Černá Hora na kole

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

ČERNÁ HORA NA KOLE (...z postele)

... absolutní novinka v české cykloturistice

... kaňony + kopce = aktivní dovolená, co nemá chybu!

... cyklo zájezd za parádní přírodou, jídlem a prima lidma

   V roce 2014 jsem doprovázel skupinu cyklistů na zájezdu po Černé Hoře jako řidič. Již druhý den jsem se do téhle mrňavé země zamiloval a třetí den jsem se rozhodl, že se sem musím vrátit. No a přeci si tenhle zážitek nenechám jen pro sebe. Následující rok jsme to zrealizovali a pro rok 2017 vám to nabízíme ještě vylepšené. Asi i vám je jasné, že se nebude jednat o procházku rozkvetlou loukou! Jak už vyplývá ze samotného názvu země, bude se jezdit v horách, ale i v kaňonech mezi nimi. A nebojte, dostaneme se i k moři!

   Ještě dnes se v duchu Černohorcům omlouvám za moji předchozí představu. Nejde o žádnou zemi 3.-5. světa! Na turismus jsou velmi dobře připraveni, jídlo v restauracích (mmj. vynikající) je za přijatelné ceny, ubytování také na slušné úrovni. Jen ty silnice by mohly být lepší (ale i na silničním kole to jde).

   Černá Hora je nejmladším státem Evropy. Vznikla 13. 6. 2006 poté, co si samostatnost odhlasovali její občané v referendu. Mluví se tu srbsky, takže se bez problémů domluvíte i česky.

   Celé území Černé Hory náleží k Dinárským horám a jde o velmi hornatý stát. Nejvyšší vrcholky přesahují nadmořskou výšku 2500 m - Zla Kolata (2534 m), Dobra Kolata (2528 m), Rosni vrh (2524 m), Bobotov kuk (2523 m). Nejhornatější je sever a západ státu spolu s pruhem kolem pobřeží. Nížiny se vyskytují pouze v okolí Skadarského jezera. Černá Hora byla prohlášena „ekologickým státem“ a zřízeno zde bylo hned pět národních parků: Lovćen (považovaný za prapůvodní Černou Horu), Biogradska Gora, Skadarské jezero, Durmitor a Prokletije.

NEVÍM CO BYCH VÁM JEŠTĚ VYBÁSNIL – PROSTĚ POJEĎTE - JE TO TAM SUPER!

 Cyklistické etapy měří od 36 do 99km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Etapy jsou přiměřené a přijatelné pro všechny, pro chrty je kde a co přidávat.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1.DEN   Odjezd z Prahy v 18,00 přes Brno, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Bosnu do Černé Hory.

2.DEN   Přejezd busem v ranních hodinách do ŠČEPAN POLJE na hranicích Černé Hory.

KOLO: první kilometry na kole kaňonem podél řeky Piva a Pivského jezera. Stoupání krásným krpálem s úžasnými výhledy a dojezd do kempu EKO SELO v TRSA v Národním Parku DURMITOR. Nocleh v chatičkách. 36KM (mapka – klikni)

3.DEN   KOLO: pohodová zvlněná etapa Durmitorem ke Crnomu Jezeru u ŽABLJAKU a následně do chatiček blízkého kempu Razvršje. Lehká, ale nejkrásnější etapa. 48KM (mapka –klikni)

4.DEN   KOLO: Mírně kopcovitá, ale pohodová etapa k řece TARA do KOLAŠÍNA. Ubytování v chatách. 82KM (mapka –klikni)

5.DEN   KOLO: Náročnější etapa Národním Parkem BIOGRADSKÁ HORA přes BERANE do chatičkového kempu v EKO-KATUN  ŠŤAVNA.  Etapu lze zkrátit cestou přes MATAŠEVO.   81KM (mapka –klikni) nebo 32KM (mapka –klikni)

6.DEN   KOLO: Nejlehčí (sjezdová) etapa kaňonem řeky MORAČA do blízkosti velkého města PODGORICA  do „HOSTELU IZVOR“. 78KM (mapka –klikni)

