Portugalsko na kole - letecky a do postýlky

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

PORTUGALSKO NA KOLE

- aktivní dovolená a ještě letecky

- velmi atraktivní cykloturistika

- cyklozájezd k oceánu i trochu do kopečků

Co takhle si prodloužit léto a vydat se s námi za sluníčkem jak nejdál to na západ půjde? Portugalsko, to je to pravé pro letošní podzim! Sklenička portského, vinice na svazích říčních údolí, historická města, živoucí přístavy i zapomenuté horské vesničky, Atlantik a nekonečné liduprázdné pláže…

Ale ta dálka! Zničit vás několikadenním přejezdem Evropy nehodláme, takže hezky pohodlně poletíte a to do Porta a zpátky z Lisabonu. Kromě jižního pobřeží s množstvím flákacích letovisek tak uvidíme vše, co stojí za to.

Nepřijdete ani o výhodu doprovodného vozidla neb kola přiveze mikrobus s cyklovlekem, který nás bude provázet celý pobyt. Na vlastní oči se přesvědčíme, zda platí rčení o portugalských nejzajímavějších městech: „Coimbra studuje, Braga se modlí a Porto pracuje.“

Naše putování začneme v severní části Portugalska a postupně budeme na kolech pomalinku směřovat k jihu. Jistě vás zaujme první hlavní město Portugalského království – Guimares i město kostelů Braga. Etapy jsou tu trochu kopcovité, ale za tu romantiku to stojí. Všechny vás pak okouzlí údolí řeky Douro lemované vinicemi a sklípky portského vína. Samotné Porto je živoucí přístav a rušné místo odkud se vydáme za pohodou a klidem na pobřeží kolem Aveira.

Atlantik sice není z nejteplejších, ale to by bylo, abyste se nevykoupali! Jen kousek ve vnitrozemí nás uvítá univerzitní Coimbra, odkud se opět vrátíme k pobřeží Atlantiku. Zde na nás čeká nevýznačnější poutní místo – Fatima a další nádherné církevní stavby.

A na závěr si necháme individuelní prohlídku hlavního města Lisabonu.

Cyklistické etapy měří většinou od 40 do 90km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1. den: Odlet z PRAHY do PORTA a přesun busem do GUIMARAES. Ještě zbyde čas na prohlídku krásného historického centra města a samozřejmě na nezbytnou sklenku Vino Verde.

2. den: KOLO –  okružní etapa přes  církevní centrum Portugalska – BRAGA, keltskou osadu Citania de Briteiros, poutní místa Bom Jesus, Santuário de Sameiro, Tibaes. 40-70km, nastoupáno 860m (mapka – klikni)

3. den: KOLO – etapa k údolí řeky Douro kolem vinic a sklípků portského vína k Atlantiku63-90km, nastoupáno 860m (mapka)

4. den: KOLO (možno i pěšky) – okruh do PORTA – prohlídka historického města, živoucího přístavu a návštěva vinných sklípků. Koho města neberou, může si užít dne na pláži nebo se projet v okolí. 0-30-99km

5. den: KOLO – etapa podél pobřeží k příjemnému letovisku AVEIRO. Cestou nespočet možností koupání na liduprázdných plážích… 80-90km, nastoupáno 140m (mapka)

6. den: Ráno busem do univerzitního, kdysi historického hlavnío města COIMBRA. KOLO - k Atlantiku do přístavu Figueira da Foz. Cestou byste neměli minout krásné antické památky CONÍMBRIGA. 52km, nastoupáno 650m (mapka)

7. den: KOLO - zvlněná etapa podél pobřeží dále na jih do rybářského a dne i turistického městečka NAZARÉ. Na večeři zájemce odvezem na promenádu k přímořským restauracím. 72km, nastoupáno 400m (mapka)

8. den: KOLO - okružní etapa k nádhetným církevním stavbám v městech BATALHA a ALCOBACA. 59km, nastoupáno 420m (mapka). Možné prodloužení k nejvýznačnějšímu pozutnímu místu - FATIMA. 86km, nastoupáno 780m (mapka)

9. den: KOLO - poslední pobřežní etapa do kempu na poloostrově PENICHE. 61km, nastoupáno 480m (mapka). Večer nakládání kol.

