Gran Canaria na kole - Španělsko

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

KANÁRSKÉ OSTROVY - GRAN CANARIA NA KOLE

Pro rok 2019 momentálně bohužel nemáme rozumnou nabídku co se ceny a lokality týče. Hledáme ale dál a věříme, že v průběhu podzima budeme moct tuto nádhernou akci nabídnout se vším všudy. Zájemci tedy neváhejte a vyplňte předběžnou přihlášku nebo pošlete mail...

... aktivní dovolená, letecky do hotelu

... cykloturistika v teple

... cyklozájezd k moři i do kopců

V historii EXTREM TOURu jsme objeli snad už všechny velké evropské ostrovy vhodné pro cykloturistiku. Na krásném ostrově GRAN CANARIA jsme byli prvně v roce 2016, letos se tam pojedem zase ohřát na jaře, kdy u nás jezdí jen skalní cyklisti a otužilci (no úplní blázni). 

Jako obvykle vám tuhle akci nabízíme s celou parádou – to znamená letecky do hotelu s polopenzí - prostě EXTREM. Hotel je umístěn v jihovýchodní části ostrova u města MASPALOMAS - ideální start našich etap.  (viz MAPKA OSTROVA)

Tím, že bydlíme na jednom místě, máme samozřejmě menší akční rádius. Ostrov je ale na rozdíl od názvu relativně malý a dostatečně kopcovitý a tak toho uvidíme a najezdíme až až. Velikost tohoto krásného ostrova kompenzuje přijatelná cena a krásné, takřka letní počasí v době, kdy u nás jsme ještě zalezlí za kamny.

Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům. 

Jinak to bude samozřejmě pojato cyklisticy. A je úplně jedno zda na silničce, horáku, trekáči či elektrokole.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Španělsko - Gran Canaria na kole - mapka

Program zájezdu

NAVRHOVANÉ TRASY


   1/   93km - NASTOUPÁNO 1460m      (MAPKA - KLIKNI)  

  2/    61km - NASTOUPÁNO 1287m      (MAPKA - KLIKNI)  

  3/    37km - NASTOUPÁNO   596m      (MAPKA - KLIKNI)  

  4/    70km - NASTOUPÁNO   900m      (MAPKA  -  KLIKNI)

  5/    50km - NASTOUPÁNO 1010m      (MAPKA - KLIKNI)  

  6/    64km - NASTOUPÁNO 1245m      (MAPKA - KLIKNI)  

  7/    80km - NASTOUPÁNO 1380m      (MAPKA - KLIKNI)  

  8/    98km - NASTOUPÁNO 2183m      (MAPKA - KLIKNI)  

  9/  147km - NASTOUPÁNO 2900m      (MAPKA - KLIKNI)  

10/  128km - NASTOUPÁNO 2920m      (MAPKA - KLIKNI)  

11/  106km - NASTOUPÁNO 2010m      (MAPKA - KLIKNI)  

12/  116km - NASTOUPÁNO 1940m      (MAPKA - KLIKNI)  

13/  102km - NASTOUPÁNO 1770m      (MAPKA - KLIKNI)

14/    73km - NASTOUPÁNO 1170m      (MAPKA - KLIKNI)

15/    85km - NASTOUPÁNO 1750m     (MAPKA - KLIKNI)

16/    84km - NASTOUPÁNO 1400m     (MAPKA - KLIKNI)

 

 BALENÍ KOLA  (ZATÍM SI VŠICHNI PŮJČUJÍ KOLA NA MÍSTĚ) 

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.  

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo
b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost

Lehká až těžká. Záleží jak si naložíte. Podél moře se najde pár rovinatějších etap a do vnitrozemí jak jinak než do kopečků...

Doprava

Busem Praha - Mnichov – Praha a letecky Mnichov – Las Palmas - Mnichov. Autobusové transfery do hotelu a zpět. Na místě pak už „trochu“ na kole.

Kola

PŮJČENÍ KOL: Na ostrově není problém si půjčit kolo (horské, trekové, sliniční i e-kolo) různé úrovně. Ceny se pohybují od 15-25Eur za den. Při zapůjčení na 6 dnů bývá sleva. Každopádně to vychází levněji než doprava vlastního a kola jsou opravdu kvalitní. Máme vyzkoušenou půjčovnu Free Motion a tady se můžete podívat na jejich nabídku - http://www.free-motion.com/en/gran-canaria/bike-rental-gran-canaria/. Objednat kolo si můžete samostatně nebo vše zařídíme hromadně, stačí nám dodat potřebné údaje - typ kola, vaši výsku a váhu, vnitřní délku nohou, typ pedálů... Budeme s předstihem posílat dotazník právě k zapůjčení kol.

DOPRAVA KOL: Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol.  POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 130Eur.

CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL bez oné krabice s kolem je omezena na 15 Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo (8kg).

Ubytování

7x ve 2-3 hvězdičkovém hotelu. V dubnu jde o hotel CORONA ROJA v jihovýchodní části ostrova ve městě MASPALOMAS kousek od moře a hlavně krásné písčité pláže. Promenáda je jen 200m - odtud se dá sejít k moři, oficiální pláž s lehátky je pak cca 1,4km od hotelu. Ubytováni budete ve 2lůžkových studiích či apartmánech s kuchyňkou, TV a klimatizací.

Strava

Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů.

Odjezd z Prahy do Norimberku

7.4.19 (neděle)  v ranních hodinách. Nástupní místa mohou být na trase Praha – Plzeň – Rozvadov. v Praze nástupní místa určíme později na základě příjezdů účastníků zájezdu (nádraží atd).

Odlet z Norimberku

7.4.19 (neděle) v 14:35, přílet do Las Palmas v 18,30

Odlet z Kanárů

14.04.19 (neděle) v 19,15, přílet do Norimberka v 00:55 následující den.

Doprava do Čech je zajištěna busem a příjezd bude v brzkých ranních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava do Norimberka a zpět, zpáteční letenka do Las Palmas včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena neobsahuje

Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 375,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (130 Euro za obě cesty).

Pro případný necyklistický doprovod se nabízí plno výletů, neb není problém si najmout auto.

ZVLÁŠTNÍ NABÍDKA 

Při minulém zájezdu na GRAN CANARII jsme při autovýletu objevili neuvěřitelně krásné vnitrozemí. A protože si to nechceme nechat pro sebe, nabízíme vám fakultativní výlet i letos. V ceně jsou pouze náklady na dopravu. Je to tam o horách, skalách, roklích a kaňonech. Vyjedeme si na nejvyšší vrchol tohoto ostrova „Pico de las Nieves“ a vylezeme na krásné skály Roque Nublo a Roque Bentayga a cestou na sever navštívíme romantická městečka TEJEDA a TEROR. Do hotelu už pojedeme po dálnici, na víc už nebude čas. Mrkněte na "AUTOVÝLET"

 Tento výlet plánujeme na poslední (nikoliv odletový) den. V případě velkého zájmu (do auta se vejde jen 8 lidí) jsem ochoten vyrazit i o den dříve. Tomu přizpůsobte i délku pronájmu kola. To ale můžeme řešit až v půjčovně při přebírání kol.

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)