Černá Hora na kole

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

ČERNÁ HORA NA KOLE (...z postele)

... kaňony + kopce = aktivní dovolená, co nemá chybu!

... cyklo zájezd za parádní přírodou, jídlem a prima lidma

... vážné varování: ČERNÁ HORA JE SILNĚ NÁVYKOVÁ!

   V roce 2014 jsem doprovázel skupinu cyklistů na zájezdu po Černé Hoře jako řidič. Již druhý den jsem se do téhle mrňavé země zamiloval a třetí den jsem se rozhodl, že se sem musím vrátit. No a přeci si tenhle zážitek nenechám jen pro sebe. Následující rok (a další roky) jsme to zrealizovali a pro rok 2020 vám to nabízíme ještě vylepšené. Asi i vám je jasné, že se nebude jednat o procházku rozkvetlou loukou! Jak už vyplývá ze samotného názvu země, bude se jezdit v horách, ale i v kaňonech mezi nimi. A nebojte, dostaneme se i k vodě!

   Ještě dnes se v duchu Černohorcům omlouvám za moji předchozí představu. Nejde o žádnou zemi 3.-5. světa! Na turismus jsou velmi dobře připraveni, jídlo v restauracích (mmj. vynikající) je za přijatelné ceny, ubytování také na slušné úrovni. Jen ty silnice by mohly být lepší (ale i na silničním kole je to celkem zvládnutelné).

   Černá Hora je nejmladším státem Evropy. Vznikla 13.6.2006 poté, co si samostatnost odhlasovali její občané v referendu. Mluví se tu srbsky, takže se bez problémů domluvíte i česky.

   Celé území Černé Hory náleží k Dinárským horám a jde o velmi hornatý stát. Nejvyšší vrcholky přesahují nadmořskou výšku 2500 m - Zla Kolata (2534 m), Dobra Kolata (2528 m), Rosni vrh (2524 m), Bobotov kuk (2523 m). Nejhornatější je sever a západ státu spolu s pruhem kolem pobřeží. Nížiny se vyskytují pouze v okolí Skadarského jezera. Černá Hora byla prohlášena „ekologickým státem“ a zřízeno zde bylo hned pět národních parků: Lovćen (považovaný za prapůvodní Černou Horu), Biogradska Gora, Skadarské jezero, Durmitor a Prokletije.

NEVÍM CO BYCH VÁM JEŠTĚ VYBÁSNIL – PROSTĚ POJEĎTE - JE TO TAM SUPER!

 Cyklistické etapy měří od 36 do 85km podle terénu a chuti je možno najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1.den: Odjezd z Prahy v 18,00 přes Brno, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Bosnu do Černé Hory.

2.den: Příjezd busem v poledních hodinách do Ščepan Polje na hranicích Černé Hory. KOLO - první kilometry na kole kaňonem podél řeky Piva a Pivského jezera. Stoupání krásným krpálem s úžasnými výhledy a dojezd do Trsy v Národním Parku DURMITOR. 36 KM (mapka – klikni)

3.den: KOLO - pohodová zvlněná etapa Durmitorem ke CRNOMU jezeru u Žablajku. Lehká, ale nejkrásnější etapa. 48KM (mapka)

4.den: KOLO - Mírně kopcovitá, ale pohodová etapa k řece TARA do Kolašína. 86 KM (mapka)

5.den: KOLO - Náročnější etapa Národním Parkem BIOGRADSKÁ HORA přes Berane do Šťavna.  Etapu lze zkrátit cestou přes Mataševo. 78 KM (mapka) nebo 35 KM (mapka)

6.den: KOLO - Pokračujeme dále na jih a projíždíme Národní Park PROKLETIE a kolem jezera Plav dojedeme k Albánským hranicím do romantického ubytování v Grebaje. 55 KM (mapka)

7.den: KOLO - Černá Hora nám začíná být malá, a tak si zajedeme kousek přes ALBÁNII. Na další hranici kola naložíme a busem dojedeme kolem Skadarského jezera do k hotýlku před Cetinje.  130 KM z toho na kole 75 KM (mapka)

8.den: KOLO - Z bývalého královského města Cetinje se vydáme už zase na kole přes Národní park LOVČEN k nejkrásnějšímu sjezdu tohoto zájezdu, ke KOTORSKÉMU ZÁLIVUPříjemné ubytování se nachází kousek od historického centra překrásného KOTORU. 63 KM (mapka)

9.den: Volný den. KOLO - Pohodová a krásná projížďka kolem Kotorského zálivu s využitím přívozu.  42 KM (mapka) nebo koupání kombinované honbou za historickými krásami starého KOTORU. 

