Alsaská vinná stezka na kole - FRANCIE - s večeří

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

9 990,-

FRANCIE - ALSASKO NA KOLE

... aktivní dovolená nevinně na víně

... cykloturistika mezi vinicemi i do kopců

... cyklozájezd s pohodlím bungalovů nebo romantikou stanů

... večeře v ceně !!!

   V poklidné, lehce zvlněné krajině poblíž hranice s Německem si můžete krásně zajezdit mezi vinicemi, středověkými hrady a historickými městy. Tato oblast je navíc světově proslulá svými bílými víny – Riesling, Gewürtztraminer, Tokay...

   Od Strasbourgu přes Colmar až do Mulhouse vede velmi příjemná „vinná stezka Alsaska“, která lemuje přírodní park Vogézy, protkaný neméně zajímavými, ovšem trošku náročnějšími trasami. Pro letošní rok jsme pro vás připravili velmi pohodový zájezd, který pasuje do akcí 55+. 

   Nabízíme spaní v postýlkách a to navíc na jednom místě. A abyste se mohli plně věnovat cyklistice a sklípkům, postaráme se vám i o večeře.

   Bližší místa, a je jich tam plno, objedete při okružních etapách. Ke vzdálenějším cílům vás v případě hromadného zájmu nablížíme busem. Budete tak mít na vybranou kopcovitější etapu přes sedýlka nebo nenáročnou „vinnou stezku“.

   Místní města a vesničky jsou správnou kombinací německého pořádku a zdobnosti s francouzským šarmem. Výjimkou nejsou ani Obernai, Ribeauvillé, Colmar…  Pro obdivovatele techniky se pak naskýtá možnost návštěvy lodního výtahu na kanálu La Marne au Rhin či neuvěřitelného musea autoveteránů v Mulhouse cestou domů.

   Cyklistické etapy měří od 40 do 80 km  podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Francie - Alsaská vinná stezka na kole

Program zájezdu

1.den:  V 0,00 odjezd z Prahy přes Rozvadov, Nürnberg a celé Německo do Francie.

2.den: Busem dojezd do Strasbourgu - prohlídka města a poté k lodnímu výtahu kousek od SAVERNE.  KOLO - Na jih po vinné stezce (rovinaté) z městečka MOLSHEIM přes OBERNAI, BARR a překrásná typická alsaská městečka RIBEAUVILLE a RIQUERWIHR zpátky do kempu v COLMARu.  (74km, nastoupáno 250m).

3. - 7.den: KOLO - okružní etapy dle nálady a počasí. V případě širšího zájmu o vyjetí "kolmo" na slavné vrcholy Pt.BALLON, Gr. BALLON či BALLON d´ALSACE nabízíme nablížení busem. 

8.den: Dopoledne odjezd domů, cestou návštěva skutečně nádherného a historického STRASBOURGU nebo překrásného muzea autoveteránů v MULHOUSE (na to vás určitě ukecám). Příjezd do Prahy v pozdních nočních hodinách. 

NABÍDKA DALŠÍCH CYKLOVÝLETŮ

1/ busem do ŠTRASBURKU a do MOLSHEIM – kolo - OBERNAI – MONT SAINT ODILE - BARR - RIBEAUVILLE – RIQUEWIHR - COLMAR  74 KM  NASTOUPÁNO  730m  (MAPKA – klikni)


2/  COLMAR – SOULTZBACH - OSENBACH – GUEBRSCHWIHR – EGUISHEIM - COLMAR     56 KM  NASTOUPÁNO  830m  (MAPKA – klikni)


3/  Cesta hradů a zámků  COLMAR – PFLIXBOURG – HOHLANDSBOURG – EGUISHEIM - COLMAR     32 KM  NASTOUPÁNO  510m  (MAPKA – klikni)


4/  COLMAR – ROUFACH – WESTHALTEN - OSENBACH – GUEBRSCHWIHR – HUSSEREN - EGUISHEIM - COLMAR      52 KM  NASTOUPÁNO  560m  (MAPKA – klikni)


