Křížem krážem Českem - Praha-Hřensko-(Dresden)

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Nejpopulárnější trasa v Česku. Parádně podél dvou řek, vlastně dosti nenáročná cyklistika vhodná i pro děti, neb cestu často kopíruje vlak takže ji jde upravit. Do toho krásná měst, víno, hrady a množství aktivit kolem řeky. Prostě perfektní nenáročná dovolená.

Jezdíte nalehko neb máte zajištěný převoz bagáže! Můžete jet sami - dodáme vám mapy a veškeré informace. Nebo s vámi vypravíme doprovodné vozidlo...

Trasu lze  přizpůsobit vašim přáním - zkrátit, prodloužit o den i více, dá se jet i více či méně kilometrů denně... :-)

Termín je pak čistě na vás - vyberte si kterýkoliv den, kdy vyrazíte a my vám vše zajistíme!

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

Den 0: Praha (není v ceně), volný den po hlavním městě, pro zájemce umíme zajistit pěkné a rozumné ubytování jak v centru tak na jeho okraji, pro cyklonadšence pak průvodcovanou cykloprohlídku města – zjistíte, že i Praha je přátelská k cyklistům a to co byste chodili 3 dny hravě projezdíte za půlden!

 Den 1: Praha-Mělník, cca 50 km, asi nejnáročnější den (má 2 kopečky), malebné údolí Vltavy, cesta přívozem, krásné zámky cestou, finále nad soutokem 3 řek (Vltava, Labe, Vraňansko-Hořínský kanál) ve vinařském Mělníce.

 Den 2: Mělník-Litoměřice. Cca 50 km, komplet po rovince, nikam nespěchající tok Labe, výhledy na sopky Českého středohoří, vinařská Roudnice, hodně zajímavý i když pochmurný Terezín, nádherné Litoměřice coby centrum labského vinařství!

 Den 3: Litoměřice – Děčín. Cca 50 km, lehce zvlněné, ale nenáročné, majestátní labská kaňon Porta Bohemica, další hrady a zámky v čele se Střekovem, na závěr možno doplnit necyklistické aktivity v Děčíně (via ferrata, koloběžky, kanoe, raft…)

 Den 4: Děčín-Bad Schandau (nebo jenom Hřensko, dle hranic) 15-25 km (dle cíle), krásný pískovcový kaňon Labe, malebná městečka Hřensko a Bad Schandau coby kolébka pěší turistiky. Parádní doplněk pěšárnou v Českém či Saském Švýcarsku!

 Den 5: Hřensko/Bad Schandau – Dresden. 40-50 km – dle východiště. Po ústupu skal malebné labské údolí plné kurfiřtských zámků, finálně obnovená Florencie na Labi – Dresden.

 Den 6: Pokud zvolíte noc v Dresden, máte ještě více času na prohlídku tohoto krásného města. Cesta zpět do Prahy buď vlakem, nebo naším transferem – cena na dotaz.

 

Náročnost

Velmi lehká túra, prakticky celou dobu po rovince. Velká část (cca 70%) vede po cyklostezkách bez aut, parádní pro rodiny i nezkušené cyklisty.

Kolo

Možno jakékoli kolo, ideál je buď silniční nebo trekingové, horské se nadře. 90% je po asfaltu, pouze pár krátkých úseků je hezká šotolina nebo tvrdá lesní cesta, pro silniční kola možno upravit na 100% asfaltu

Sami nebo s průvodcem

Rádi vám vše zařídíme a vy si trasu užijiete po svém s tím, že vám zajistíme převoz bagáže, takže každopádně jezdíte nalehko. Samozřejmě vám dodáme mapy a popis trasy.
Nebo vás doprovodí náš průvodce a vozidlo, které vám bude k dispozici jak pro převoz bagáže, tak i vás samotných při špatném počasí atd.

Termín

Výběr je jen na vás a vašem volném čase - trasu možno zkrátit i prodloužit...

