Burgundsko na lodi a na kole - Canal du Nivernais

  • vinice a cyklostezky
  • krásy Francie
  • pohoda na lodi
  • etapy dle chuti
  • katedrála v Auxerre
  • venkovská sídla
  • červené Burgundské
  • bílé Chablis

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

FRANCIE na lodi a na kole - BURGUNDSKO - Canal du Nivernais

Burgundsko je a hlavně bylo bohatým krajem na dosah Paříže a přitom na Paříži dlouho nezávislým. Bohatství mu dodávala zvlněná krajina pro vinice jako stvořená. A to burgundští vévodové netušili jak je jejich kraj vhodný pro cyklistiku!

Soustava kanálů spojujících řeky Seinu a Loiru byla dokončena v roce 1783. Canal du Nivernais, po kterém poplujeme, spojuje řeku Yonne s Loirou a patří mezi nejkrásnější v celé Francii. 

Cesta Yonnským údolím po kanálu Canal du Nivernais vede venkovskou krajinou, každá zatáčka, každé ručně ovládané zdymadlo odkrývá pohled do romantické krajiny. Majestátní dubové a bukové lesy, kterými kanály protékají, ohromí každého

Cyklistické etapy měří od 40 do 80 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie.  

 2. den: Busem příjezd k lodi do MAILLY le CHATEAU.  Po naložení a zabydlení vyrazíme na lodi kousíček směrem na jih do přístaviště k velmi romantickému noclehu pod skalami ROCHERS DU SAUSSOIS. Možno doprovodit loď na kole podél kanálu či si zajet trochu do malebné krajiny. (5-50 km)    Mapka - klikni

3. den: 
Konečně pořádně na kolo. Čeká na vás mírně zvlněná etapa přes krásné historické městečko NOYERS do přístaviště ve VERMENTONu. (61km)   Mapka - klikni

 4. den: Nejdůležitější etapa celého našeho zájezdu a to za světoznámým vínem do CHABLIS a poté do nejhezčího města této oblasti AUXERRE. (45 km)   Mapka - klikni

5. den: Pohodová etapa přes velkolepý cisterciánský klášter v PONTIGNY a historické město SEIGNELAY zpátky do AUXERRE. Vlčáci si můžou dojet až do  St. FLORENTIN.(52–72 km)   Mapka - klikni

6. den: Okružní rovinatá etapa podél kanálu Nivenais k městu JOIGNY na řece Loira a zpět do AUXERRE.  (60-70 km)   Mapka - klikni

7. den: Pohodová etapa podél kanálu a nebo zvlněnou krajinou přes LEUGNY či vinřské COULANGES la VINEUSE do kotviště VINCELLES.  (18–45 km)   Mapka - klikni

8. den:  Další pohodová etapa přes COURSON a CHATEL CENSOIR  do domovského přístavu v MAILLY LE CHATEAU  (57-65km)   Mapka - klikni

9. den: Po snídani a úklidu, opuštění lodi.  Možnost poslední etapy v okolí  návštěva DIJONU nebo BAUNE + nákupy. Odjezd do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

 

Náročnost

Lehčí až střední. Příjemně zvlněná krajina a krátké základní etapy jsou základem akce, kterou zvládne každý, kdo se udrží na kole. Samozřejmě si můžete trasy dle libosti prodloužit – zajímavých míst se všude najde dost. Loď za den neupluje víc jak 40km, takže ani etapy nemusí být o moc delší. Navíc se můžete místo na kole povozit i celý den lodí, což je taky příjemný zážitek. Kapitán stejně občas potřebuje pomoct při uvazování lodi v propustech či před padacími mosty, další osoba na palubě se tak hodí…

Doprava

Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí a vhodné nejsou ani kufry. Vzhledem k návaznosti kyvadlové dopravy jednotlivých skupin na zájezd, nemůžeme poskytnout slevu v případě vlastní dopravy.

Letecká doprava

Kdo se nechce lámat přes noc v mikrobusu, může využít leteckého spojení do Paříže a vlakem TGV pak do Dijonu či jinam, co nejblíže loděnici, kde vás vyzvedneme. Na základě aktuální nabídky letenek rádi zajistíme - za příplatek dle aktuálních cen.

Ubytování

ve 2-lůžkových (ev. 3-lůžkových) kajutách. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně. Při objednání a obsazení celé lodi v plném počtu osob – sleva 500,-Kč/os.

VYBAVENÍ LODI: Tarpon 42 - 2x 2-lůžková a 2x 3-lůžková kajuta,  2x sprcha, 2x WC a 4x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Strava

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč. 

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie.

2. den: Busem příjezd k lodi do MAILLY le CHATEAU.  Po naložení a zabydlení vyrazíme na lodi kousíček směrem na jih do přístaviště k velmi romantickému noclehu pod skalami ROCHERS DU SAUSSOIS. Možno doprovodit loď na kole podél kanálu či si zajet trochu do malebné krajiny. (5-50 km) 

3. den:
Konečně pořádně na kolo. Čeká na vás mírně zvlněná etapa přes krásné historické městečko NOYERS do přístaviště ve VERMENTONu. (61km)

4. den: Nejdůležitější etapa celého našeho zájezdu a to za světoznámým vínem do CHABLIS a poté do nejhezčího města této oblasti AUXERRE. (45 km) 

5. den: Pohodová etapa přes velkolepý cisterciánský klášter v PONTIGNY a historické město SEIGNELAY zpátky do AUXERRE. Vlčáci si můžou dojet až do  St. FLORENTIN. (52–72 km)

6. den: Okružní rovinatá etapa podél kanálu Nivenais k městu JOIGNY na řece Loira a zpět do AUXERRE.  (60-70 km)

7. den: Pohodová etapa podél kanálu a nebo zvlněnou krajinou přes LEUGNY či vinřské COULANGES la VINEUSE do kotviště VINCELLES.  (18–45 km)

8. den:  Další pohodová etapa přes COURSON a CHATEL CENSOIR  do domovského přístavu v MAILLY LE CHATEAU  (57-65KM)

9. den: Po snídani a úklidu, opuštění lodi.  Možnost poslední etapy v okolí  návštěva DIJONU nebo BAUNE + nákupy. Odjezd do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Odjezd

Vždy v pátek ve 21,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Z Prahy Radlice - u stanice Metra RADLICKÁ - Kutvirtova ulice.

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. V případě obsazení všech 10ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Příjezd

Vždy v neděli v ranních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Dopravu osob a kol mikrobusem, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, 7x polopenze, povlečení, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena neobsahuje

Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu - rádi vám ho zajistíme (630,-Kč/os.). Případnou leteckou dopravu s návaznými vlaky atd.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.