7.DEN   KOLO: Vyhneme se celkem nezajímavému, modernímu hlavnímu městu PODGORICA  a celkem pohodovou etapou se dostaneme do historického bývalého královského města, dnes městečka CETINJE. Odtud kolem NP LOVČEN do noclehu u Erakoviči. 73 KM (mapka-klikni)

8.DEN   KOLO: Přes krásný Národní park LOVČEN k nejkrásnějšímu a asi nejnáročnějšímu úseku tohoto zájezdu, ke KOTORSKÉMU ZÁLIVU. Nocleh v  ATR GUEST HOUSE v Dobrotě u KOTORU. 60 KM  (mapka –klikni) 

9.DEN   Po snídani odjezd směrem domů. Po 2 hodinách delší zastávka (4 hodiny) v historickém DUBROVNÍKU a přes Chorvatsko, Rakousko a Brno odjezd domů. Možno jet i přes Bratislavu.

10.DEN   Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Mapky jsou pouze orientační. Na zájezdu samozřejmě dostanete barevné kopie kvalitních map.

 

Doprava

Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo batohy, kufry nejsou vhodné.

Ubytování

7x v posteli ve 2 - 4 lůžkových pokojích v horských chatách, hostelech či hotelu.

Strava

Ve většině noclehů je možnost zajištění snídaní v rámci ubytování, či je možno si snídani připravit z nakoupených či dovezených potravin. Rychlovarné konvice a hrnky zajistíme. Večeře doporučujeme v restauracích v přilehlém okolí či přímo v objektu – ceny jsou přijatelné a kvalita super.

Program

1.DEN   Odjezd z Prahy v 18,00 přes Brno, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Bosnu do Černé Hory.

2.DEN   Přejezd busem v ranních hodinách do ŠČEPAN POLJE na hranicích Černé Hory. KOLO: první kilometry na kole kaňonem podél řeky Piva a Pivského jezera. Stoupání krásným krpálem s úžasnými výhledy a dojezd do kempu EKO SELO v TRSA v Národním Parku DURMITOR. Nocleh v chatičkách. 36KM 

3.DEN   KOLO: pohodová zvlněná etapa Durmitorem ke Crnomu Jezeru u ŽABLJAKU a následně do chatiček blízkého kempu Razvršje. Lehká, ale nejkrásnější etapa. 48KM 

4.DEN   KOLO: Mírně kopcovitá, ale pohodová etapa k řece TARA do KOLAŠÍNA. Ubytování v chatách. 82KM 

5.DEN   KOLO: Náročnější etapa Národním Parkem BIOGRADSKÁ HORA přes BERANE do chatičkového kempu v EKO-KATUN  ŠŤAVNA.  Etapu lze zkrátit cestou přes MATAŠEVO.   81KM  nebo 32KM 

6.DEN   KOLO: Nejlehčí (sjezdová) etapa kaňonem řeky MORAČA do blízkosti velkého města PODGORICA  do hostelu. 78KM 

7.DEN   KOLO: Vyhneme se celkem nezajímavému, modernímu hlavnímu městu PODGORICA  a celkem pohodovou etapou se dostaneme do historického bývalého královského města, dnes městečka CETINJE. 73 KM 

8.DEN   KOLO: Přes krásný Národní park LOVČEN k nejkrásnějšímu a asi nejnáročnějšímu úseku tohoto zájezdu, ke KOTORSKÉMU ZÁLIVU. Nocleh v  APARTMENS KOVAČEVIČ u Kotoru 60 KM   (mapka – klikni)   

9.DEN   Po snídani odjezd směrem domů. Po 2 hodinách delší zastávka (4 hodiny) v historickém DUBROVNÍKU a přes Chorvatsko, Rakousko a Brno odjezd domů. Možno jet i přes Bratislavu.

10.DEN   Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Odjezd

28.7.17 (pátek) v 1800 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 1700.

Příjezd

6.8.17 (neděle) v odpoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v posteli s povlečením, 1x tradiční extremtourácké grilování, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje 

Strava, vstupy, vinárny atd.

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Skvělé cyklovýlety

S námi můžete skutečně všude.

Osobní přístup

A když budete chtít, dostaneme vás i na kopec.

Extrém pro pohodáře

Takovou pohodu můžete zažít i na kole

Velké zážitky a poznání

Není to zadarmo, ale stojí to zato.