Chorvatsko na lodi a na kole - jaro

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

JAKO KAŽDÝ ROK VÁM NABÍZÍME ÚŽASNÉ A POPULÁRNÍ ZÁJEZDY "KOLOLOĎ" DO CHORVATSKA. MOMENTÁLNĚ (až do poloviny ledna) JEŠTĚ NEMÁME PRO JEDNOTLIVÉ TERMÍNY ROZPIS TRAS, LODÍ a CEN. PŘESTO SI ALE MŮŽETE JIŽ NYNÍ PŘEDBĚŽNĚ REZERVOVAT VAŠI DOVOLENOU. PRO JISTOTU UVEĎTE VÍCE VHODNÝCH TERMÍNŮ ČI LOKALIT. VAŠE REZERVACE POSÍLEJTE NA  info@extremtour.cz

Chcete si užít kombinace ježdění na kole na ostrovech a vybraných místech pobřeží Jaderského moře s plavbou plachetnicí? Pojeďte s námi do Chorvatska!

Tradiční velká jachta je nejen vaším dopravním prostředkem mezi ostrovy, ale i plnohodnotným pohyblivým zázemím a útočištěm v době odpočinku. Účastníci mají možnost výběru denních tras pro rekreační i sportovní jezdce mezi 25-80km. Pro bikery jsou připraveny výživné terénní vložky po makadamových cestách a kamenitých kozích stezkách. Kdo je unaven, nemá chuť, na kole nejezdí… může zůstat na lodi, která ostrov obepluje, případně zakotví na pěkném místě ke koupání nebo k prohlídce a navečer se s cyklisty setká. Loď mívá i mezipřistání během dne, které umožní nalodění znaveným.

Profesionální lodní kuchaři vám připraví jídla podle starých chorvatských receptů i jídla moderní. I na pevné zemi, bude příležitost ochutnat místní speciality v rázovitých hospůdkách, tzv. konobách. Profil cyklotras je zvlněný až kopcovitý.

CESTA STŘEDNÍ (ostrovy Brač, Hvar Vis a Korčula) je výškově vyrovnaná,CESTA JIŽNÍ (poloostrov Pelješac, Elafitské ostrovy, Dubrovník, pohoří Biokovo a ostrovy Mljet a Korčula) má více extrémů a gradující průběh. Obě tyto cesty jsou v průměru téměř stejně náročné (profil, maximální denní vzdálenosti).CESTA ZÁPADNÍ (ostrovy Pag, Rab, Lošinj, Molat, Dugi Otok, Pašman a Ugljan) je o trochu méně cyklisticky náročná než obě předchozí, s menšími výškovými rozdíly a často i menšími maximálními denními vzdálenostmi. Nejvíc možností jízdy mimo asfalt je na CESTĚ STŘEDNÍ. Novinkou roku 2008 byla CESTA JUBILEJNÍ. S heslem „nejdál od pevniny, nejdál do pevniny“ se vydává na ostrov Lastovo, Hvar, Korčula i do pevninského vnitrozemí. Plavba ve střední a jižní Dalmácii, po známých i neznámých místech a ostrovech nese jméno OBJEVITELSKÁ. Směrování určuje průvodce podle aktuálních povětrnostních a plavebních podmínek. Na OBJEVITELSKÉ CESTĚ je jedinečná příležitost poznat přednostně místa, která z různých důvodů nemohou být v itinerářích plánovaných cest. ZMĚNA TRAS PLAVEB JE VYHRAZENA, zejména z povětrnostních důvodů.

LOĎ SILVA

SILVA je vlajkovou lodí celé flotily. Tato motorová plachetnice byla postavena v roce 1914 a rekonstruována v 60. a 70. letech minulého století. Je 21 metr dlouhá, 6,5 m široká, vyšší ze dvou stěžňů má 17,5 m. Loď má dvě paluby a podpalubí s kajutami. Horní paluba slouží k opalování (příp. její zadní část pro přepravu kol). Na hlavní palubě je kapitánský můstek, salon (tj. jídelna a zároveň společenská místnost), kuchyně, společné sprchy a WC. Je vybavena pro pobyt 26-ti osob. Posádku tvoří kapitán, kuchař, plavčík a plavčík-stevard. Typ lodi – tzv. trabakul - je charakteristický pro Jaderské moře. Lodě stejného typu plují po Jadranu už na tisíc let, s lodí stejného typu se plavil Marco Polo. Silva je jednou z pěti posledních lodí tohoto typu na světě, a tak je kromě svojí funkce plujícím historickým exponátem. Na Silvě budete ubytováni ve dvou- nebo třílůžkových kajutách s palandami, v podpalubí (třídy B). Každá kajuta má malé umyvadlo.

