Sicílie na kole - sever - letecky do hotelu - 55+ minus

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

SICÍLIE NA KOLE - SEVER - 55+minus

- cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí

- cykloturistika i s koupáním v moři

- aktivní dovolená a taky poznávačka 

Kalendář na rok 2020 bude hotový do listopadu, kdy vypíšeme konkrétní termíny a ceny. Tuto akci většinou pořádáme v květnu či na začátku června a pak v září. Záleží ovšem na charterových letech... Rádi si vás zapíšeme mezi zájemce a dáme vědět, jakmile bude jasno.

Cyklozájezdy na Sicílii v minulosti patřily mezi naše vlajkové lodě a bývávalo to pod stan do kempů či nadivoko. Stejně jako na Sardinii či v Kalábrii vám nabízíme skutečně EXTREM a to úplně obrácený. Letíme přímo z Prahy, místo stavění stanů jen otevřeme dveře svého hotelového pokoje a místo vaření na vařiči si zajdeme do hotelové restaurace na bohatou polopenzi. Tím, že budeme bydlet na jednom místě, máme samozřejmě menší akční rádius a pokud si nepronajmeme občas auto na výlety, poznáme z tohoto krásného ostrova méně. Pohodlí a cena vám vše vynahradí. Ani vaše kolo ale nepřijde zkrátka.

Sicílie je světem sám pro sebe, oddělený od hlavního proudu evropského života svými bouřlivými dějinami, které po sobě zanechaly překrásné památníky své slavné minulosti, jedinečnost plnou požitků a umění, výbornou gastronomii, víno a nedotčenou přírodu.

V blízkosti CEFALÚ, kde je umístěn náš hotel, najdete dostatek možností k pěknému ježdění. Oproti minulé náročné cyklistice při úbočí Etny vám tentokrát nabízíme daleko pohodovější trasy. I když do kopců to taky není daleko. Takové jsou už ostrovy...

Sever Sicílie, kam vás pro letošek zveme je posetý množstvím krásných pláží, které by samozřejmě byla škoda minout. Do hlavního města ostrova PALERMA to máte asi 50 km, ale samozřejmě tam jezdí autobus i vlak. Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou autíčko k samostatným výletům. Velmi zajímavým je výlet na Liparské ostrovy a hlavně noční pozorování nejživější sopky Evropy – STROMBOLI. Tento fakultativní výlet zorganizujeme až na místě.

CENA ZÁJEZDU JE DOTOVÁNA EVROPSKOU UNIÍ A VZTAHUJE SE NA SENIORY NAD 55 LET. KAŽDÝ DRUHÝ ALE MŮŽE BÝT MLADŠÍ!

VĚTŠINOU MÁME VE SKUPINĚ NADBYTEK STARŠÍCH, TAKŽE ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Sicílie na kole - sever - letecky do hotelu - 55+ minus - mapka

Program zájezdu

Nabídka cyklovýletů :

ETAPA  1/  -  61KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA  2/  -  25KM  (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA  3/  -  107KM    (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA  4/   -  61KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA  5/   -  79KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA 6/    -  95KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA  7/   -  74KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA  8/   -  64KM   (MAPKA - ZDE KLKNI)

ETAPA  9/  -  76KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA  10/   -  95KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA  11/    VLAKEM DO PALERMA - KOLO ZPĚT DO HOTELU

                          73KM    (MAPKA - ZDE KLIKNI)

ETAPA 12/    VLAKEM DO PALERMA A PŘES CAPO ďORLANDO  ZPĚT DO PALERMA (DO HOTELU OPĚT VLAKEM)  KOLO OKRUH                                                   80KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI) 

ETAPA 13/    VLAKEM DO PALERMA   KOLO ZPĚT DO HOTELU PŘES MONREALE                 73KM   (MAPKA - ZDE KLIKNI) 

ETAPA 14/    VLAKEM DO PALERMA   KOLO OKRUH PŘES MONREALE  A ZPĚT DO PALERMA A ODTUD VLAKEM DO HOTELU                                                                                                            55KM     (MAPKA - ZDE KLIKNI) 

 

BALENÍ KOLA 

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost Jak si kdo naloží. Krom pobřeží to je ve vnitrozemí zvlněné a občas i dost do kopce.

Kolo Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě, jednáme s místní půjčovnou. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení, ale kdo si chce cyklistiky užít od začátku do konce, doporučujeme přivézt kolo vlastní.

PŮJČOVNA KOL: Máme dobrý kontakt na půjčovnu kol v Palermu, která nám kola dopraví až do hotelu. Treková kola mají sice trochu těžší, ale technicky v pořádku. Cena za půjčení na týden je cca 70,-€. Jednáme i s dalšími půjčovnami - pro zájemce o kvalitnější a novější kola. Cena se pak pohybuje od 90,-€ výše.

Přeprava kol Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 2.500,-Kč (platba předem).

Doprava Letecky PRAHA - PALERMO - PRAHA a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole.

Svozy na letiště v Praze a zpět - Frýdek-Místek, Ostrava, Opava - 800Kč; Nový Jičín, Olomouc, Prostějov - 750Kč; Brno - 600Kč; Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Plzeň, Č.Budějovice, Česká Lípa, Liberec, Mělník - 500Kč. Za kolo je poplatek zvlášt.

LETECKÁ DOPRAVA - u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Ubytování 7x ve 3 hvězdičkovém hotelu Santa Lucia le Sabbie D'Oro západně od města CEFALÚ  ve 2-lůžkových pokojích s balkonem či terasou. Výhled na moře je za příplatek 1.990,-Kč. V areálu je samozřejmě bazén, sportovní potřeby jsou k zapůjčení zdarma za depozit. Součástí hotelu jsou i další služby jako wellness a spa, půjčovna aut, bankomat, minimarket, suvenýry, butik a autobusová zastávka přímo u vstupní brány.

Při GOOGLE POHLEDU NA HOTEL - klikni pod hotelem vidíte železnici, která je ale jen málo využívaná a cestou k moři použijete podchod pod ní. A taky vás možná vystraší u moře silnička, ta je ale slepá a slouží jako parkoviště. Soukromá kamínková pláž je dostupná pěšky po cca 100 schodech. Slunečníky a lehátka jsou stejně jako u bazénu zdarma. Promenáda přímo od hotelu vede na oblíbenou písčitou pláž ve městě - cca 1,5km.

Jednolůžkový pokoj je za příplatek 2.500,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se k vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Přistýlka je možná pro dítě do 13 let se slevou 1.700,-Kč.

Strava  Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů se sklenkou vína a vody. Obědy za své kdekoliv.

Odlet z Prahy z letiště Václava Havla. Přesný čas odletu a příletu vám sdělíme po oznámení od letecké společnosti

Přílet do Prahy tamtéž.

Cena zahrnuje Letenka včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu, vedoucí zájezdu zaměřený hlavně na cykloturistický program, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 330,-Kč/os.), pobytovou taxu (1,-€/os./den), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (2.500,-Kč za obě cesty).

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)