Holandsko na lodi a na kole - květinová paráda

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

HOLANDSKO NA LODI - KVĚTINOVÁ PARÁDA

... aktivní dovolená na holandském venkově obložení tulipánů

... cykloturistika po rovinkách až k plným záhonům

... Keukenhof a květinová pole mezi Noordwijkem a Haarlemem

Pro rok 2021 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...Že je v dubnu v Holandsku zima? Nenechte se mýlit - jaru tu začíná dřív než v Čechách. A třeba v r. 2011 byl duben slunnější a teplejší než skoro celé léto. Tradičně je to měsíc, kdy téměř neprší. Ale hlavně je to měsíc, kdy celé Holandsko kvete! Jako se jezdí do Provence za rokvetlou levandulí, neměli byste vynechat ani Holandsko s rokvetlými lány tulipánů všech barev. Když k tomu přidáme rovinky, cyklistické stezky, větrné mlýny, poklidné vesničky a historií prodchnutá města – to vše a mnohem víc je jarní Holandsko, které musíte vidět. Snad jedinou nepříjemností může být občasný protivítr. Před ním se můžete jednoduše ukrýt na naši pohyblivou základnu – obytnou loď - a v klidu si vychutnat plavbu po kouzelných kanálech. Luxusní loď Olympia a ideální trasa jak pro cyklisty, tak pro zajímavou plavbu, jsou za ta léta, co do Holandska jezdíme, už klasikou! Kajuty jsou bez paland, celá loď je velmi prostorná – jak kajuty, tak hlavní místnost a nechybí posezení na horní palubě. Samozřejmě je to stále loď a vše se musí vejít do 15m délky a necelých 5m šířky. 10ti místná loď nám poskytne veškeré pohodlí - dvoulůžkové kajuty, sprchy, toalety a hlavně kuchyň. Bude jen na vás, zda přesuny mezi zajímavými místy na trase absolvujete na palubě lodi či na kole po klidných cyklostezkách. Na prohlídku měst můžete vyrazit jak pěšky z přístaviště, tak samozřejmě na kole. A že za to města na naší trase stojí, o tom není vůbec pochyb. Prvním z nich bude Haarlem s nejkrásnějším historickým centrem, nevynecháme Amsterdam s 6.800 chráněnými památkami a na závěr si necháme Leiden a Den Haag. Města ale tentokrát asi nebudou tím hlavním cílem. Tím bude Keukenhof a květinová pole mezi Noordwijkem a Haarlemem. Kulturní zážitky dostatečně proložíme i ochutnávkou vynikajících holandských sýrů a jinou odpočinko-labužnickou činností. Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Prohlédněte si fotky na YouTube - zde klikni

Koukněte na krátký film o lodi Olympia na YouTube - zde klikni

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

Veškerá doprava osob a kol, pronájem lodi a 3x nocleh na lodi, 3x polopenze, povlečení, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě a pomocník kapitána.

 

Doprava

Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí a vhodné nejsou ani kufry.

Ubytování

3x ve 2-lůžkových kajutách. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně. Při obsazení celé lodi uzavřenou skupinou v plném počtu osob – sleva 300,-Kč/os.

VYBAVENÍ LODI: 5x dvoulůžková kajuta bez paland, 2x sprcha, 2x WC. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte porosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné a malé. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Strava

3x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo a víno až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Rozvadov, Frankfurt, Kolín do Holandska.

2. den: Dopoledne nalodění a vyplutí do Haarlemu. Na kolech přes Nordwijk, květinová pole, Keukenhof a Zandvoort do Haarlemu. Večerní prohlídka Haarlemu.

3. den: Loď pluje do Amsterdamu, kam vede i kratičká etapa (možno i vlakem). Prohlídka Amsterdamu – hlavního města vystavěného na dubových pilotech. Volný program a dle chuti návštěva muzeí, brusíren diamantů, trhů... Nebo etapa přes skansen s mnoha mlýny v Zaanse Schans, do více než živého přístavního městečka Volendamu a za sýrem do Edamu a podél vnitřního moře zpátky. Večerní prohlídka Amsterdamu a čtvrti červených luceren.

4. den: Plavba po kanálu Amstel do Leidenu a etapa podél kanálu. Dopoledne ještě možnost prohlídky Amsterdamu a všeho, co jste nestihli. Nebo možné prodloužení etapy za sýrem do Goudy.

5. den: Ráno předání lodi. Etapa přes Leiden do královského Den Haagu, možnost návštěvy Madurodamu – park miniatury Holandska nebo si zajedete kousek na pláž a užijete si moře nebo se ještě vrátítě mezi květinová pole do Keukenhof. Večer odjezd do Čech.

6. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Odjezd

12.4. 12 (čtvrtek) ve 21,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. V případě obsazení všech 10ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Příjezd

17.4. 12 (úterý) v ranních hodinách tamtéž.

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.