LOĎ TVRDI

TVRDI je motorová plachetnice postavená v roce 1947, byla rekonstruována v roce 2002. Délka lodi je 30 m, šířka 6,5 m, vyšší ze dvou stěžňů má 18 m. Loď má tři paluby a podpalubí. Na 1. horní palubě je kapitánský můstek, salon a kuchyně (kola se ukládají na její zadní část). Na 2. horní palubě je rovná plocha pro opalování. Loď je vybavena pro pobyt až 40ti osob. Posádku tvoří kapitán, šéfkuchař plavčík-stevard, plavčík-strojník a plavčík. Výhodou lodi je relativně velký prostor v salonu a na palubách. Na Tvrdém můžete být ubytováni za příplatek na hlavní palubě v kajutách třídy A (s vlastní sprchou a WC, dvoulůžkové i třílůžkové). Těm skromnějším vystačí kajuty třídy B v podpalubí, vybavené umyvadlem (dvoulůžkové).

LOĎ JEROLIM

JEROLIM je motorová plachetnice postavená v roce 1954, v roce 2004 prošla rekonstrukcí. Délka lodi je 30 metrů, šířka 6,5 m, stěžně mají 17,5 m. Loď má tři paluby a podpalubí. Salon je na hlavní palubě. Na hlavní palubě jsou také třílůžkové a dvoulůžkové kajuty třídy A+ (s vlastními sprchami a WC, 2lůžkové s manželskou postelí) a na horní palubě jsou dvoulůžkové i třílůžkové kajuty třídy A+ (2lůžkové s manželskými lůžky, 3lůžkové s manželskými lůžky a s třetím lůžkem nad manželskou postelí). Loď je vybavena pro pobyt 34 osob. Posádku tvoří kapitán, šéfkuchař, stevard a strojník–plavčík.

LOĎ SRETAN

SRETAN je loď postavená v roce 1900, rekonstruována byla v roce 2002. Délka lodi je 24 m, šířka 6 m, vyšší ze dvou stěžňů má 15 m. Loď má dvě paluby a podpalubí s dvoulůžkovými kajutami. Salon, sprchy a WC jsou na hlavní palubě. Loď je vybavena pro pobyt 20-ti osob. Posádku tvoří kapitán, kuchař, plavčík-strojník a plavčík-stevard.

LOĎ NAVIGATOR

NAVIGATOR je loď vyššího standardu nově postavená v roce 2003. Délka lodi je 31,5 m, šířka 7,2 m. Loď má tři paluby a podpalubí. Salon je na hlavní palubě. Kajuty třídy A+ (2lůžkové – s dvojlůžky anebo oddělenými lůžky) a kajuty třídy A (3lůžkové – s dvojlůžkem dole a 3. lůžkem nahoře) jsou na hlavní a horní palubě a v podpalubí. Všechny kajuty mají vlastní sprchu, WC a nezávislou klimatizaci. Loď je vybavena pro pobyt až 42 osob. Posádku tvoří kapitán, šéfkuchař, stevard, pomocný kuchař-plavčík a plavčík-strojník.

Navigator je pohodlná, prostorná a elegantní loď. V originální kombinaci ocelového trupu a kompletně dřevěné vestavby se snoubí soudobé s tradičním. Kajuty jsou prostorem i vybavením relativně velkorysé. Váš oprávněný pocit uměřené noblesy podtrhnou i rafinované detaily, jako třeba koupací můstek na zádi lodi, slušný bar.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Chorvatsko na lodi a na kole

Program zájezdu

PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA ZÁPADNÍ

1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –

2. den: – Maribor – Zagreb, příjezd do Zadaru dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do Preka (ostrov Ugljan).