Doprava

a) vlastní - na záčátek trasy a pak z cíle domů (rádi pomůžeme s vyhledáním ideálního spojení vlakem...)

b) naším mikro/minibusem z předem daných výchozích bodů ke startu trasy

Ubytování

a) ve dvojlůžkových pokojích malých hotýlků a pensionů. Vždy v centrech měst a městeček (ať máte všechno jak na dlani). Též vždy se snídaní. Kategorie cca 2-3 hvězdy.
b) jako nadstandard umíme stylové hotely, hrady a zámky kde je obtížné určit kategorii.
c) pro šetrné je tu varianta vícelůžkových pokojů a někde i sdílených sociálek.

Strava

Obecně je v ceně vždy snídaně. Na přání umíme doplnit i večeře. Ty zajišťujeme ve vybraných a vyzkoušených restauracích a hospůdkách nedaleko míst, kde budeme ubytovaní.
Pokud s námi vyrazíte na doprovázenou túru, průvodce v autě pro Vás má vždycky vodu a nějaké dobroty/ovoce cestou.

Program

Den 0: Praha (není v ceně), volný den po hlavním městě, pro zájemce umíme zajistit pěkné a rozumné ubytování jak v centru tak na jeho okraji, pro cyklonadšence pak průvodcovanou cykloprohlídku města – zjistíte, že i Praha je přátelská k cyklistům a to co byste chodili 3 dny hravě projezdíte za půlden!

Den 1: Praha-Mělník, cca 50 km, asi nejnáročnější den (má 2 kopečky), malebné údolí Vltavy, cesta přívozem, krásné zámky cestou, finále nad soutokem 3 řek (Vltava, Labe, Vraňansko-Hořínský kanál) ve vinařském Mělníce.

Den 2: Mělník-Litoměřice. Cca 50 km, komplet po rovince, nikam nespěchající tok Labe, výhledy na sopky Českého středohoří, vinařská Roudnice, hodně zajímavý i když pochmurný Terezín, nádherné Litoměřice coby centrum labského vinařství!

Den 3: Litoměřice – Děčín. Cca 50 km, lehce zvlněné, ale nenáročné, majestátní labská kaňon Porta Bohemica, další hrady a zámky v čele se Střekovem, na závěr možno doplnit necyklistické aktivity v Děčíně (via ferrata, koloběžky, kanoe, raft…)

Den 4: Děčín-Bad Schandau (nebo jenom Hřensko, dle hranic) 15-25 km (dle cíle), krásný pískovcový kaňon Labe, malebná městečka Hřensko a Bad Schandau coby kolébka pěší turistiky. Parádní doplněk pěšárnou v Českém či Saském Švýcarsku!

Den 5: Hřensko/Bad Schandau – Dresden. 40-50 km – dle východiště. Po ústupu skal malebné labské údolí plné kurfiřtských zámků, finálně obnovená Florencie na Labi – Dresden.

Den 6: Pokud zvolíte noc v Dresden, máte ještě více času na prohlídku tohoto krásného města. Cesta zpět do Prahy buď vlakem, nebo naším transferem – cena na dotaz.

Kalkulace ceny

Uvedená cena je přibližná za celou trasu ve standardních 2-lůžkových pokojích. Minimální počet účastníků jsou 2. Dle přání, času a možností vám rádi vytvoříme nabídku kratší trasy, lepšího či jednoduššího ubytování...

Cena obsahuje

Při variantě bez doprovodu: 5x ubytování se snídaní včetně noclehu v Drážďanech, přeprava zavazadel mezi noclehy, podrobné mapy a popisy tras, GPX soubory pro váš mobil či navigaci. 24 hodin helpline.

S doprovodem: to co výše, plus doprovodný mikro/minibus s průvodcem, svačinky a nápoje během dne, případné převezení za špatného počasí či únavy, odborná pomoc se servisem kola během zájezdu.

Cena neobsahuje

Veškeré další stravování, vstupy do zámků, hradů apod., náročnější servisy vašich kol a náhradní díly.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)