Dánsko na kole - ostrov Fyn

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

DÁNSKO NA KOLE - OSTROV FYN

... aktivní dovolená - cykloturistika

... cyklozájezd úplně pro všechny

... překvapivě teplé moře ke koupání

... 2x večeře v ceně

Jednoznačně nejhezčím dánským ostrovem je ostrov Fyn, ke kterému patří další dva námi navštívené ostrovy – Täsinge a Langeland. Je možno si udělat i celodenní cyklovýlet na romantický ostrov AERO.

V celé oblasti je nejen pro nás připraveno 1175 km značených cyklostezek. Samozřejmě neprojedeme všechny, ale přesto díky placatosti krajiny z nich na našem zájezdu poznáme asi třetinu a kdo bude chtít najede i nějakých 450 km. Když k tomu foukne protivítr, malinko si i máknete.

Kromě historického hlavního města ostrova Odense, vás určitě osloví hezoučká pobřežní města s fotogenickými přístavy. Jelikož stezky vedou pohodovou a milou krajinou s malebnými vesničkami, bude celý zájezd pro vaši celoročně stresovanou duši pohlazením.

Kdo si navíc během roku neužije rodinky, má ideální příležitost vzít s sebou i děti a drahé, i když méně sportovní polovičky. Dánské pivo a ještě lepší dánská zmrzlina nás budou provázet po celou dobu této pohodové dovolené a příjemné kempy v blízkosti mořských pláží to ještě podtrhnou.

Cyklistické etapy měří od 30 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1.-2. den: Odjezd z Prahy v 18,00 přes Cínovec, Německo do Dánska. Ráno po přejezdu mostu na ostrov FYN si prohlídneme středověký MIDDLEFART. Ještě kousek popojedeme busem a dle chuti, počasí a sil dojedeme podél pobřeží přes FAABORG do VINDEBY. 20-120km :-) - mapka (zde klikni)

3. den: Okružní jízda na hezoučký ostrov LANGELAND s mnoha možnostmi:

- pohodovka na východní pobřeží - 55km - mapka

- jižní cíp - do 90km - mapka

- severní cíp - do 120km - mapka

4. den: Přesuneme se (samozřejmě na kole) zpět na ostrov FYN do městečka BROBY. Cestou se stavíme v nejhezčímu dánskému ZÁMKU EGESKOV. 50km  - mapka

5. den: Po návratu na ostrov FYN nás čeká jeho střední část, kde si hlavně prohlédneme hlavní město tohoto ostrova ODENSE. 60km - mapka

- kdo se ve městě moc nezdrží, může pokračovat na pobřeží. 90km - mapka

6. den: Libovolný okruh - třeba na ostrov Helnaes. 75km - mapka

7. den: Poslední etapa nás zavede na severní část ostrova FYN, kde si opakovaně užijete překvapivě teplého moře. K večeru naložíme kola a vydáme se přes noc do Prahy. 65 km - mapka

8. den: Do Prahy přijedeme v ranních hodinách.

 

Náročnost

Pohodová aktivní dovolená vhodná i pro rodiny s dětmi. Pokud ale můžeme doporučit ohledně dětí, je lepší, když mají s sebou kamarády, aby se nenudily po večerech. Etapy zvládnou bez problémů.

Doprava

Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí.

Ubytování

5x v pensionech, hostelu či hotelu s vybavenou kuchyní. Sprcha a WC jsou samozřejmostí.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. 2x vám nabízíme večeři (uvítací ryba a extremtourácké grilování). Všude jsou skromné kuchyňky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1.-2. den: Odjezd z Prahy v 18,00 přes Cínovec, Německo do Dánska. Ráno po přejezdu mostu na ostrov FYN si prohlídneme středověký MIDDLEFART. Ještě kousek popojedeme busem a dle chuti, počasí a sil dojedeme podél pobřeží přes FAABORG do VINDEBY. 20-82km :-)

3. den: Okružní jízda na hezoučký ostrov LANGELAND s mnoha možnostmi - od pohodovky na východní pobřeží, přes jižní cím až na ten severní - 55-120km

4. den: Přesuneme se (samozřejmě na kole) zpět na ostrov FYN do městečka BROBY. Cestou se stavíme v nejhezčímu dánskému ZÁMKU EGESKOV. 50km

 5. den: Po návratu na ostrov FYN nás čeká jeho střední část, kde si hlavně prohlédneme hlavní město tohoto ostrova ODENSE. Kdo se ve městě moc nezdrží, může pokračovat na pobřeží. 60-90km 

6. den: Libovolný okruh - třeba na ostrov Helnaes. 75km

7. den: Poslední etapa nás zavede na severní část ostrova FYN, kde si opakovaně užijete překvapivě teplého moře. K večeru naložíme kola a vydáme se přes noc do Prahy. 65 km

8. den: Do Prahy přijedeme v ranních hodinách.

Odjezd

4.7.2020 (sobota) v 18,00 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání od 17,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Ústí - Drážďany dle dohody. Svoz z různých míst rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd

11.7.2020 (sobota) v ranních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 5x nocleh v posteli, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály, 2x večeře a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava krom 2 večeří, vstupy a výborná zmrzlina :-). Cestovní pojištění včetně storna zájezdu, které vám rádi zařídíme za 542,-Kč/os.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)