10.den: Po snídani odjezd směrem domů. Po 2 hodinách delší zastávka (4 hodiny) v historickém DUBROVNÍKU a přes Chorvatsko, Rakousko a Brno odjezd domů. 

11.den: Příjezd do Prahy kolem poledne.

Mapky jsou pouze orientační. Na zájezdu samozřejmě dostanete barevné kopie kvalitních map.

 

Náročnost

Střední, ale dá se upravit jak do těžka, tak trochu i do lehka. Přeci jen v Černé Hoře moc rovinek nepotkáme, ale při stoupání tak nádhernou přírodou vám ani nepřijde, že to je do kopce :-). Etapy se dají libovolně prodloužit a díky doprovodnému busu i zkrátit...

Kola

Doporučujeme trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště, ale i na silničce se to dá odjet. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo batohy, kufry nejsou vhodné.

LETECKY: fakultativně možno jednu nebo i obě cesty absolvovat letecky. Zpět z Dubrovníku to létá přímo za cca 3.000,-Kč. Tam do Podgorice jedině s přestupem ve Vídni za cca 5.000,-Kč. Nebo oba lety s přestupem ve Vídni celkem za cca 6.500,-Kč. Kolo i bagáž byste naložili do minibusu den před odletem...

Ubytování

8x v posteli ve 2 - 4 lůžkových pokojích v horských chatách, hostelech či hotelu.

Strava

Ve většině noclehů je možnost zajištění snídaní v rámci ubytování, či je možno si snídani připravit z nakoupených či dovezených potravin (je to ale škoda). Rychlovarné konvice a hrnky zajistíme. Večeře doporučujeme v restauracích v přilehlém okolí či přímo v objektu – ceny jsou přijatelné a kvalita super.

Program

1.den: Odjezd z Prahy v 18,00 přes Brno, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Bosnu do Černé Hory.  

2.den: Příjezd busem v poledních hodinách do Ščepan Polje na hranicích Černé Hory. KOLO - první kilometry na kole kaňonem podél řeky Piva a Pivského jezera. Stoupání krásným krpálem s úžasnými výhledy a dojezd do Trsy v Národním Parku DURMITOR36 KM 

3.den: KOLO - pohodová zvlněná etapa Durmitorem ke CRNOMU jezeru u Žablajku. Lehká, ale nejkrásnější etapa. 48KM 

4.den: KOLO - Mírně kopcovitá, ale pohodová etapa k řece TARA do Kolašína. 86 KM

5.den: KOLO - Náročnější etapa Národním Parkem BIOGRADSKÁ HORA přes Berane do Šťavna.  Etapu lze zkrátit cestou přes Mataševo. 78 KM nebo 35 KM

6.den: KOLO - Pokračujeme dále na jih a projíždíme Národní Park PROKLETIE a kolem jezera Plav dojedeme k Albánským hranicím do romantického ubytování v Grebaje. 55 KM

7.den: KOLO - Černá Hora nám začíná být malá, a tak si zajedeme kousek přes ALBÁNII. Na další hranici kola naložíme a busem dojedeme kolem Skadarského jezera do k hotýlku před Cetinje.  130 KM, z toho na kole 75 KM 

8.den: KOLO - Z bývalého královského města Cetinje se vydáme už zase na kole přes Národní park LOVČEN k nejkrásnějšímu sjezdu tohoto zájezdu, ke KOTORSKÉMU ZÁLIVUPříjemné ubytování se nachází kousek od historického centra překrásného KOTORU. 63 KM 

9.den: Volný den. KOLO - Pohodová a krásná projížďka kolem Kotorského zálivu s využitím přívozu.  42 KM nebo koupání kombinované honbou za historickými krásami starého KOTORU. 

10.den: Po snídani odjezd směrem domů. Po 2 hodinách delší zastávka (4 hodiny) v historickém DUBROVNÍKU a přes Chorvatsko, Rakousko a Brno odjezd domů. 

11.den: Příjezd do Prahy kolem poledne.

Odjezd

02.09.21 (čtvrtek) v 1800 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 1700.

Příjezd

12.09.21 (neděle) kolem poledne tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 8x nocleh v posteli, povlečení, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje 

Strava, vstupy, vinárny atd. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu, které vám ovšem rádi zajistíme (670,-Kč/os.) stejně tak případnou letenku (od 3.000,-Kč).

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je vyprodaný!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)