Program zájezdu
PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA ZÁPADNÍ
1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den: – Maribor – Zagreb, příjezd do Zadaru dopoledne.
Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne
odplutí do Preka (ostrov Ugljan).
3. den: Preko (loď zůstává na místě). Na kole okruh po ostrovech Pašman a Ugljan.
4. den: Preko – Mandre (ostrov Pag) – Lun. Loď pluje podél ostrova. Na kole přes ostrov Pag. Lun – Rab (ostrov Rab).
5. den: Rab. Na kole polodenní okruh. Rab – Mali Lošinj/Veli Lošinj (ostrov Lošinj).
6. den: Na kole promenádní okruh. Mali Lošinj/Veli Lošinj – Molat (ostrov Molat). Na kole projížďka po ostrově.
7. den: Molat - Božava (ostrov Dugi Otok) – Sali – Telašćica. Loď pluje podél ostrova.
Na kole přes Dugi otok.
8. den: Telašćica – Kornati (proplutí národním parkem Kornati –
scénická plavba) – Žirje (ostrov Žirje). Na kole odpočinkový den s
možností kratší vyjížďky po Žirji.
9. den: Ráno odplutí do Primoštenu. Po snídani vylodění. Volno
k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer
odjezd.
10. den: Návrat do Prahy.
PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA JIŽNÍ
1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den: – Maribor – Zagreb, příjezd do Bašky Vody dopoledne.
Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne
odplutí do Sućurje (ostrov Hvar).
3. den: Ráno odplutí do Lovište (poloostrov Pelješac). Lovište
– Orebić – Trstenik, loď pluje okolo západní části Pelješce. Na kole
přes západní Pelješac.
4. den: Trstenik – Ston – Slano, loď pluje podél východní
části Pelješce. Na kole přes kopečky Pelješce až na pevninu. Před večeří
odplutí do Šipanské Luky (ostrov Šipan).
5. den: Kratší procházka nebo projížďka na kole po ostrově
Šipan. Po poledni odplutí do Dubrovníku. Možnost prohlídky města (ev.
scénické vyjížďky na kole).
6. den: Ráno odplutí do Prožury (ostrov Mljet). Prožura – Pomena, loď pluje podél Mljetu. Na kole napříč ostrovem.
7. den: Ráno odplutí do Korčuly (ostrov Korčula), loď zůstává na místě. Na kole okruh.
8. den: Ráno odplutí do Podgory. Na kole vrcholová prémie v
pohoří Biokovo - Sv. Ilija (897 m n.m.), Sv. Jure (1762 m n.m) - anebo
pobřežní cesta. Možnost pěšího výletu podél pobřeží. Loď pluje Podgora –
Baška Voda.
9. den: Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.
10. den: Návrat do Prahy.
PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA STŘEDNÍ
1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den: – Maribor – Zagreb, příjezd do Bašky Vody nebo Omiše dopoledne.
Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do Korčuly (ostrov Korčula).
3. den: Korčula – Vela Luka. Loď pluje okolo ostrova. Na kole přes ostrov Korčula.
4. den: Ráno odplutí do Visu (ostrov Vis). Vis – na kole Žena Glava - Vis. Loď zůstává na místě.
Na kole okruh .
5. den: Ráno odplutí přes Pekelné ostrovy do Hvaru (ostrov Hvar). Na kole odpočinkový den s možným kratším výjezdem.
6. den: Hvar – Stari Grad, loď pluje okolo ostrova. Na kole přímo nebo okruhem.
7. den: Ráno odplutí do Bolu (ostrov Brač). Bol. Na kole Bol - Vidova gora (780 m n.m.) – Milna. Loď pluje okolo ostrova.
8. den: Milna – Supetar – Pučišća. Loď pluje okolo ostrova. Na kole podél severního pobřeží Brače.
9. den: Ráno odplutí do Bašky Vody nebo Omiše. Po snídani
vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce.
Odpoledne/večer odjezd.
10. den: Návrat do Prahy.
PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA JUBILEJNÍ
1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den: – Maribor – Zagreb, příjezd do Bašky Vody nebo Omiše dopoledne.
Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby.
Odpoledne odplutí do přístavu Jelsa nebo Vrboska (ostrov Hvar).
3. den: Jelsa/Vrboska – Sućuraj, loď pluje podél ostrova. Na kole přes východní Hvar.
4. den: Ráno odplutí do Račišć (ostrov Korčula). Račišće – Brna. Loď pluje okolo ostrova. Na kole přes ostrov.
5. den: Ráno odplutí do Zaklopatice (ostrov Lastovo). Loď zůstává na místě. Na kole okruh.
6. den: Proplutí souostrovím Lastovnjaci a Vrhovnjaci –
Trstenik (poloostrov Pelješac). Na kole odpočinkový den s možnou kratší
vyjížďkou.
7. den: Trstenik – Trpanj, loď pluje okolo západní části Pelješce.
Na kole přes Pelješac.
8. den: Ráno odplutí do přístavu Ploče při ústí Neretvy. Ploče – Makarská/Baška Voda. Na kole vnitrozemím, event. podél moře.
9. den: Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.
10. den: Návrat do Prahy.
PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA PÁTÁ
1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den: Maribor – Zagreb, příjezd do přístavu dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí,
posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí.
3. den: Stomorska
(ostrov Šolta). Na kole okruh po Šoltě.
4. den: Stomorska
– Veli Drvenik. Na kole polodenní okruh – Mali Drvenik – Trogir.
5. den: Trogir –
Na kole vnitrozemím - Rogoznica/Primošten.
6. den: Rogoznica/Primošten – ústí řeky Krky – Skradin. Možnost prohlídky národního
parku s vodopády nebo okruh na kole.
7. den: Skradin –
Vodice – Murter (ostrov Murter).
8. den: Murter –
Prvić – Zlarin Na kole kratší vyjížďka.
9. den: Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.
10. den: Návrat do Prahy.
TATO CESTA MŮŽE BÝT KVŮLI POČASÍ ABSOLVOVÁNA V OBRÁCENÉM SMĚRU.
ZMĚNA TRASY PLAVBY JE VYHRAZENA U VŠECH CEST S PEVNÝM PLAVEBNÍM PLÁNEM.