10. den: Ranní odvoz do hotelu v centru LISABONU (cca 1,5 hodiny jízdy). Prohlídka hlavního města Portugalska - bez kol.

11. den: Ráno doprava na letiště a odlet do Prahy. Letiště je cca 6km od hotelu.

KOLO – etapa údolími řek Tamega a Douro kolem vinic a sklípků portského vína k Atlantiku – až do hotelu v centru PORTA.     63-90km   (mapka – klikni)

 

Náročnost Střední až lehká. Etapy jsou někdy delší, ale nejsou moc kopcovité.  A hlavně se neunavíte cestou do Portugalska, letecky to je fakt pohodlnější.

Doprava Letecky Praha – Porto a Lisabon – Praha. Kola po souši minibusem se speciálním cyklistickým vlekem, který nám bude k dispozici po celou dobu zájezdu jako doprovodné vozidlo. Kolo a bagáž je třeba dodat cca 4 dny před odletem - včas upřesníme. Stejně tak nazpět bude vše k vyzvednutí 3-4 dny po příletu.

Ubytování 7x v bungalovu, 2x v romantickém hostelu a 1x v hotelu.. Bungalovy jsou s 2-3 pokoji pro 4-6 osoby s vybavenou kuchyňkou. Sprcha a WC jsou samozřejmostí. V hostelu jsou dvoulůžkové pokoje.

Strava Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu jsou vybavené kuchyňky, v hostelu je společná kuchyň opět vybavená základním nádobím a vším potřebným. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. 

Program

1. den: Odlet z PRAHY do PORTA a přesun busem do GUIMARAES. Ještě zbyde čas na prohlídku krásného historického centra města a samozřejmě na nezbytnou sklenku Vino Verde.

2. den: KOLO –  okružní etapa přes  církevní centrum Portugalska – BRAGA, keltskou osadu Citania de Briteiros, poutní místa Bom Jesus, Santuário de Sameiro, Tibaes. 40-70km, nastoupáno 860m

3. den: KOLO – etapa k údolí řeky Douro kolem vinic a sklípků portského vína k Atlantiku63-90km, nastoupáno 860m

4. den: KOLO (možno i pěšky) – okruh do PORTA – prohlídka historického města, živoucího přístavu a návštěva vinných sklípků. Koho města neberou, může si užít dne na pláži nebo se projet v okolí. 0-30-99km

5. den: KOLO – etapa podél pobřeží k příjemnému letovisku AVEIRO. Cestou nespočet možností koupání na liduprázdných plážích… 80-90km, nastoupáno 140m

6. den: Ráno busem do univerzitního, kdysi historického hlavnío města COIMBRA. KOLO - k Atlantiku do přístavu Figueira da Foz. Cestou byste neměli minout krásné antické památky CONÍMBRIGA. 52km, nastoupáno 650m

7. den: KOLO - zvlněná etapa podél pobřeží dále na jih do rybářského a dne i turistického městečka NAZARÉ. Na večeři zájemce odvezem na promenádu k přímořským restauracím. 72km, nastoupáno 400m 

8. den: KOLO - okružní etapa k nádhetným církevním stavbám v městech BATALHA ALCOBACA. 59km, nastoupáno 420m. Možné prodloužení k nejvýznačnějšímu pozutnímu místu - FATIMA. 86km, nastoupáno 780m 

9. den: KOLO - poslední pobřežní etapa do kempu na poloostrově PENICHE. 61km, nastoupáno 480m. Večer nakládání kol.

10. den: Ranní odvoz do hotelu v centru LISABONU (cca 1,5 hodiny jízdy). Prohlídka hlavního města Portugalska - bez kol.

11. den: Ráno doprava na letiště a odlet do Prahy. Letiště je cca 6km od hotelu.

V ceně je Letenka i s letištními taxami a palivovým příplatkem v hodnotě do 7.000,-Kč, doprava kol a doprovodné vozidlo na místě, 10x nocleh v posteli, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

V ceně není  Strava, vstupy, portské a úklid bungalovů. Cestovní pojištění, které vám ale rádi zařídíme vč. poj. storna za 670,-Kč/os.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.