3. den: Preko (loď zůstává na místě). Na kole okruh po ostrovech Pašman a Ugljan.

4. den: Preko – Mandre (ostrov Pag) – Lun. Loď pluje podél ostrova. Na kole přes ostrov Pag. Lun – Rab (ostrov Rab).

5. den: Rab. Na kole polodenní okruh. Rab – Mali Lošinj/Veli Lošinj (ostrov Lošinj).

6. den: Na kole promenádní okruh. Mali Lošinj/Veli Lošinj – Molat (ostrov Molat). Na kole projížďka po ostrově.

7. den: Molat - Božava (ostrov Dugi Otok) – Sali – Telašćica. Loď pluje podél ostrova. Na kole přes Dugi otok.

8. den: Telašćica – Kornati (proplutí národním parkem Kornati – scénická plavba) – Žirje (ostrov Žirje). Na kole odpočinkový den s možností kratší vyjížďky po Žirji.

9. den: Ráno odplutí do Primoštenu. Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.

10. den: Návrat do Prahy.

PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA JIŽNÍ

1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –

2. den: – Maribor – Zagreb, příjezd do Bašky Vody dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do Sućurje (ostrov Hvar).

3. den: Ráno odplutí do Lovište (poloostrov Pelješac). Lovište – Orebić – Trstenik, loď pluje okolo západní části Pelješce. Na kole přes západní Pelješac.

4. den: Trstenik – Ston – Slano, loď pluje podél východní části Pelješce. Na kole přes kopečky Pelješce až na pevninu. Před večeří odplutí do Šipanské Luky (ostrov Šipan).

5. den: Kratší procházka nebo projížďka na kole po ostrově Šipan. Po poledni odplutí do Dubrovníku. Možnost prohlídky města (ev. scénické vyjížďky na kole).

6. den: Ráno odplutí do Prožury (ostrov Mljet). Prožura – Pomena, loď pluje podél Mljetu. Na kole napříč ostrovem.

7. den: Ráno odplutí do Korčuly (ostrov Korčula), loď zůstává na místě. Na kole okruh.

8. den: Ráno odplutí do Podgory. Na kole vrcholová prémie v pohoří Biokovo - Sv. Ilija (897 m n.m.), Sv. Jure (1762 m n.m) - anebo pobřežní cesta. Možnost pěšího výletu podél pobřeží. Loď pluje Podgora – Baška Voda.

9. den: Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.

10. den: Návrat do Prahy.

PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA STŘEDNÍ

1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –

2. den: – Maribor – Zagreb, příjezd do Bašky Vody nebo Omiše dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do Korčuly (ostrov Korčula).

3. den: Korčula – Vela Luka. Loď pluje okolo ostrova. Na kole přes ostrov Korčula.

4. den: Ráno odplutí do Visu (ostrov Vis). Vis – na kole Žena Glava - Vis. Loď zůstává na místě. Na kole okruh .

5. den: Ráno odplutí přes Pekelné ostrovy do Hvaru (ostrov Hvar). Na kole odpočinkový den s možným kratším výjezdem.

6. den: Hvar – Stari Grad, loď pluje okolo ostrova. Na kole přímo nebo okruhem.

7. den: Ráno odplutí do Bolu (ostrov Brač). Bol. Na kole Bol - Vidova gora (780 m n.m.) – Milna. Loď pluje okolo ostrova.

8. den: Milna – Supetar – Pučišća. Loď pluje okolo ostrova. Na kole podél severního pobřeží Brače.

9. den: Ráno odplutí do Bašky Vody nebo Omiše. Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.

10. den: Návrat do Prahy.

PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA JUBILEJNÍ

1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –

2. den: – Maribor – Zagreb, příjezd do Bašky Vody nebo Omiše dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do přístavu Jelsa nebo Vrboska (ostrov Hvar).

3. den: Jelsa/Vrboska – Sućuraj, loď pluje podél ostrova. Na kole přes východní Hvar.

4. den: Ráno odplutí do Račišć (ostrov Korčula). Račišće – Brna. Loď pluje okolo ostrova. Na kole přes ostrov.

