Křížem krážem Českem - Spa tour pro lázeňské šviháky :-)

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Trochu zapomenuté západní pomezí nabízí plno nečekaných krás a perliček. Krom notoricky známýcn lázeňských měst je tu císařský Cheb, ale taky plno hradů a zámků či starých klášterů o kterých jste možná ani neslyšeli! Do toho lehce specifická kultura Chodska a převážně německého Chebska a koktejl je hotov!

Jezdíte nalehko neb máte zajištěný převoz bagáže! Můžete jet sami - dodáme vám mapy a veškeré informace. Nebo s vámi vypravíme doprovodné vozidlo...

Trasu lze  přizpůsobit vašim přáním - zkrátit, prodloužit o den i více, dá se jet i více či méně kilometrů denně... :-)

Termín je pak čistě na vás - vyberte si kterýkoliv den, kdy vyrazíte a my vám vše zajistíme!

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

Den 1: Praha – Karlovy Vary, transfer do Varů, opět ideálně ráno abyste měli co nejvíce času na město, jinak na Vás.

 Den 2: Okruh po hornických památkách Krušných hor, 30-70km. Výprava za nejnovějším přírůstkem UNESCO – hornickou krajinou Krušných hor. Buď okruh na kole, nebo s dopomocí vlaku, průzkum oblasti Abertam a okolí, návrat kolmo do Varů.

 Den 3: Karlovy Vary – Františkovy Lázně, 62 km. Parádní den proti proudu Ohře, většinově po skvělé cyklostezce. Cestou perličky jako Svatošské skály, Loket, Sokolov, Kynšperk a mnoho dalšího. Závěr dne v nejmladších lázních oblasti, možnost akvaparku.

 Den 4: Okruh pohraničím a snad i přes hranici, 15-60 km. Opět okruh, tentokrát hodně neprobádaným územím – na pomezí císařského Chebska se skrývá množství prastarých hradů, mnoho z nich čerstvě opravených, stezičky kolem bývalé Železné opony, nerušené výhledy. Hned za hranicí je výběr hradů podobný, pro milovníky moderní historie i sídlo českých Němců.

 Den 5: Františkovy Lázně – Mariánské Lázně, 50 km. Přes malebný Cheb s jedinou císařskou falcí u nás, kolem nejmladších českých sopek, výhledy údolí Ohře, staré pevnosti hraničářů či nablýskané sídlo kancléře Metternicha. Tohle všechno, a navíc zapadlé vísky pohraničí nás čekají cestou do mondénních Mariánek.

 Den 6: Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou – Mariánské Lázně, 50-80 km. Chodské pomezí, opuštěné planiny Slavkovského lesa, prastarý klášter v Teplé či překvapivě bohatý zámek a hrad v Bečov kde se skrývá jeden z nejcennějších pokladů Česka – Relikviář svatého Maura! Potom buď kolmo nebo vlakem zpět do Mariánek, případně odvoz autem zpět do Prahy z obou míst.

 

Náročnost

Kopcovitější ale o to hezčí, někdy po rovině kolem řeky ale jinak si kopečky vychutnáme.

Kolo

Možno jakékoli kolo, pokud byste chtěli silniční kolo se 100% asfaltu, není problém trasy drobně poupravit. Jinak cca 80% asfalt, zbytek hezká šotolina či krátké polní cesty s tvrdým povrchem.

Sami nebo s průvodcem

Rádi vám vše zařídíme a vy si trasu užijiete po svém s tím, že vám zajistíme převoz bagáže, takže každopádně jezdíte nalehko. Samozřejmě vám dodáme mapy a popis trasy.
Nebo vás doprovodí náš průvodce a vozidlo, které vám bude k dispozici jak pro převoz bagáže, tak i vás samotných při špatném počasí atd.

Termín

Výběr je jen na vás a vašem volném čase - trasu možno zkrátit i prodloužit...

Doprava

a) vlastní - na záčátek trasy a pak z cíle domů (rádi pomůžeme s vyhledáním ideálního spojení vlakem...)

b) naším mikro/minibusem z předem daných výchozích bodů ke startu trasy

Ubytování

Ve dvojlůžkových pokojích převážně 4* hotelů. Vždy v centrech měst a městeček (ať máte všechno jak na dlani). Též vždy se snídaní.

Strava

snídaně je vždy v ceně. Na přání umíme doplnit i večeře. Ty zajišťujeme ve vybraných a vyzkoušených restauracích a hospůdkách nedaleko míst, kde budeme ubytovaní.
Pokud s námi vyrazíte na doprovázenou túru, průvodce v autě pro Vás má vždycky vodu a nějaké dobroty/ovoce cestou.

Program

Den 1: Praha – Karlovy Vary, transfer do Varů, opět ideálně ráno abyste měli co nejvíce času na město, jinak na Vás.

 Den 2: Okruh po hornických památkách Krušných hor, 30-70km. Výprava za nejnovějším přírůstkem UNESCO – hornickou krajinou Krušných hor. Buď okruh na kole, nebo s dopomocí vlaku, průzkum oblasti Abertam a okolí, návrat kolmo do Varů.

 Den 3: Karlovy Vary – Františkovy Lázně, 62 km. Parádní den proti proudu Ohře, většinově po skvělé cyklostezce. Cestou perličky jako Svatošské skály, Loket, Sokolov, Kynšperk a mnoho dalšího. Závěr dne v nejmladších lázních oblasti, možnost akvaparku.

 Den 4: Okruh pohraničím a snad i přes hranici, 15-60 km. Opět okruh, tentokrát hodně neprobádaným územím – na pomezí císařského Chebska se skrývá množství prastarých hradů, mnoho z nich čerstvě opravených, stezičky kolem bývalé Železné opony, nerušené výhledy. Hned za hranicí je výběr hradů podobný, pro milovníky moderní historie i sídlo českých Němců.

 Den 5: Františkovy Lázně – Mariánské Lázně, 50 km. Přes malebný Cheb s jedinou císařskou falcí u nás, kolem nejmladších českých sopek, výhledy údolí Ohře, staré pevnosti hraničářů či nablýskané sídlo kancléře Metternicha. Tohle všechno, a navíc zapadlé vísky pohraničí nás čekají cestou do mondénních Mariánek.

 Den 6: Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou – Mariánské Lázně, 50-80 km. Chodské pomezí, opuštěné planiny Slavkovského lesa, prastarý klášter v Teplé či překvapivě bohatý zámek a hrad v Bečov kde se skrývá jeden z nejcennějších pokladů Česka – Relikviář svatého Maura! Potom buď kolmo nebo vlakem zpět do Mariánek, případně odvoz autem zpět do Prahy z obou míst.

Kalkulace ceny

Uvedená cena je za celou trasu ve standardních 2-lůžkových pokojích. Dle přání, času a možností vám rádi vytvoříme nabídku kratší trasy, lepšího či jednoduššího ubytování...

Cena obsahuje

Při variantě bez doprovodu: 6x ubytování se snídaní převážně ve 4* hotelích, přeprava zavazadel mezi noclehy, podrobné mapy a popisy tras, GPX soubory pro váš mobil či navigaci. 24 hodin helpline.

S doprovodem: to co výše, plus doprovodný mikro/minibus s průvodcem, svačinky a nápoje během dne, případné převezení za špatného počasí či únavy, odborná pomoc se servisem kola během zájezdu.

Cena neobsahuje

Veškeré další stravování, transfer z/do Prahy (možno přiobjednat), vstupy do zámků, hradů apod., náročnější servisy vašich kol a náhradní díly.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.