Andalusie i na kole - Španělsko

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

15 990,-

ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE na kole

... letecky, do hotelu a s polopenzí

... cykloturistika na podzim za teplem

... autem za krásou do Alhambry

V historii EXTREM TOURu jsme objeli snad už všechny slavné evropské lokality vhodné pro cykloturistiku. Andalusie nám ale stále chyběla. V létě se tam na kole prakticky jezdit nedá a tak jsme pro vás připravili zájezd v babím létě. Druhá polovina října bude na závěr cyklosezony pro vás to pravé. Tento zájezd je ale vhodný i pro necyklistické, eventuelně sportovně smíšené páry. Moře je tam krásné a teplé a památek kolem taky dost. Přímo to volá po zapůjčení auta. Jako obvykle vám tuhle akci nabízíme s celou parádou – to znamená letecky a do hotelu s polopenzí. 4*Hotel FUENGIROLA  na jihu Španělska určitě uspokojí i náročné hosty :-).

Někdy si na letecké zájezdy pracně balíme kola do krabic a taháme se s nimi po světě. Po dobrých zkušenostech z Kréty, Sardinie či Kanárských ostrovů využijeme i v Andalusii nabídky kvalitní půjčovny kol, která se nachází v dosahu hotelu. Půjčovné se prakticky rovná poplatku za transport kola. Výběr kol samozřejmě necháme na vás - s předstihem vám zašleme dotazník a my vše pak jen hromadně objednáme. Kdo si i tak radši vezme kolo své -není problém :-).

Vedoucí zájezdu určitě zorganizuje předposlední den mikrobusový výlet do SKUTEČNĚ SVĚTOVÉ GRANADY, kde každopádně navštívíme i čarokrásnou ALHAMBRU. Je nutno dlouho dopředu provést jmenovitou rezervaci vstupu.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE na kole - letecky do hotelu s polopenzí

Program zájezdu

Nabízíme vám několik pěkných cyklistických tras, zbytek doladíme na místě. Zatím si klikejte na naše odkazy.

1/ 56 KM   NASTOUPÁNO  1048m       ( MAPA )

2/  47 KM   NASTOUPÁNO  868m        ( MAPA )

3/  63 KM   NASTOUPÁNO  670m        ( MAPA )

4/  108 KM NASTOUPÁNO  1204m      ( MAPA )

5/  87KM    NASTOUPÁNO  1456m      ( MAPA )

6/  62KM    NASTOUPÁNO  1355m      ( MAPA )

7/  79KM    NASTOUPÁNO  1275m      ( MAPA )

8/  52KM    NASTOUPÁNO  704m        ( MAPA )

a další a další ....

 

BALENÍ KOLA  (ZATÍM SI VŠICHNI PŮJČUJÍ KOLA NA MÍSTĚ) 

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.  

 Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály - viď Oldo. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost

Lehká až těžká. Záleží jak si naložíte. Vlastně ani nemusíte na kolo.

Doprava

Letecky Praha – Malaga – Praha a následný transfer do hotelu. Na místě pak už „trochu“ na kole. U charterových či nízko nákladových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné změny či čekání na letišti.

Kola

PŮJČENÍ KOL: V Andalusii není problém si půjčit kolo (horské nebo sliniční) různé úrovně. Ceny se pohybují od 13-21€ za den. Při zapůjčení na 6 dnů bývá sleva. Každopádně to vychází stejně či levněji než doprava vlastního... S půjčovnami zatím jednáme a brzy vám pošleme odkaz k výběru. V námi oslovené půjčovně kol nabízejí i elektrokola

DOPRAVA KOL: Pokud si chcete vzít kolo vlastní, pak je třeba ho zabalit do krabice nebo speciálního obalu - kufru. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je cca 130€.

CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL bez oné krabice s kolem je omezena na 15 Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo.

Ubytování

Hotelový komplex je situovaný v pečlivě udržované zahradě. Hotel FUENGIROLA nabízí množství sportovních a zábavních aktivit. Areál leží jen pár kroků od pláže, na kterou se dostanete přes místní komunikaci, popř. lze využít hotelový podchod vedoucí přímo na pláž. Pláž 150 m, letiště 25 km. Nedaleko hotelu se nachází obchody, bary, restaurace a vlaková zastávka se spojením do okolních letovisek a Malagy. Doba transferu z letiště do hotelu cca 30 minut. Pokoje mají samozřejmě vlastní sociální zařízení, klimatizace, telefon, satelitní TV, vysoušeč vlasů, trezor (za poplatek), balkon nebo terasa.

Strava

polopenze formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři. Plná penze za příplatek 1 500 Kč /os. (službu musí objednat všechny osoby v pokoji - JE TO DIVNÉ, VÍME, ALE JE TO TAK).

Odlet

21.10.18 (neděle) z Prahy v 18:05 - 21:30
  

Přílet

30.10.18 (úterý) do Prahy v 01:30 ráno. Odlet z Malagy 29.10 (pondělí) ve 22:15.

Cena obsahuje

Letenku Praha – MALAGA – Praha (včetně všech tax a poplatků). Transfery do hotelu, 8 nocí v hotelu s polopenzí (k večeři 0,35l vody a 0,2l vína),  mapové a informační materiály, vedoucí zájezdu z CK EXTREM TOUR a 55PLUSMINUS.

Cena neobsahuje

Obědy, cestovní pojištění - rádi zajistíme včetně pojištění storna = 440,-Kč/os., individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (130 Euro za obě cesty) nebo vypůjčení kola.

Pro případný necyklistický doprovod se nabízí plno výletů, neb není problém si najmout auto.

 

15 990,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Skvělé cyklovýlety

S námi můžete skutečně všude.

Osobní přístup

A když budete chtít, dostaneme vás i na kopec.

Extrém pro pohodáře

Takovou pohodu můžete zažít i na kole

Velké zážitky a poznání

Není to zadarmo, ale stojí to zato.