5. den: Ráno odplutí do Zaklopatice (ostrov Lastovo). Loď zůstává na místě. Na kole okruh.

6. den: Proplutí souostrovím Lastovnjaci a Vrhovnjaci – Trstenik (poloostrov Pelješac). Na kole odpočinkový den s možnou kratší vyjížďkou.

7. den: Trstenik – Trpanj, loď pluje okolo západní části Pelješce. Na kole přes Pelješac.

8. den: Ráno odplutí do přístavu Ploče při ústí Neretvy. Ploče – Makarská/Baška Voda. Na kole vnitrozemím, event. podél moře.

9. den: Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.

10. den: Návrat do Prahy.

PRAVDĚPODOBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU - CESTA PÁTÁ

1. den: Odjezd z Prahy odpoledne – Wien/Linz – Graz –

2. den: Maribor – Zagreb, příjezd do přístavu dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí.

3. den: Stomorska (ostrov Šolta). Na kole okruh po Šoltě.

4. den: Stomorska – Veli Drvenik. Na kole polodenní okruh – Mali Drvenik – Trogir.

5. den: Trogir – Na kole vnitrozemím - Rogoznica/Primošten.

6. den: Rogoznica/Primošten – ústí řeky Krky – Skradin. Možnost prohlídky národního parku s vodopády nebo okruh na kole.

7. den: Skradin – Vodice – Murter (ostrov Murter).

8. den: Murter – Prvić – Zlarin  Na kole kratší vyjížďka.

9. den: Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.

10. den: Návrat do Prahy.

TATO CESTA MŮŽE BÝT KVŮLI POČASÍ ABSOLVOVÁNA V OBRÁCENÉM SMĚRU.

 

ZMĚNA TRASY PLAVBY JE VYHRAZENA U VŠECH CEST S PEVNÝM PLAVEBNÍM PLÁNEM.

 

Doprava

Autobusem vybaveným pro zahraniční cesty se speciálním cyklistickým vlekem a na místě motorovou plachetnicí, kdy jsou kola během plavby na horní palubě (nekrytá). Doporučujeme tašky nebo výjimečně batohy. Kufry pro svou neskladnost v kajutách nejsou úplně vhodné.

Ubytování

Turistické ubytování (palandy) ve 2-3 lůžkových kajutách s lůžkovinami. WC a sprchy společné na hlavní palubě, kajuty s vlastním příslušenstvím (sprchou, WC – třídy A) jsou za příplatek. Pro romantické duše dychtící po spaní na palubě doporučujeme spacák a karimatku.

Strava

Velmi vydatná, zesílená polopenze (7x snídaně, 7x večeře) je v ceně zájezdu (při snídani je možné si namazat chleba s sebou na cyklotúru).

Odjezd

Každý pátek odpoledne v cca 15,00 z Prahy.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Na trase přes Brno nebo Č. Budějovice dle odjezdové trasy a domluvy.

Příjezd

Každou neděle v dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Doprava osob a kol (1 kolo/os.) Praha - přístav a zpět, 7-denní pobyt (sobota – sobota) na vybavené tradiční jachtě s posádkou, zesílená polopenze, pojištění CK, všechny daně a poplatky ČR i Rep. Chorvatsko, itinerář s popisem míst na trase, průvodce, který dbá na řádné poskytnutí služeb a podává informace o cyklotrasách a místech na trase plavby.

Cena zájezdu

od 12 900 Kč - CENA ZÁJEZDU JE ZÁVISLÁ NA DRUHU LODI A KOMFORTU V KAJUTĚ. Uvedená cena je cenou minimální pro jarní termíny. Dle lodí a turnusů bude pak rozpis cen znám začátkem roku 2015.

Cena neobsahuje

Obědy, vstupy, vinárny a cestovní pojištění.

SLEVY A PŘÍPLATKY: Děti do 12 sleva 2.000,-Kč, kajuta s příslušenstvím na lodi Tvrdi 1.800,-Kč/os., vlastní doprava u vybraných termínů sleva 2.300,-Kč/os., přeprava elektrokola za příplatek 1.500,-Kč.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Geoutour.

Tento zájezd je na vyžádání.

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)