Portugalsko na kole - letecky a do postýlky

  • pobřeží Atlantiku
  • od Porta po Lisabon
  • vinice a portské
  • duny a cyklostezky
  • Batalha, Alcobaca
  • Fatima, Coimbra
  • putovní cyklozájezd
  • doprovodný bus

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

PORTUGALSKO NA KOLE

Co takhle si prodloužit léto a vydat se s námi za sluníčkem jak nejdál to na západ půjde? Portugalsko, to je to pravé pro letošní podzim! Sklenička portského, vinice na svazích říčních údolí, historická města, živoucí přístavy i zapomenuté horské vesničky, Atlantik a nekonečné liduprázdné pláže…

Ale ta dálka! Zničit vás několikadenním přejezdem Evropy nehodláme, takže hezky pohodlně poletíte a to do Porta a zpátky z Lisabonu. Kromě jižního pobřeží s množstvím flákacích letovisek tak uvidíme vše, co stojí za to.

Nepřijdete ani o výhodu vlastních kol a doprovodného vozidla neb vše přiveze mikrobus s cyklovlekem, který nás bude provázet celý pobyt. 

Naše putování začneme v severní části Portugalska a postupně budeme na kolech pomalinku směřovat k jihu.  První etapa kolem Porta je trochu "zvlněná", ale za tu romantiku to stojí. Všechny vás pak okouzlí údolí řeky Douro lemované vinicemi a sklípky portského vína. Samotné Porto je živoucí přístav a rušné místo odkud se vydáme za pohodou a klidem na pobřeží kolem Aveira.

Atlantik sice není z nejteplejších, ale to by bylo, abyste se nevykoupali! V loňském roce měla voda koupatelných 21stupňů. Jen kousek ve vnitrozemí nás uvítá univerzitní Coimbra, odkud se opět vrátíme k pobřeží Atlantiku. Zde na nás čekají nádherné Unescem chráněné církevní stavby BATALHA a ALCOBACA a nebo pro náboženské "fanatiky" nejvýznačnější poutní místo – FATIMA. 

Poté již vlastně kopírujem západní portugalské pobřeží a nevynecháme samozřejmě nejzápadnější bod celé Evropy - CABO DA ROCA.

Lisabon máme jen jako odletové místo, ale v případě zájmu můžeme zajistit posunuté letetenky a nabídnout samostatné setrvání v Lisabonu v libovolné délce. Ubytování můžeme také zajistit. Je to jen na vás.

Cyklistické etapy měří většinou od 40 do 85km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

Program

1.den: Odlet z PRAHY do PORTA a přesun busem do kempu v ANGEIRAS. Dle příletu zbyde čas na koupání v blízkém Atlantiku a samozřejmě na nezbytnou sklenku Vino Verde.

2.den: https://mapy.cz/s/gutufucuco  53KM

3. den: prohlídka historického města PORTA

4. den: https://mapy.cz/s/kokoheforo  87KM

5. den: https://mapy.cz/s/ramaduzubu  59KM

6a. den: https://mapy.cz/s/fozakuponu  58KM

6b. den: https://mapy.cz/s/gofevoteda  86KM

7. den: https://mapy.cz/s/hahoruveda  71KM 

8. den: https://mapy.cz/s/lucotabuta  66KM

9. den: https://mapy.cz/s/fureraraco  60KM

10. den: Ráno doprava na letiště a odlet do Prahy.

11. a další den: fakultativní prodloužení pobytu v Lisabonu.

KOLO – etapa údolími řek Tamega a Douro kolem vinic a sklípků portského vína k Atlantiku – až do hotelu v centru PORTA.     63-90km   (mapka – klikni)

 

Náročnost

 Střední až lehká. Etapy jsou někdy delší, ale nejsou moc kopcovité.  A hlavně se neunavíte cestou do Portugalska, letecky to je fakt pohodlnější.

Doprava

Letecky Praha – Porto a Lisabon – Praha. Kola po souši minibusem se speciálním cyklistickým vlekem, který nám bude k dispozici po celou dobu zájezdu jako doprovodné vozidlo. Kolo a bagáž je třeba dodat cca 3 dny před odletem - včas upřesníme. Stejně tak nazpět bude vše k vyzvednutí 2-3 dny po příletu.

Letecké spojení

 7.10.   PRAHA - PORTO

17.10.   LISABON - PRAHA

        

Ubytování

10x v bungalovu. Bungalovy jsou se 2 ložnicemi pro 4 osoby (1x manželská postel + 1x palanda či oddělené postele), obývákem a vybavenou kuchyňkou. Sprcha a WC jsou samozřejmostí. 

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu jsou vybavené kuchyňky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. 

Program

1.den: Odlet z PRAHY do PORTA a přesun busem do kempu v ANGEIRAS. Dle příletu zbyde čas na koupání v blízkém Atlantiku a samozřejmě na nezbytnou sklenku Vino Verde.

2. den: KOLO –  etapa kolem krásného Porta, které si ale necháme na další den. Končíme v přímořském kempu kousek od Porta. 53KM

3. den: KOLO (možno i pěšky, či busem) – okruh do PORTA – prohlídka historického města, živoucího přístavu a návštěva vinných sklípků. Koho města neberou, může si užít dne na pláži nebo se projet v okolí. 0-30-99km

4. den: KOLO – etapa podél pobřeží k příjemnému letovisku AVEIRO. Cestou nespočet možností koupání na liduprázdných plážích… 87KM

5. den: Ráno busem do univerzitního, kdysi historického hlavnío města COIMBRA. KOLO - k Atlantiku do přístavu Figueira da Foz. Cestou byste neměli minout krásné antické památky CONÍMBRIGA. 59KM

6.den: KOLO - zvlněná etapa podél pobřeží dále na jih do rybářského a dne i turistického městečka NAZARÉ. Na večeři zájemce odvezem na promenádu k přímořským restauracím. 77KM

7.den: KOLO - okružní etapa k nádhetným církevním stavbám v městech BATALHA ALCOBACA. 58KM

Možné prodloužení k nejvýznačnějšímu poutnímu místu - FATIMA. 86KM

8. den: KOLO - krásná a koupací pobřežní etapa do kempu na poloostrově PENICHE. 71KM

9. den: KOLO - Pokračování po pobřeží do kempu u městečka ERICEIRA a zase plno koupání57KM

10. den: KOLO - Poslední etapa do kempu v městečku GUINCHO. Cestou pro čárkaře nejzápadnější   bod a maják Evropy - CABO DA ROCA. 60KM

11. den: Ráno doprava na letiště a odlet do Prahy.

12. a další den: fakultativní prodloužení pobytu v Lisabonu.

V ceně je

Letenka i s letištními taxami a palivovým příplatkem v hodnotě do 7.000,-Kč, doprava kol a doprovodné vozidlo na místě, 10x nocleh v posteli, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

V ceně není

Strava, vstupy, portské a úklid bungalovů. Cestovní pojištění, které vám ale rádi zařídíme vč. poj. storna za 670,-Kč/os.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.