Černá Hora na kole

  • kaňony + kopce
  • parádní příroda
  • aktivní dovolená
  • cyklotrasy jak víno
  • výborná kuchyně
  • snídaně v ceně
  • ale pozor!
  • JE SILNĚ NÁVYKOVÁ!

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

ČERNÁ HORA NA KOLE (...z postele)

V roce 2014 jsem doprovázel skupinu cyklistů na zájezdu po Černé Hoře jako řidič. Ještě dnes se v duchu Černohorcům omlouvám za moji předchozí představu. Nejde o žádnou zemi 3.-5. světa! Na turismus jsou velmi dobře připraveni, jídlo v restauracích (mmj. vynikající) je za přijatelné ceny, ubytování také na slušné úrovni. Jen ty silnice by mohly být lepší (ale i na silničním kole je to celkem zvládnutelné).

Asi i vám je jasné, že se nebude jednat o procházku rozkvetlou loukou! Jak už vyplývá ze samotného názvu země, bude se jezdit v horách, ale i v kaňonech mezi nimi. A nebojte, dostaneme se i k vodě!

Černá Hora je nejmladším státem Evropy. Vznikla 13.6.2006 poté, co si samostatnost odhlasovali její občané v referendu. Mluví se tu srbsky, takže se bez problémů domluvíte i česky.

Celé území Černé Hory náleží k Dinárským horám a jde o velmi hornatý stát. Nejhornatější je sever a západ státu spolu s pruhem kolem pobřeží. Nížiny se vyskytují pouze v okolí Skadarského jezera. Černá Hora byla prohlášena „ekologickým státem“ a zřízeno zde bylo hned pět národních parků.

NEVÍM CO BYCH VÁM JEŠTĚ VYBÁSNIL – PROSTĚ POJEĎTE - JE TO TAM SUPER!

Cyklistické etapy měří od 36 do 85km. Podle terénu a chuti je možno najet více či méně. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1.den: Odjezd z Prahy v 16,00 přes Brno, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Bosnu do Černé Hory.  

2.den: Odlet z Prahy. Příjezd busem v poledních hodinách do Ščepan Polje na hranicích Černé Hory. KOLO - první kilometry na kole kaňonem podél řeky Piva a Pivského jezera. Stoupání krásným krpálem s úžasnými výhledy a dojezd do Trsy v Národním Parku DURMITOR36 KM (mapka – klikni)

3.den: KOLO - pohodová zvlněná etapa Durmitorem ke CRNOMU jezeru u Žablajku. Náročnější, ale nejkrásnější etapa. 48KM (mapka)

4.den: KOLO - Mírně kopcovitá, ale pohodová etapa k řece TARA do Kolašína. 86 KM (mapka)

5.den: KOLO - Náročnější etapa Národním Parkem BIOGRADSKÁ HORA přes Berane do Šťavna.  Etapu lze zkrátit cestou přes Mataševo. 67 KM (mapka) nebo 35 KM (mapka)

6.den: KOLO - Pokračujeme dále na jih a projíždíme Národní Park PROKLETIE a kolem jezera Plav dojedeme k Albánským hranicím do romantického ubytování v Grebaje. 55 KM (mapka)

7.den: KOLO - Černá Hora nám začíná být malá, a tak si zajedeme kousek přes ALBÁNII. Na další hranici kola naložíme a busem dojedeme k hotýlku před Cetinje.  130 KM z toho na kole 66 KM (mapka)

8.den: KOLO - Přes bývalé královského město Cetinje se vydáme už zase na kole Národní parkem LOVČEN k nejkrásnějšímu sjezdu tohoto zájezdu, ke KOTORSKÉMU ZÁLIVUPříjemné ubytování se nachází kousek od historického centra překrásného KOTORU. 68 KM (mapka)

9.den: Volný den. KOLO - Pohodová a krásná projížďka kolem Kotorského zálivu s využitím přívozu.  42 KM (mapka) nebo koupání kombinované honbou za historickými krásami starého KOTORU. 