5/  busem do GUEBERSCHWIHR – kolo  PETIT BALLON - GRAND BALLON - SOULTZMATT – GUEBERSCHWIHR – busem do kempu  63 KM  NASTOUPÁNO  1870m  (MAPKA – klikni)


6/  COLMAR – PETIT BALLON – GRAND BALLON – LAUTENBACH - COLMAR  93 KM  NASTOUPÁNO  2210m  (MAPKA – klikni)


7/  busem do WUENHEIM – kolo GRAND BALLON - LAUTERBACH – OSENBACH - COLMAR  58 KM  NASTOUPÁNO  1630m  (MAPKA – klikni)


8/  COLMAR – MUNSTER - LAUTENBACH – HATTSTATT - COLMAR  72 KM  NASTOUPÁNO  1030m  (MAPKA – klikni)


9/  COLMAR – BREISACH AM RHEIN - RIBEAUVILLE – RIQUEWIHR - COLMAR  80 KM  NASTOUPÁNO  260m  (MAPKA – klikni)


10/  COLMAR – SELESTAT - HAUT KÖNIGSBOURG – COLMAR  67 KM  NASTOUPÁNO  613m  (MAPKA – klikni)

 

11/  busem do MUNSTER – kolo - Route des Cretes – LE HONECK – Col de SCHLUCHT - HOHRODBERG – MUNSTER – busem do kempu  58 KM  NASTOUPÁNO  1630m  (MAPKA – klikni)

 

Náročnost

Lehká, velmi lehká až střední. Vinná stezka totiž vede nenáročným terénem mezi vinicemi, ale zároveň kopíruje přírodní park Vogézy a jeho pohoří, kam se můžete dle chuti vydat za náročnějšími trasami a nádhernými výhledy do kraje. Vyvezeme vás tam (pod kopec)busem.

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Pohodlným mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

7x v bungalovu či pod vlastním stanem. Bungalovy jsou plně vybaveny kuchyňkou i sociálním zařízením.

Strava

Bohaté večeře - vydatná domácí kuchyně přivezená z Čech, snažíme se ale zařadit co nejvíce mezinárodních jídel. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Snídaně pak z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Pro stanaře jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost, židličky a stolky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program

1.den:  V 0,00 odjezd z Prahy přes Rozvadov, Nürnberg a celé Německo do Francie.

2.den: Busem dojezd do Strasbourgu - prohlídka města a poté k lodnímu výtahu kousek od SAVERNE.  KOLO - Na jih po vinné stezce (rovinaté) z městečka MOLSHEIM přes OBERNAI, BARR a překrásná typická alsaská městečka RIBEAUVILLE a RIQUERWIHR zpátky do kempu v COLMARu.  (74km, nastoupáno 250m).

3. - 7.den: KOLO - okružní etapy dle nálady a počasí. V případě širšího zájmu o vyjetí "kolmo" na slavné vrcholy Pt.BALLON, Gr.BALLON či BALLON d´ALSACE nabízíme nablížení busem. Nabídku dalších cyklovýletů najdete po kliknutí na žlutý rámeček ITINERÁŘ + MAPKA

8.den: Dopoledne odjezd domů, cestou návštěva skutečně nádherného a historického STRASBOURGU nebo překrásného muzea autoveteránů v MULHOUSE (na to vás určitě ukecám). Příjezd do Prahy v pozdních nočních hodinách. 

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku. 

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v bungalovu či pod vlastním stanem v kempu, 7x večeře, dálniční a jiné poplatky, vedoucí zájezdu, informační a mapové materiály. Pro stanaře jsou k dispozici  PB vařiče, židličky a stolky.

Cena neobsahuje

Strava krom večeří, vstupy a vinárny. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu, které vám ovšem rádi zajistíme (550,-Kč/os.)

9 990,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Skvělé cyklovýlety

S námi můžete skutečně všude.

Osobní přístup

A když budete chtít, dostaneme vás i na kopec.

Extrém pro pohodáře

Takovou pohodu můžete zažít i na kole

Velké zážitky a poznání

Není to zadarmo, ale stojí to zato.