Gran Canaria na kole - Španělsko

  • jarní cyklistika
  • Kanárské ostrovy
  • africké podnebí
  • atlantické pobřeží
  • španěl. pohostinnost
  • sopečná minulost
  • k moři i do kopců
  • aktvní dovolená

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

KANÁRSKÉ OSTROVY na kole - GRAN CANARIA 

Normálně  na Kanárských ostrovech býváme na konci dubna, ale  letos to fakt nestíháme. Rádi bychom tam zaletěli na jaře 2025. Předběžní zájemci (já vím, je to daleko) nás mohou kontaktovat na našich stránkách, či na mejlu.

Případně pokud je vás skupina 12-16 osob, zkusíme vám vymyslet i termín na míru - ať už před Vánoci či po zimě...

V historii EXTREM TOURu jsme objeli snad už všechny velké evropské ostrovy vhodné pro cykloturistiku. Na krásném ostrově GRAN CANARIA jsme byli prvně v roce 2016, a za rok bychom se tam rádi zase ohřát na jaře, kdy u nás jezdí jen skalní cyklisti a otužilci (no... úplní blázni :-)). 

Sopečná minulost Kanárských ostrovů nabízí nádherné přírodní scenérie a španělská pohostinnost parádní kulinářské zážitky.

Náš hotel je umístěn v jižní části ostrova v městečku PLAYA DEL INGLES - ideální start našich etap - viz mapka ostrovaTím, že bydlíme na jednom místě, máme samozřejmě menší akční rádius. Ostrov je ale na rozdíl od názvu relativně malý a dostatečně kopcovitý a tak toho uvidíme a najezdíme až až.

Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům. 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Španělsko - Gran Canaria na kole - mapka

Program zájezdu

NAVRHOVANÉ TRASY

 

1/ okruh: PŘEHRADA LA ANGOSTURA 36KM

https://mapy.cz/s/kocacedusu

2/ okruh horák: MALÝ PLÁŽOVÝ 31KM

https://mapy.cz/s/pocuhozame

3/ okruh horák: SEVEROVÝCHOD 65KM

https://mapy.cz/s/jukegazupe

4/ okruh silnice: SEVEROVÝCHOD 66KM

https://mapy.cz/s/kecavolale

5/ okruh: SAN BARTOLOMEO DE TIRAJANA  69KM

https://mapy.cz/s/habupegano

6/ okruh horák: SEVEROVÝCHOD velký 75KM

https://mapy.cz/s/fosasupabo

7/ okruh silnice: SEVEROVÝCHOD velký 74KM

https://mapy.cz/s/dahasugohu

8/ okruh silnice: VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ + okruh 74KM

https://mapy.cz/s/begukolulo

9/ okruh: MOGAN   90km

https://mapy.cz/s/fabosatafe

10/ ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ tam a zpět 71km

https://mapy.cz/s/rakomegabe

11/ okruh horák: SEVEROVÝCH. - ještě větší   95KM                                                    https://mapy.cz/s/kolodazebe

12/ okruh silnice: SEVEROVÝCH - ještě větší  97KM

https://mapy.cz/s/ranebodeho

13/ okruh silnice: PICO NIEVES 1949m/m  99KM

https://mapy.cz/s/lutekuguna

 14/ okruh silnice + horák: SEVEROZÁPAD   101KM

https://mapy.cz/s/gupojeheke

 

BALENÍ KOLA  (většinou si všichni půjčují na místě) 

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.  

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 

a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolob/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

 

 

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

 

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost

 Lehká až těžká. Záleží jak si naložíte. Podél moře se najde pár rovinatějších etap a do vnitrozemí jak jinak než do kopečků... Terény a etapy si užijete jak na silničce, horáku, trekáči tak i na elektrokole.

 

Doprava

 Busem Praha - Norimberk – Praha a letecky Norimberk – Las Palmas - Norimberk. Autobusové transfery do hotelu a zpět. Na místě pak už „trochu“ na kole.

Kola

Na ostrově není problém si půjčit kolo (horské, trekové, sliniční i e-kolo) různé úrovně. Ceny se pohybují od 15-25Eur za den. Při zapůjčení na 6 dnů bývá sleva. Každopádně to vychází levněji než doprava vlastního a místní kola jsou opravdu kvalitní. Máme vyzkoušenou půjčovnu Free Motion, která se nachází 1 kilometr od našeho ubytování. S předstihem vám zašleme dotazník k zapůjčení kol pro hormadnou objednávku.

DOPRAVA KOL: Pokud si přeci jen chcete vzít vlastní - kola zabalit do krabic či speciálního obalu. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol.  Poplatek za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) za obě cesty celkem je cca 130Eur.

Ubytování

7x ve dvouložnicových apartmánech Las Brisas s obývákem a kuchyňským koutem. Každá ložnice je pro 2 osoby, tedy apartmán pro 4. Apartmány jsou  v jihovýchodní části ostrova ve městě PLAY DEL INGLÉS, 150m od moře a hlavně krásné písčité pláže. Je-li to na vás moc daleko, máte bazen přímo pod okny. 

Jednolůžkový pokoj je na vyžádání a za příplatek 2.800,-Kč. Jste-li sám či sama a na 1-lůžáku netrváte, pokusíme se k vám najít spolunocležníka - pokud možno přiměřeného věku a pohlaví.

Apartmány Las Brisas se nachází v letovisku Playa del Ingles na jihu ostrova Gran Canaria, 700 metrů od pláže a 1 km od nákupního centra Yumbo, a nabízí venkovní bazén i terasu.

Součástí všech apartmánů je posezení s pohovkou, terasa a za příplatek také TV s plochou obrazovkou. V kuchyni najdete kompletní vybavení včetně kávovaru a venkovní jídelní část.

Strava

Oproti minulým zájezdům na Kanáry máme tentokrát ubytování v apartmanech bez stravy. Důvodem je nejen cena, ale hlavně to, že v tomto nemilém covidovém období bývá stravování formou švédských stolů výrazně omezeno. V apartmanech jsou kychyňky a kompletní kuchyňské vybavení

Naše idea je, že si snídaně uvaříme sami a na večeře zajdeme do různých reastaurací a hospod. Samozřejmě si můžete něco uvařit i večer nebo chodit do kavárny či pekárny i na snídani. Obchodů, hospůdek a dalších podniků je v okolí dostatek.

Odjezd

........................................

Odlet a přílet

..........................................

Cena obsahuje

 Doprava minibusem do Norimberka a zpět, zpáteční letenka do Las Palmas včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v apartmánech, vedoucí zájezdu, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena neobsahuje

 Stravu, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a eventuelní poplatek za dopravu kola (130 Euro za obě cesty).

Zvláštní nabídka

 Při minulém zájezdu na GRAN CANARII jsme při autovýletu objevili neuvěřitelně krásné vnitrozemí, kam už se ale na kole nedostaneme. A protože si to nechceme nechat pro sebe, nabízíme vám fakultativní výlet i letos. V ceně jsou pouze náklady na dopravu. Je to tam o horách, skalách, roklích a kaňonech. Vyjedeme si na nejvyšší vrchol tohoto ostrova „Pico de las Nieves“ a vylezeme na krásné skály Roque Nublo a Roque Bentayga a cestou na sever navštívíme romantická městečka TEJEDA a TEROR. Mrkněte na "AUTOVÝLET" - podrobnosti doladíme spolu s půjčením kol nebo na místě...

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.