10.den: Po snídani odjezd směrem domů. Po 2 hodinách delší, 4hodinová zastávka v historickém DUBROVNÍKU.    Dále pokračujeme přes Chorvatsko, Rakousko a Brno domů. 

11.den: Příjezd do Prahy dopoledne.

Mapky jsou pouze orientační. Na zájezdu samozřejmě dostanete barevné kopie kvalitních map.

 

Náročnost

Střední, ale dá se upravit jak do těžka, tak trochu i do lehka. Přeci jen v Černé Hoře moc rovinek nepotkáme, ale při stoupání tak nádhernou přírodou vám ani nepřijde, že to je do kopce :-). Etapy se dají libovolně prodloužit a díky doprovodnému busu i zkrátit...

Kola

Doporučujeme trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště, ale i na silničce se to dá odjet. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a přední i zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Minibusem IVECO s cyklopřívěsem. Jako zavazadlo doporučujeme měkké tašky či batohy. Naprosto nevhodné jsou plastové kufry.

Ubytování

8x v posteli ve 2 - 4 lůžkových pokojích v horských chatkách, srubech, hostelech či pensionu.

Strava

Snídaně jsou v ceně zájezdu a jsou skutečně vydatné a chutné. Večeře doporučujeme v restauracích v přilehlém okolí či přímo v objektu – ceny jsou přijatelné a kvalita super. Ne všude je totiž možnost si něco uvařit.

Program

1.den: Odjezd z Prahy v 16,00 přes Brno, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Bosnu do Černé Hory.  

2.den: Příjezd busem v poledních hodinách do Ščepan Polje na hranicích Černé Hory. KOLO - první kilometry na kole kaňonem podél řeky Piva a Pivského jezera. Stoupání krásným krpálem s úžasnými výhledy a dojezd do Trsy v Národním Parku DURMITOR36 KM 

3.den: KOLO - pohodová zvlněná etapa Durmitorem k CRNOMU jezeru u Žablajku. Náročnější, ale nejkrásnější etapa. 48KM 

4.den: KOLO - Mírně kopcovitá, ale pohodová etapa k řece TARA do Kolašína. 86 KM

5.den: KOLO - Náročnější etapa Národním Parkem BIOGRADSKÁ HORA přes Berane do Šťavna.  Etapu lze zkrátit cestou přes Mataševo. 78 KM nebo 35 KM

6.den: KOLO - Pokračujeme dále na jih a projíždíme Národní Park PROKLETIE a kolem jezera Plav dojedeme k Albánským hranicím do romantického ubytování v Grebaje. 55 KM

7.den: KOLO - Černá Hora nám začíná být malá, a tak si zajedeme kousek přes ALBÁNII. Na další hranici kola naložíme a busem k hotýlku před Cetinje.  130 KM, z toho na kole 66 KM 

8.den: KOLO - Z bývalého královského města Cetinje se vydáme už zase na kole přes Národní park LOVČEN k nejkrásnějšímu sjezdu tohoto zájezdu, ke KOTORSKÉMU ZÁLIVUPříjemné ubytování se nachází kousek od historického centra překrásného KOTORU. 63 KM 

9.den: Volný den. KOLO - Pohodová a krásná projížďka kolem Kotorského zálivu s využitím přívozu.  42 KM nebo koupání kombinované honbou za historickými krásami starého KOTORU. 

10.den: Po snídani odjezd směrem domů. Po 2 hodinách delší zastávka (4 hodiny) v historickém DUBROVNÍKU. Po prohlídce pokračujeme  přes Chorvatsko, Rakousko a Brno domů. 

11.den: Příjezd do Prahy dopoledne.

Odjezd:

31.08.23 (čtvrtek) v 1600 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 1500

Příjezd:

10.09.23 (neděle) dopoledne tamtéž.

Cena obsahuje

Doprava osob, zavazadel a kol, 8x snídaně, 8x nocleh v posteli, povlečení, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava krom snídaní, vstupy, vinárny atd. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu, které vám ovšem rádi zajistíme (670,-Kč/os.). 

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.