Křížem krážem Českem - Spa tour pro lázeňské šviháky :-)

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Trochu zapomenuté západní pomezí nabízí plno nečekaných krás a perliček. Krom notoricky známýcn lázeňských měst je tu císařský Cheb, ale taky plno hradů a zámků či starých klášterů o kterých jste možná ani neslyšeli! Do toho lehce specifická kultura Chodska a převážně německého Chebska a koktejl je hotov!

Jezdíte nalehko neb máte zajištěný převoz bagáže! Můžete jet sami - dodáme vám mapy a veškeré informace. Nebo s vámi vypravíme doprovodné vozidlo...

Trasu lze  přizpůsobit vašim přáním - zkrátit, prodloužit o den i více, dá se jet i více či méně kilometrů denně... :-)

Termín je pak čistě na vás - vyberte si kterýkoliv den, kdy vyrazíte a my vám vše zajistíme!

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

Den 1: Praha – Karlovy Vary, transfer do Varů, opět ideálně ráno abyste měli co nejvíce času na město, jinak na Vás.

 Den 2: Okruh po hornických památkách Krušných hor, 30-70km. Výprava za nejnovějším přírůstkem UNESCO – hornickou krajinou Krušných hor. Buď okruh na kole, nebo s dopomocí vlaku, průzkum oblasti Abertam a okolí, návrat kolmo do Varů.

 Den 3: Karlovy Vary – Františkovy Lázně, 62 km. Parádní den proti proudu Ohře, většinově po skvělé cyklostezce. Cestou perličky jako Svatošské skály, Loket, Sokolov, Kynšperk a mnoho dalšího. Závěr dne v nejmladších lázních oblasti, možnost akvaparku.

 Den 4: Okruh pohraničím a snad i přes hranici, 15-60 km. Opět okruh, tentokrát hodně neprobádaným územím – na pomezí císařského Chebska se skrývá množství prastarých hradů, mnoho z nich čerstvě opravených, stezičky kolem bývalé Železné opony, nerušené výhledy. Hned za hranicí je výběr hradů podobný, pro milovníky moderní historie i sídlo českých Němců.

 Den 5: Františkovy Lázně – Mariánské Lázně, 50 km. Přes malebný Cheb s jedinou císařskou falcí u nás, kolem nejmladších českých sopek, výhledy údolí Ohře, staré pevnosti hraničářů či nablýskané sídlo kancléře Metternicha. Tohle všechno, a navíc zapadlé vísky pohraničí nás čekají cestou do mondénních Mariánek.

 Den 6: Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou – Mariánské Lázně, 50-80 km. Chodské pomezí, opuštěné planiny Slavkovského lesa, prastarý klášter v Teplé či překvapivě bohatý zámek a hrad v Bečov kde se skrývá jeden z nejcennějších pokladů Česka – Relikviář svatého Maura! Potom buď kolmo nebo vlakem zpět do Mariánek, případně odvoz autem zpět do Prahy z obou míst.

 

Náročnost

Kopcovitější ale o to hezčí, někdy po rovině kolem řeky ale jinak si kopečky vychutnáme.

Kolo

Možno jakékoli kolo, pokud byste chtěli silniční kolo se 100% asfaltu, není problém trasy drobně poupravit. Jinak cca 80% asfalt, zbytek hezká šotolina či krátké polní cesty s tvrdým povrchem.

Sami nebo s průvodcem

Rádi vám vše zařídíme a vy si trasu užijiete po svém s tím, že vám zajistíme převoz bagáže, takže každopádně jezdíte nalehko. Samozřejmě vám dodáme mapy a popis trasy.
Nebo vás doprovodí náš průvodce a vozidlo, které vám bude k dispozici jak pro převoz bagáže, tak i vás samotných při špatném počasí atd.

Termín

Výběr je jen na vás a vašem volném čase - trasu možno zkrátit i prodloužit...

Doprava

a) vlastní - na záčátek trasy a pak z cíle domů (rádi pomůžeme s vyhledáním ideálního spojení vlakem...)

b) naším mikro/minibusem z předem daných výchozích bodů ke startu trasy

Ubytování

Ve dvojlůžkových pokojích převážně 4* hotelů. Vždy v centrech měst a městeček (ať máte všechno jak na dlani). Též vždy se snídaní.

Strava

snídaně je vždy v ceně. Na přání umíme doplnit i večeře. Ty zajišťujeme ve vybraných a vyzkoušených restauracích a hospůdkách nedaleko míst, kde budeme ubytovaní.
Pokud s námi vyrazíte na doprovázenou túru, průvodce v autě pro Vás má vždycky vodu a nějaké dobroty/ovoce cestou.

Program

Den 1: Praha – Karlovy Vary, transfer do Varů, opět ideálně ráno abyste měli co nejvíce času na město, jinak na Vás.

 Den 2: Okruh po hornických památkách Krušných hor, 30-70km. Výprava za nejnovějším přírůstkem UNESCO – hornickou krajinou Krušných hor. Buď okruh na kole, nebo s dopomocí vlaku, průzkum oblasti Abertam a okolí, návrat kolmo do Varů.

 Den 3: Karlovy Vary – Františkovy Lázně, 62 km. Parádní den proti proudu Ohře, většinově po skvělé cyklostezce. Cestou perličky jako Svatošské skály, Loket, Sokolov, Kynšperk a mnoho dalšího. Závěr dne v nejmladších lázních oblasti, možnost akvaparku.

 Den 4: Okruh pohraničím a snad i přes hranici, 15-60 km. Opět okruh, tentokrát hodně neprobádaným územím – na pomezí císařského Chebska se skrývá množství prastarých hradů, mnoho z nich čerstvě opravených, stezičky kolem bývalé Železné opony, nerušené výhledy. Hned za hranicí je výběr hradů podobný, pro milovníky moderní historie i sídlo českých Němců.

 Den 5: Františkovy Lázně – Mariánské Lázně, 50 km. Přes malebný Cheb s jedinou císařskou falcí u nás, kolem nejmladších českých sopek, výhledy údolí Ohře, staré pevnosti hraničářů či nablýskané sídlo kancléře Metternicha. Tohle všechno, a navíc zapadlé vísky pohraničí nás čekají cestou do mondénních Mariánek.

 Den 6: Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou – Mariánské Lázně, 50-80 km. Chodské pomezí, opuštěné planiny Slavkovského lesa, prastarý klášter v Teplé či překvapivě bohatý zámek a hrad v Bečov kde se skrývá jeden z nejcennějších pokladů Česka – Relikviář svatého Maura! Potom buď kolmo nebo vlakem zpět do Mariánek, případně odvoz autem zpět do Prahy z obou míst.

Kalkulace ceny

Uvedená cena je za celou trasu ve standardních 2-lůžkových pokojích. Dle přání, času a možností vám rádi vytvoříme nabídku kratší trasy, lepšího či jednoduššího ubytování...

Cena obsahuje

Při variantě bez doprovodu: 6x ubytování se snídaní převážně ve 4* hotelích, přeprava zavazadel mezi noclehy, podrobné mapy a popisy tras, GPX soubory pro váš mobil či navigaci. 24 hodin helpline.

S doprovodem: to co výše, plus doprovodný mikro/minibus s průvodcem, svačinky a nápoje během dne, případné převezení za špatného počasí či únavy, odborná pomoc se servisem kola během zájezdu.

Cena neobsahuje

Veškeré další stravování, transfer z/do Prahy (možno přiobjednat), vstupy do zámků, hradů apod., náročnější servisy vašich kol a náhradní díly.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)