ATTERSEE   55 KM   MAPKA - (zde klikni)

 

K  TRAUNSEE  A  KOLEM  ATTERSEE  107 KM   MAPKA - (zde klikni) 

 

K  TRAUNSEE  A ZPĚT   78 KM   MAPKA - (zde klikni)

 

WOLFGANGSEE,  BAD ISCHL  A  ZPĚT  67 KM   MAPKA - (zde klikni)


IRRSEE, WALLERSEE, MONDSEE  78 KM   MAPKA - (zde klikni)


MONDSEE – HALLSTATT    48 KM  MAPKA - (zde klikni)


MONDSEE – HALLSTATT  A  ZPĚT   105 KM   MAPKA - (zde klikni)

 

Náročnost

Tak tady si vybere úplně každý… Rovinaté etapy podél břehů jezer, ale i náročná stoupání v terénu i po asfaltu. Kolik si naplánujete kilometrů je jen na vás a kolik jich ujedete, jen na vašem orientačním smyslu. 

Hornatý terén v okolí s sebou kromě krásných výhledů nese i nebezpečí rychlých změn počasí. Připravte si varianty oblečení i na chladnější a případně i deštivější dny.

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, pro ortodoxní bajkery je v okolí množství značených cest v terénu. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

4x v posteli v penzionu (2lůžkové pokoje či apartmány).

Strava

Na pokojích jsou kuchyňky, kde si můžete udělat snídaně z vlastních zásob. Večeře jsou v ceně. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Odjezd

Vždy středa v 7,00 ráno z Prahy od stanice metra B-Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 6,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha - České Budějovice - Dolní Dvořiště dle dohody.

Příjezd

Vždy neděle v pozdních nočních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 4x nocleh v penzionu, 4x večeře, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, zapůjčení map a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Snídaně, vstupy a vinárny. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu, které vám rádi zařídíme za 404,-Kš/os.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.